Hogyan lehetne rugalmasabbá tenni az oktatást?
Gyakorlatiasabb oktatás kellene és kéne középiskolában legalább heti 1 óra, ahol praktikus dolgokat tanítanak meg (pl adózás, pénzügyi alapkultura, hogy ne vegyél fel chf hitelt 20 évre)
Ezentúl középiskolában az utolsó 2 évben bevezetnék egy olyan órát, ahova minden órán különböző ágazatokból jönnek alkalmazottak/munkások/vezetők és elmondják mivel is foglalkoznak, ahhoz mit fontos elvégezni/tudni, hogy könyebb legyen a pályaválasztás.
Probléma ott van az oktatási rendszerrel, hogy a tanárok vagy tehetségtelenek a tanításhoz, vagy pedig tehetségüket nem akarják kibontakoztatni, mégpedig azért, mert sem anyagiakban (kevés juttatás), sem pedig emberi mivoltukban (a diákok gyakorlatilag első számú közellenségnek tartják a tanárokat) nincsenek megbecsülve. Ezért a médiában leadott sok szemét és az elmúlt évek oktatáspolitikája tehető felelőssé.
Első körben a tanárokat kellene érdekeltebbé tenni abban, hogy jobban tanítsanak. Ha ez megvan, azután szépen jöhet a többi is.
Én konkrétan egy-az-egyben lekoppintanám a finn oktatási rendszert.
Kis csoportos oktatás, nincs kirekesztés (itt most nem a cigányokra gondolok), mindenkit segítenek abban, hogy megértsék az anyagot és később pedig nagyon rá kéne állni a gyakorlati szintű oktatásra. Gyárlátogatások, normális tanműhelyek, gyárakban dolgoztatni egy kicsit őket... ilyesmi.
Egyetemen pedig nem ártana szintén gyakorlatiasabbá tenni a dolgot. Például a 6 hetes szakmai gyakorlat helyett egy egész félévet kéne a munkahelyen eltölteni, hogy beletanuljon az ember valóban a dologba.
5-hez még annyit füznék, hogy van olyan egyetem/föiskola ahol 500 óra a kötelező szakmai gyakorlat, ami szinte egy félév (3 hónap). (persze van olyan is ahol mondjuk 3 hét az egész)
És vannak gyakorlatias főiskolák/egyetemek is. A felsőoktatásban én inkább ott látom a problémát, hogy tömegképzéssé vált a BSC.
Passz, pár éve érettségiztem és szerintem úgy szar az egész ahogy van. Nekem a legnagyobb hátrányt az okozta hogy a szaktanárunk egy fiatal tanár volt aki szerintem végig puskázta az egyetemet mert én többet tudtam nála, 1 könyvet nem olvasott el a témában és mégis tanítani engedték. Nekem azt ne mondja senki hogy ez a pénz miatt van...
Online oktatást mindenképp nyomatni kellene, semmibe nem kerül szinte, és ott viszonylag egyszerű magas minőséget biztosítani a diákoknak.
Ja még annyit hogy az ilyen okj-s munkanélküli képzőket meg kellene szüntetni, és helyette normális szakképzésre kellene adni a fennmaradó tőkét. Ez is egy vicc hogy a mennyiségre mennek rá, és 80 értékes munkás helyett képeznek 120 munkanélkülit ugyanannyi pénzből.
Normális szakképzésre nem adnak pénzt, aztán csodálkoznak hogy nagy a fiatalok között a munkanélküliség, szakemberhiány van, befektetni pedig nem jön ide egy külföldi gyár sem ahova szakember is kell.
Aki pedig nagy pénzeket öl a tanulásba úgysem fog itthon rohadni aprópénzért.
Ha egy szakiskola tanulóinak nem tud legalább 30%-a a szakmában elhelyezkedni akkor ott meg kell szüntetni minden állami támogatást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!