Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A férfiak miért nem mehetnek...

A férfiak miért nem mehetnek el 40 év után nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Elméletileg egyenlőség van a nemek között.

Akkor a férfiaknak miért kell több évet ledolgozni?



2015. febr. 11. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Jobbat mondok.

Miért csak a férfiak hadkötelesek?

Nőket miért nem soroznak?


Izraelben a sorállomány 1/3-a nőkből áll és a nőknek is kötelező az alapkiképzés.

Norvégiában szintén hadkötelesek a nők.


Akad rá példa, még ha kevés, akkor is.


A feministák az egyenjogúságot mindig csak a jogok oldaláról közelítik meg. A kötelezettségeket figyelmen kívül hagyják.

2015. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy? Ha 50 évnél fiatalabb vagy, te már úgysem leszel nyugdíjas, a nemedtől függetlenül.
2015. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Én férfi vagyok és mégsem vagyok hadköteles. Katonának se vittek, 5 kilót nem bírok felemelni.
2015. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

ma 20:30

Most nem az invalidusokról van szó, hanem a férfiakról.

2015. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert valakiknek ki kell fizetni azt a rengeteg megépült és építés alatt álló stadiont, meg az olimpiai beruházásokat (de a bizottsági tagokat mindenképpen).
2015. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

3-as kommentelő,

a fegyveres mellett létezik fegyver nélküli katonai szolgálat is.


Anno a lányok nem mentek férjhez olyan férfihoz, aki nem volt katona. Nem is számított teljes értékű férfinak az "anyámasszony katonája".

Persze változnak az idők...

2015. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Mert az egyenjogúság csak papíron létezik.

A mai feminizmus is leginkább csak arról szól, hogy a nők a férfi lét minden előnyét akarják, a hátrányaikból viszont nem kérnek. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a mai vad feministák állandóan hangoztatják, hogy ők ugyanarra képesek, mint egy férfi, miközben boldogan élnek azokkal az előnyökkel, amit csak azért kapnak, mert nőnek születtek.


Ezt a dolgozósat én sem értem. Elvileg a férfiak még előbb is halnak, mint a nők. De ha a nőnek kéne többet dolgozni, már itt lennének a habzó szájú feministák.

2015. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nő vagyok, de ezt én sem értem... Szerintem is járna a férfiaknak is a 40 éves nyugdíj. Egyedüli érvként azt tudom elfogadni, hogy a nő otthon van x évet a gyerekekkel és ha jól tudom, akkor gyerekenként 1 év számít be a nyugdíjba (de lehet, hogy ebben tévedek, akkor elnézést). 2-3 gyereknél ez már akkor 2-6 év. Viszont a kedvezmény meg azokra is vonatkozik, akiknek nincs gyerekük, tehát lazán összeszedhették a szolgálati éveket, ugyebár... Ki érti ezt?

Nem vagyok feminista, de nálunk pl. nincs női vagy férfimunka itthon, a férjemmel azt csináljuk, amit épp kell. Ha arról van szó Ő is tud porszívózni, ha arról, akkor meg én cserélem az olajat a kocsiban. Nálunk működik:)

2015. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
66%

Mert a nők többsége sem.Nem hogy ad a gyerekek után évet inkább levon

Én 41 év szolgálati idővel sem mehettem el,mert a gyesből levont 2,5évet.Ugyanis 1 gyerekre 2 évet számol.Folyamatos munkaviszonyom van 45 éve és ugy mehettem el hogy 53as születésű vagyok.Mindég nehéz fizikai munkát végeztem és 57075.ft. al mentem el.Ja és csak korhatár előtti ellátás a neve ami semmire nem jogosít.Kapom a nyugdijt ami nem fog változni!!!

2015. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
90%
Azért mert magyarban nagyon feudális,elmaradott,konzervatív gondolkodás van.Az emberek még mindig úgy gondolkodnak,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,miközben 8-10 évvel magasabb a női élettartam.Angliában,Svédországban,Hollandiában,Izlandon stb. a női élettartam már csak 4-5 évvel magasabb,és nem is mehetnek el előbb nyugdíjba,sőt szó van arról egyes helyeken,hogy később mehetnek el nyugdíjba.Amíg a jelenlegi kormánypárt van hatalmon,a feudális,elmaradott gondolkodás nem is fog változni.
2016. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!