Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Románia démonizálja a magyarsá...

Románia démonizálja a magyarságot?

Figyelt kérdés

"A román hírszerzés leendő vezetője egy blogbejegyzésben kijelentette, hogy Magyarország szövetkezett az oroszokkal, és ez nagy veszélyt jelent, emiatt Romániának meg kell védenie a demokratikus értékeket. Eduard Hellvig szerint Magyarország veszélyt jelent az Európai Unióra, és a magyarországi miniszterelnöknek mindenféle előítéletei vannak a liberális demokráciával szemben, de ezzel Romániának keményen szembe kell helyezkednie, vállalnia kell a konfliktust.


Hellvig szerint a magyarországi kormány külpolitikája veszélyt jelent az Európai Unióra, és "Moszkva befolyása alatt trójai falóként megtöri az Európai Unió egységét". A leendő titkosszolgálati vezető szerint Budapest "nacionalista politikát folytat", ami veszélyezteti a NATO és az EU érdekeit, ezért Romániára hárul az a szerep, hogy a térségben a demokratikus értékek és a nyugati szövetségesek védelmében fellépjen - Magyarországgal szemben.


Hellvig sürgette az európai politikusokat, hogy tegyenek lépéseket Magyarország megrendszabályozására, ami azt jelentené, hogy az Európai Unió politikusai gyakoroljanak nyomást a magyar kormányra, hogy az külpolitikáját megváltoztassa, és egy működésképtelen ideológia mentén cselekedjen. A román politikus szerint az Európai Uniónak joga van ahhoz, hogy Magyarország külpolitikáját felülbírálja, és ráadásként ideológiai kontrollt gyakoroljon a kormány lépései felett.


Hídfő.net.ru | Eduard Hellvig


Miközben a román politikus arra hivatkozik, hogy az Orbán-kormány külpolitikája az Európai Unióra jelent veszélyt, a gyakorlatban azt láthatjuk, hogy egy a magyarság elnyomásában tevékenyen részvevő politikus hatalomféltéséről van szó. Az ENSZ alapokmánya rögzíti, hogy a nemzeteknek joga van az önrendelkezéshez. Ezek a feltételek az erdélyi magyarság számára nem biztosítottak, vagyis Románia az ENSZ alapokmányával ellentétes, nacionalista politikát folytat, melynek célja a magyarság módszeres felszámolása a mai Románia területén.


2014 márciusában egy előrejelzésünkben kifejtettük, hogy a romániai politikusoktól számítani kell majd ehhez hasonló kirohanásokra, mert Románia egy geopolitikai gyűrűbe kerül, amiben számolnia kell a magyarság függetlenedési törekvéseinek fokozódásával. Most egy olyan geopolitikai helyzet alakul Kelet-Európában, amiben lehetőség van a magyarság önrendelkezésének helyreállítására. Románia lassan ugyan, de felismeri az alakulóban lévő helyzetet, emiatt ad hisztérikus reakciókat az Orbán-kormány keleti nyitás politikájára.


A magyar politikusok fel kell ismerjék, hogy a most alakuló helyzet egy történelmi lehetőség a magyarság számára, amit nem kihasználni nem csak bűn, hanem politikai analfabetizmus.


Románia a nyugati szövetségi rendszer bástyája Kelet-Európában, és ez mindaddig így lesz, amíg a nyugatbarát kormány hatalma meg nem dől. Az idő a nyugatbarát román kormány ellen dolgozik - ahogy haladnak az események, a Visegrádi Négyek valamennyi országa keleti nyitást fog lebonyolítani, és Moszkva felé orientálódik. Emiatt hazánk és Oroszország közt átmeneti érdekegyezés alakul ki a Romániában rekedt magyarság önrendelkezésének helyreállítására. Moszkva a magyarság függetlenedési törekvéseinek támogatásával nyomást gyakorolhat a Nyugat térségi hídfőállásaként működő román kormányra. Eközben Magyarország politikai alapú revíziót hajthat végre.


