Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne rugalmasabbá...

Hogyan lehetne rugalmasabbá tenni az oktatást?

Figyelt kérdés
A cél a hatékonyság növelése lenne.

2015. febr. 24. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Internetes távoktatást kéne nyomni, nem csak a rohadt drága képzések terén hanem akár az ingyenes okj-s képzések esetében is.
2015. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TamásTóth ***** válasza:
100%

Gyakorlatiasabb oktatás kellene és kéne középiskolában legalább heti 1 óra, ahol praktikus dolgokat tanítanak meg (pl adózás, pénzügyi alapkultura, hogy ne vegyél fel chf hitelt 20 évre)


Ezentúl középiskolában az utolsó 2 évben bevezetnék egy olyan órát, ahova minden órán különböző ágazatokból jönnek alkalmazottak/munkások/vezetők és elmondják mivel is foglalkoznak, ahhoz mit fontos elvégezni/tudni, hogy könyebb legyen a pályaválasztás.

2015. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Probléma ott van az oktatási rendszerrel, hogy a tanárok vagy tehetségtelenek a tanításhoz, vagy pedig tehetségüket nem akarják kibontakoztatni, mégpedig azért, mert sem anyagiakban (kevés juttatás), sem pedig emberi mivoltukban (a diákok gyakorlatilag első számú közellenségnek tartják a tanárokat) nincsenek megbecsülve. Ezért a médiában leadott sok szemét és az elmúlt évek oktatáspolitikája tehető felelőssé.


Első körben a tanárokat kellene érdekeltebbé tenni abban, hogy jobban tanítsanak. Ha ez megvan, azután szépen jöhet a többi is.

2015. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem 60-as évekbeli eszközökkel kéne képezni a gépészeket.
2015. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan egy-az-egyben lekoppintanám a finn oktatási rendszert.


Kis csoportos oktatás, nincs kirekesztés (itt most nem a cigányokra gondolok), mindenkit segítenek abban, hogy megértsék az anyagot és később pedig nagyon rá kéne állni a gyakorlati szintű oktatásra. Gyárlátogatások, normális tanműhelyek, gyárakban dolgoztatni egy kicsit őket... ilyesmi.


Egyetemen pedig nem ártana szintén gyakorlatiasabbá tenni a dolgot. Például a 6 hetes szakmai gyakorlat helyett egy egész félévet kéne a munkahelyen eltölteni, hogy beletanuljon az ember valóban a dologba.

2015. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TamásTóth ***** válasza:

5-hez még annyit füznék, hogy van olyan egyetem/föiskola ahol 500 óra a kötelező szakmai gyakorlat, ami szinte egy félév (3 hónap). (persze van olyan is ahol mondjuk 3 hét az egész)


És vannak gyakorlatias főiskolák/egyetemek is. A felsőoktatásban én inkább ott látom a problémát, hogy tömegképzéssé vált a BSC.

2015. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6: Hát, nálunk 6 hét volt. Azért írtam. Tudom, hogy valahol több, de szerintem még az a 3 hónap sem túl sok...
2015. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Passz, pár éve érettségiztem és szerintem úgy szar az egész ahogy van. Nekem a legnagyobb hátrányt az okozta hogy a szaktanárunk egy fiatal tanár volt aki szerintem végig puskázta az egyetemet mert én többet tudtam nála, 1 könyvet nem olvasott el a témában és mégis tanítani engedték. Nekem azt ne mondja senki hogy ez a pénz miatt van...


Online oktatást mindenképp nyomatni kellene, semmibe nem kerül szinte, és ott viszonylag egyszerű magas minőséget biztosítani a diákoknak.

2015. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja még annyit hogy az ilyen okj-s munkanélküli képzőket meg kellene szüntetni, és helyette normális szakképzésre kellene adni a fennmaradó tőkét. Ez is egy vicc hogy a mennyiségre mennek rá, és 80 értékes munkás helyett képeznek 120 munkanélkülit ugyanannyi pénzből.

Normális szakképzésre nem adnak pénzt, aztán csodálkoznak hogy nagy a fiatalok között a munkanélküliség, szakemberhiány van, befektetni pedig nem jön ide egy külföldi gyár sem ahova szakember is kell.

Aki pedig nagy pénzeket öl a tanulásba úgysem fog itthon rohadni aprópénzért.


Ha egy szakiskola tanulóinak nem tud legalább 30%-a a szakmában elhelyezkedni akkor ott meg kell szüntetni minden állami támogatást.

2015. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!