Ha elfogadtuk volna a Marshall-segélyt, akkor ma hol tartanánk?
Ott tartanánk mint a mai Németország, és nem panaszkodna senki a fizetésekre, jobb élet lenne, kevesebb stressz, én legalább is ezt gondolom, vagy rosszul gondolom?
Ugye nemrég Putyin látogatott Magyarországra, egy bizonyos szövetség érdekében, na én ennek nem nagyon örülök, hisz evvel felborítva azt a szövetséget amit királyaink felépítettek a lengyelekkel. Jobban örültem volna, ha az Amerikaikkal keveredünk ilyen jó kapcsolatba, minthogy az Oroszokkal.
Meg, ha Ukrajnából kifolyólag kitörne egy esetleges háború, akkor mennyi esély van rá, hogy Amerika megsegíti a kisebb országokat itt Európában?
Nagyon érdekel ez a téma, szeretek ilyeneket vitatni, habár csak 16 éves fiú vagyok.
Magyarországgal nem az a baj, hogy nem fogadta el a Marshall segélyt.
Ha elfogadjuk akkor is itt tartanánk, mert ugyanúgy szocializmust csináltak volna Rákosiék.
Görögország,Portugália is kapott Marshall segélyt.
Mégis 20 százalékos munkanélküliséggel büszkélkednek.
Fel lett ajánlva, lehetett is volna, de a kommunista elvtársak végül nem engedték. Egyébként a történelem nem szereti a "mi lett volna ha" című regéket.
Nekem az a sanda gyanúm, hogy ahhoz, hogy ezt megússzuk ami most van, 56-ban ki kellett volna innen végleg zavarni a komcsikat. Mivel ez nem sikerült és még 89-ben is csak hatalomátmentés történt, sok jóra nem számíthatunk ezután sem. Valódi rendszerváltás kéne (nem, még a Jobbikból és az LMP-ből sem kérek) új emberekkel, a szocialisták és leszármazottjaik teljes kizárásával. Amíg ez nem történik meg, haladunk Szerbia szintje felé.
Ez a politikai berendezkedésen múlott.
Mielőtt Magyarország a kommunista táborba került, körülbelül olyan fejlett volt, mint Görögország, Spanyolország, Portugália, még egy kicsit fejlettebbek is voltunk náluk.
Aztán a háború utáni évtizedekben jócskán lehagytak minket.
Ha a nyugati politikai rendszerbe kerültünk volna, fejlettségben, jövedelmekben valószínűleg ott tartanánk, mint ők. A munkanélküliségben jobban állnánk náluk, mivel földrajzilag mi Európa közepén vagyunk, ők meg a periférián. Összességében körülbelül most ott tartanánk, mint Szlovénia jelenleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!