Ennek gyakorlati megvalósítására példát mutat a volt Ukrajna területén rendezett népszavazás, melynek eredményeként az orosz többségű lakosság demokratikus módon kinyilvánította függetlenségét az orosz nyelvhasználatot korlátozó ukrán kormánnyal szemben. Az erdélyi magyarság szintén megszervezhet egy a román kormány által "illegálisnak", az ENSZ alapokmánya szerint azonban nagyon is legálisnak nevezett népszavazást, amivel rendelkezhet saját sorsáról. A magyar pártok feladata, hogy honfitársainkat segítsék ennek lebonyolításában.


Az erdélyi magyarság - ha úgy dönt -, akár Magyarországhoz csatlakozás nélkül is rendelkezhet saját sorsáról, egy független országként Kelet-Európában, melynek szuverenitását az ENSZ alapokmánya garantálja. Egy másik reális lehetőség lenne azonban Erdély Magyarországhoz történő csatlakozása enklávé formájában (pl. a Kalinyingrád régió Oroszország része közös határvonal nélkül, köztes országokkal). Éppen itt az ideje, hogy a magyarság érdekét képviselő pártok - meghonosítván a geopolitikai gondolkodást - tevőlegesen hozzájáruljanak a magyarság ügyének képviseletéhez. A magyarság érdekének képviselete pedig nem az adókon és ezer forintos költségeken civakodást jelenti, hanem elsősorban azt, hogy a magyar nép ne tucatnyi különböző országban szétszóródva éljen, ami eleve lehetetlenné teszi a helyzet további javítását. Románia már számol ezzel a lehetőséggel. A magyar politikusok miért nem?" www.hidfo.net.ru



2015. febr. 23. 21:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%

""A román hírszerzés leendő vezetője egy blogbejegyzésben kijelentette, hogy Magyarország szövetkezett az oroszokkal, és ez nagy veszélyt jelent, emiatt Romániának meg kell védenie a demokratikus értékeket."


Így van ! Le kell ingázniuk magyarországot, erre buzdít. Mindjárt megjelennek a román tankok Bp-en, gyerünk azt mozgósítsuk azt a 15 tankunk ami van :D

2015. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Pedig ahányszor ezek köpönyeget váltottak már a történelemben. Inkább maradnának csendben.
2015. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell félni ! Kiváló helyzetben vagyunk, ugyanis NATO tagként az USA, németek meg nyugat is megvéd, meg az oroszok is :-D


....ki mer így kekeckedni velünk? A világon csak magyarország van ilyen kedvező helyzetben, hogy a két szembenálló hatalom védelme alatt is van

2015. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
Megszólalt a Balkán segglyuka.
2015. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
Álmodik a nyomor.
2015. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%

"Egy másik reális lehetőség lenne azonban Erdély Magyarországhoz történő csatlakozása enklávé formájában"


Hogyne, miért nem mindjárt egész Romániát csatoljuk magunkhoz Szlovákiával, Horvátországgal és Szerbiával együtt?

2015. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%

Van, aki még olvassa azt a szánalmas portált. Múltkor valami olyasmit írt, hogy Ukrajnában, már Putyin atom tölteteket akar kilőni, meg a fene tudja miket.

Aki a cikkeket írja oda elég kemény cuccot szívhat :D

Oda azok írnak, akik még a kuruc.infonak is szélsőségesek.

2015. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

"Aki a cikkeket írja oda elég kemény cuccot szívhat :D"


Szerintem sokkal félelmetesebb, hogy ezeknek semmiféle cucc nem kell ezekhez a képzelgésekhez.

2015. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell mindent elhinni. Orbán oroszbarát politikáját egyébként én is hülyeségnek, sőt, veszélyesnek tartom, de azért ne túlozzunk már!
2015. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

Ha hozzaveszuk egy vasarnapio hirt hogy megbuntetek a szeely hentest mert ugy cimkezte termekeit roman es magyar nyelven hogy szekely izek....

Es az persze abszurdum de roman izek lehetnek arra a kerdesre nem is mert reagalni a fogyasztovedelem ....

Valamint azt is megtehetik hogy dokumentumok sokasaga ellenere a roman polgarmester szemrebbenes nelkul kijelenti hogy azert nem helyezik visza a Szent Laszlo szobrot Nayvarad foterere mert nincs igeny kerelem ra....

Mindezt unis penzbol...tehat az unio financirosza a magyarsag emlekeinek megsemisiteset ...de mit is varunk a k@rva Antantol....

2015. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!