Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne túl irreális Orbán...

Nem lenne túl irreális Orbán Viktort még életében, Szentté avatni?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, nem viccnek szánom a kérdést. Egyszerűen a templom után ahova a családom miatt megyek el, hazafelé sétálva apukám idős ismerőseiközt mindíg felvetül ez a kérdés. Egy keresztényi szellemiségű ember számára az tehetné fel a politikai karrierre a koronát, ha a az ország első embere Szent ember lenne. Szent István volt az első szent vezérünk és több árpádházi szent volt, tehát nem az első eset lenne.


Orbán Viktorról keresztény körökben a mainstrain médiában gyakran pedzegették, hogy olyan mint a Szent, hogy mentalitásban, hazaszeretetben Szt. Istvánt hozzák párhuzamba Orbánnal egyházi lapok is. KDNP is kormányon van, azaz a kormánynak komoly keresztény kötődése van. Egyházi körökben ennek a kérdésnek komoly realitása van, azt kérdezném, hogy te ezt mennyire látod reálisnak?


Szt István a pogányok ellen harcolt, ugyanúgy, mint Orbán az világ gyarmatosító liberális nyugat ellen. Gyakran Mátyás királlyal hozzák párhuzamba az egyházi újságok. Orbán is ugyan nagy adót szed, ugye több új adót talált ki, ez igaz, de megvédi a magyarságot a globalista liberalizmustól, Fideszes értékelések szerint. Mátyás is ugyanezt tette. Gondold el, "Mátyás az igazságos " néven vonult be a tőrténelembe, de Ő is hatalmas adót szedett be !! Ne felejtsd el. Megvédte az uraktól a jobbágyokat, ugyanígy Orbán is egyedülállóan nagyarországon elszámóltatta a bankokat. Gondold végig a párhuzamokat. A kisember életét könnyebbé tette azáltal, hogy az infláció gyakorlatilag zérus, míg többszőr rezsicsökkentés volt, míg a bankokat pedig elszámóltatta. Mátyás is elvette a gazdag földesuraktól a pénzt és a szegények terhetit csökkentette belőle. Mi is az IMF hitelt visszafizettük és nem vesszük igénybe többet, így nem erőltethetnek az országra kívűlről megszorításokat, mint az MSZP idejében, közben az infláció zéró, rezsicsökkentés van és a Bankok elszámoltatása. Én ezzel csak azt mondom, amit hallok hazafelé a tejmplomba, nem az én meglátátsom és ezek a párhuzamok egyházi lapokban vannak benne, azok az idős emberek, akik apukám barátai pedig a litúrgiákra járva sok egyházi lapot olvasnak és ajándékoznak nekünk, így én is ezeken növök fel úgymond és ezeken gondolkodom. A barátaink szerint előbb utább úgyis szenté avatják Orbánt, mert sok jót tett a hazáért, de akkor már miért ne lehetne életében, hiszen sokkal nagyobb tekintélye lenne a kormánynak az emberek előtt, egy Szent embernek kormányozni az országot. Azt kérdezném tisztelettel tőled, mint világi embertől ez mennyire reális??



2015. márc. 3. 22:08
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/249 anonim ***** válasza:
2016. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/249 anonim ***** válasza:
33%
Dede. Nagyon jó lenne, ha lenne újra Szent Királya az országnak. Meg földesurak is. Meg kell jobbágyság is. meg arról is beszélgettünk, hogy újra elég lenne csak a 4 elemi a legtöbb gyerekeknek, mert akkor valamit mégis tud olvasni, meg le tudja írni a nevét, de ez nem elég arra, hogy kimenjen külföldre, meg egyébként is munka alapú a társadalom, szóval egy 10-11 éves gyerek már bőven dolgozhat a földesúr földjén. Meg visszahozhatnák a röghöz kötést is, hiszen nem jó, hogy mindenki csak úgy összevissza elmászkál, járjon a földhöz paraszt is, arra meg pont jó lenen a sok félanalfabéta paraszt. igaz kell még pár év hogy ez kialakuljon, de már jól láthatóan munkálkodik ezen Szentséges Urunk Őkegyelmessége.
2016. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/249 anonim ***** válasza:
75%
Azt hittem, Semlyén már szentté avatta, de ezek szerint tévedtem!
2016. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/249 anonim ***** válasza:
69%
Éljen soká Józsi bácsi!
2016. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/249 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyetértek a felvetéssel, de az egyház a szentté avatáshoz azt is elvárja, hogy legyen dokumentált eset, amikor az illető csodát tett. Szent Viktor esetében ennek mondjuk lenne realitása, hiszen tudjuk, hogy csodát tett egy egyszerű gázszerelővel, kiemelé őt a nyomorból.
2016. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/249 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon-nagyon-nagyon jó az ötlet, kedves kérdező! Mi magyarok annyi mindenben voltunk (és vagyunk) elsők, miért ne lehetna a miénk Orbán Viktor személyében:


