Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van esélye a Fidesz és az...

Van esélye a Fidesz és az MSZP mellett valami más pártnak a hatalomra jutásra?

Figyelt kérdés
2007. okt. 30. 14:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
17%
Attól függ, melyik országban?
2007. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Az első válaszadó csak viccel, nem nézte meg a kérdés kategóriáját, és amúgy is, elég egyértelmű a kérdés.


Úgy gondolom, hogy az emberek többsége (akik úgy is gondolnák, hogy mást kell választani) csak azért nem fog egy harmadik pártot választani a következő választáson, mert úgy gondolja, hogy semmi esélye a kisebbeknek, és inkább kifejezné a hangját abban, hogy a két nagy rossz közül melyiket válassza. Ezáltal a kisebbeknek semmi esélyük sincs.

2007. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Én nagyon szeretném, ha lenne esélye egy harmadiknak, de sajnos egyet kell értenem az előttem szólóval. Sokan csak azért nem szavaznak másra (bár igazán nem akarják egyik nagyot sem -esetleg a kisebb rossz elve alapján döntenek), mert azt gondolják, hogy az akkor elveszett szavazat lenne.
2007. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem értek egyet a fenti válaszokkal. A közvéleménykutatások szerint már csak kb. 50% szavazna mostani parlamenti pártra. Nyilván egy részük el sem megy, de igenis jelentős részük szavazna egy "harmadik útra". Én soha nem tenném a voksomat egy kisebbik rosszra (főleg, hogy mind lejáratta magát, tehát nem is kisebbik rossz. :) ), a ha mégsem jutna be nem érdekelne, hogy elveszett a szavazatom, tiszta lenne a lelkiismeretem, hogy mindent megtettem.
2007. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Én az MDF-re fogok szavazni, mert per pillanat most még normálisak szerintem. (Bár kétségtelen, hogy nekik is volt már egy-két húzásuk, pl. Dávid Ibolya: "Nem értek a focihoz" c. beszólása.)


Ha elég ember ezt megtenné, akkor ha kormánypárt nem is, de mondjuk komoly koalíciós, vagy ellenzéki tényező lehetne. De ha eszük van, a Fidesszel nem állnak össze, mert Orbán bedarálná őket, mint az összes többi jobboldali szövetségesét.


Egyébként a Fidesz v. MSZP sem lenne baj, ha a vezetőik nem pont azok lennének, akik ma, hanem komoly, tisztességes politikusok. Remélem, hogy valamikor még lesz ilyen.

2008. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem egy harmadik pártnak már nem sok esélye lenne. Vajon az a párt még mit ,,ígérne" az embereknek? Szegény már minden lehetséges választásból kifogyott, és az igazság senkit nem ragad meg.De amúgy még bármi lehet, hiszen minden rajtunk áll.Hozhat bármi változást egy esetleges új párt?
2008. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
már lényegtelen ki van hatalmon.. ezt az országot tönkretették, kisemmizték, teljes a pusztulás.. a jelenlegi pártok és vezetők közül egyik sem alkalmas a feladatuk ellátására..
2008. nov. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Úgyis azt választjuk meg,hogy most 4 évig a fidesz lopjon vagy az mszp..

Másnap majd megnézed az újságba:

"Na ma ki lopott?"

"Oh,ez az ORbán gyerek milyen rendes.300 milliárdot rakott CSAK zsebbre..Hozzáképest Gurcsányt mily mohó!"

2010. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%

A kérdés kiírásának időpontjában nem volt,de most már van.

(Jobbik)

2011. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%
Van
2020. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!