Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy a boltok...

Elképzelhető, hogy a boltok találták ki a vasárnapi boltbezárást?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, ha élénkül a fogyasztás, az felpörgeti a gazdaságot. Szóval, én azt vettem észre, hogyha egyetlen ünnepnap is van, mondjuk március 15., az emberek előző nap elözönlik a boltokat és berendezkednek a túlélésre. Lényegében kb. háromszor annyit vásárolnak, mint egyébként tennék. Ami pedig otthon van, hamarabb el is fogy. Tehát a fogyasztás gyorsul, az emberek többet költenek, több pénz forog a gazdaságban, a gazdaság élénkül. Még ha csak fél százalékot is eredményez ez, az is több százmilliárdos GDP bővülést jelent egy évben.

Persze, nem adhatják elő a boltok az örömmámort, mert minél tragikusabbnak, veszedelmesebbnek tűnik az egy napi boltbezárás, annál többet fognak költeni az emberek szombaton. A legjobb lenne a boltok számukra, hogyha elhitetnék a vásárlókkal, hogy az egynapi boltbezárás a kialakuló éhínség miatt jelentős elhalálozással járna.

Mit gondoltok?



2015. márc. 8. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
A semmiből nehéz lenne többet fogyasztani, nem gondolod?
2015. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a Holdon töltöttem volna az elmúlt évet elzárva mindenféle információforrástól, akkor egész logikusnak tűnne a dolog.
2015. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az embereknek van pénzük, csak nem akarják elkölteni, megtakarítanak, félretesznek, állampapírt vesznek, ezért is csökkentik a banki kamatokat, hogy ne tegyék a bankba az emberek a pénzt, hanem költsenek.

Az életbenmaradás, táplálkozás pedig tudjuk, mindig prioritást élvez.

2015. márc. 8. 13:11
 4/14 A kérdező kommentje:

A gazdaság élénkülése, GDP növekedésre kifejtett hatás pedig azt magyarázza, hogy miért hajtatja végre kötelező érvényűen a kormányzat a boltokra a boltbezárást! Hiszen a rendszer csak akkor működik mindenki számára nyereségesen, ha minden nagybevásárló-központ bezár, hiszen ha csak egy is nyitva tudna tartani, a vásárlók oda mennének.

Így viszont, mivel kormányzati szinten szabályozott, minden nagybevásárló-központnak garantált a többletbevétel, nem is beszélve arról, hogy ez úgy történik, hogy kevesebbet fognak dolgozni, vasárnap alszanak délig.

2015. márc. 8. 13:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval mit gondoltok arról, hogy ezt valójában valamelyik (egy vagy több) nagybevásárló-központ találta ki, és elhitette a kormányzattal, hogyha ezt így hajtja végre azzal mindketten jól fognak járni.
2015. márc. 8. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

3: Az embereknek van pénze? Hol? Rengeteg család még mindig fizeti a kis devizahitelét és még mellette egyébként is el van adósodva. Körülbelül 3 millió ember él a mély szegénység közelében.


Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy többet fognak ez miatt vásárolni. Mint mondtam, a semmiből nehéz lenne többet költeni.

2015. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
A vasárnapi boltbezárást a kivételek miatt találták ki. A fideszes érdekeltségű üzletek nyitva tarthatnak vasárnap is, így több bevételük lesz.
2015. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ma 13:22

Nem fogják az emberek törpeboltokban végrehajtani a hétvégi nagybevásárlást, ragaszkodni fognak a vásárlási szokásaikhoz. Akivel eddig beszéltem legalábbis ezt mondta. Nyilvánvalóan vannak szegény emberek is, akiknek nincs miből többet venni, de a meglátásom az, hogy az élelmiszerre mindenki úgy igyekszik költeni, még akár más rovására is, hogy az elegendő legyen. A valódi nyomorgókra nem igaz ez egyedül.

Meglátásom szerint a jól előkészített terep miatt az emberek szombatonként hisztérikus vásárlásba fognak kezdeni. (Mégha van is olyan szándék, hogy vasárnap begyömöszöljék őket a kisboltokba, szerintem meg fogják mutatni, hogy ők oda már nem mennek, a "Fidesz és a kisboltjaik kapják be.")

2015. márc. 8. 13:27
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Vicces, de van benne valami. Én is megfigyeltem ha közeledik egy olyan nap amikor zárva lesznek az üzletek, akkor mintha mindenki egy hónapra költözne valami óvóhelyre, és 10szer annyit vásárol. :)
2015. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Márpedig ha muszáj valakinek vasárnap megvenni valamit, az kénytelen lesz felrúgni a vásárlási szokásait, és egy nyitva tartó boltban vásárolni. Erre megy ki az egész, nem a fene nagy vallásosságra, amivel takaróznak.
2015. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!