1. az első ÉLVE SZENTTÉ AVATOTT szent

2. az első REFORMÁTUS SZENT!


Igazán úttörő dolog volna, az ökuménia területén is, ha végre a katolikus pápa egy még élő, magyar protestáns szentet avatna fel, Viktor személyében!


És szerintem a bonyolult boldoggá, majd szentté avatást is mellőzni lehet (a szentekkel kapcsolatban egy rakat csodát kellene igazolni), hiszen ő tulajdonképpen már mártírrá vált, amikor az első Orbán-kormány után leváltották (a vértanúknak pedig nem kell csoda sem). Ehhez a mártíromsághoz képest Szent Gellért meggyilkolása smafu!


Szóval nagyon jó az ötlet, tényleg, és tovább is lehet gondolni. Én az alaptörvény asztala mellé mindenhová kötelező házioltárt is tetetnék, minden közintézményben kellene egy szentkép róla, és csak térdhajtás, keresztvetés után lehetnetovább menni mondjuk lakcímkártyát csináltatni.


A neve lehetne Dakota Szent Viktor, de persze ezen lehetne még ötletelni.


És ha már szent, kell neki ünnep is. Én április 30-át javaslom, a felcsúti kisvasút átadásának emlékére. Persze lehet április 30 is, a Pancho Aréna átadásának, vagy április 1., a Puskás Akadémia átadásának emlékére.

Nehéz döntések ezek, de bízzuk a Szentszékre a dolgot.


Az viszont szerintem megkérdőjelezhetetlen, hogy ő kell legyen a labdarúgók védőszentje, ez vitán felül áll! Vagy még pontosabban a labdarúgók és az oligarchák védőszentje.


Javaslom továbbá az áruló, pogány Simicska felnégyeltetését és tagjainak kifüggesztését különböző magyarországi várfalakra, elrettentésül mindazon gaz pogányoknak, akik káromolni merik, neadjisten a szentségtörő g.eci szóval illetnék Dakota Szent Viktort!


Az igazi persze az lenne, ha egyúttal királlyá is koronáznánk, mert az azért mégis gáz, hogy pont a nyomi kis Szent István überelje Viktort, nem? És egyúttal a katolikus egyház elszakadhatna Rómától, létrehozva az anglikán egyház mintájára a magyarikán egyházat, aminek ő volna az első pápája is!


A kötelező megszólítása pedig lehetne az, hogy "őszentsége vitéz Dakota Szent Viktor, Magyarország császára, királya és örökös miniszterelnöke, magyarikán pápa".


Jaj, annyi ötletem lenne még, de lassan mennem kell, sajnos. Remélem, azért, mihamarabb lesz előrelépés az ügyben!


A kiváló ötletért téged mindenesetre vitán felül megillet a hercegprímási szék az új magyarikán egyházban. De kérlek, rólam se feledkezzetek meg, ha összejön a dolog. Beérem egy szerényebb püspökséggel is!


Na dicsértessék az Orbán Viktor, testvérem!

2016. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/249 anonim ***** válasza:
10%
Találós kérdés: mi az, feldobom provokáció, leesik hülyeség?
2016. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/249 anonim ***** válasza:
21%
A hozzászólásod?
2016. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/249 anonim ***** válasza:
12%
a tied
2016. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/249 anonim ***** válasza:
81%
Szent Viktor, könyörögj értünk! Kérd meg Istent, hogy adjon egy hangyaherényi HUMORÉRZÉKET is ennek a besavanyodott, acsargó, irigy, agresszív és sértődékeny nemzetnek! Ámen.
2016. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!