Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most elkezdenék felépíteni...

Ha most elkezdenék felépíteni Magyarországon egy kapitalista pártot, akkor annak lennének támogatói egy idő után?

Figyelt kérdés

Természetesen a kapitalizmus mellett fontosnak tartom a munkavállalói jogok erős érvényre juttatását és a nettó fizetések emelését, hiszen ezek nélkül Magyarország a dickensi Anglia szintjére süllyedne, ez pedig - a jelenlegi, erősen tervgazdaságos rendszerhez hasonlóan - szintén nem járható út.


A vállalkozásokat terhelő adókat csökkenteni kell, hogy ne legyen megfojtva a gazdaság és a vállalkozók ki tudják gazdálkodni a munkavállalóik béremelését.

Ezzel jól járnak, mert ha több pénz marad az embereknél, akkor többet fogyasztanak, tehát ha például egy étterem-tulajdonost veszünk alapul, akkor megnő a forgalma és több pénze lesz, amiből az alkalmazottait is jobban fizetheti majd. Ez a kölcsönhatás pedig egy olyan láncreakciót indít majd be, ami szépen-lassan gazdasági javulást és életszínvonal-emelkedést hoz magával.


Az oktatás is átszervezést igényel, a jelenlegi rendszert egy pragmatikusabbra kell cserélni, ami kisebb hangsúlyt fektet a lexikális tudásra és a tanulókat arra ösztönzi, hogy önállóak és találékonyak legyenek.

Ilyen téren a finn modellt lehetne tanulmányozni, ők a felmérések szerint világelsők oktatási téren.


2015. febr. 11. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak pénz kérdése. Szerintem 10-20 milliárdból meg lehetne csinálni. Az ideológia másodlagos. Abból annyi van hogy Dunát lehet vele rekeszteni.
2015. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Az adócsökkentést ki fizeti meg, illetve milyen adókat csökkentenél?
2015. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnám, de ahhoz ennél azért kidolgozotabb program kellene.
2015. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy politikai űrt töltenél be vele egy olyan országban, ahol a pártok nem győznek egymásra licitálni baloldali demagógiában, a kérdés csak az, hogy mennyire tudod eladni, illetve mennyire lennél hiteles (lásd még a volt szdsz, ami szintén nagyon szépeket tudott mondani, csak épp pontosan az ellenkezőjét csinálta).
2015. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Az adócsökkentést ki fizeti meg, illetve milyen adókat csökkentenél?"


Hogy érted, hogy ki fizeti meg?

Éppen azért adócsökkentés, mert nem kell megfizetni. :D


Rengeteg felesleges adónk van, amik csak elszívják az emberektől a pénzt az állam számára, hogy utána ki lehessen osztogatni a pénzt a haveroknak. Repkednek az ezermilliárdok, száz ide, háromszáz oda, egy kevés stadionra, egy másik kevés Matolcsynak, Lázár komának, régebben Simicskának.

Bőven lehetne ebből adót csökkenteni, aztán a gazdaság beindulásával úgy is nőnének a bevételek. Hiába lenne kisebb a kulcs, az alap is nőne, amiből adót kell fizetnie az embereknek.


El lehetne törölni egy rakat feleslegesen bevezetett sarcot, az ÁFA-t is lejjebb lehetne vinni, hogy élénküljön a fogyasztás, aztán a munkavállalói terheket sújtó adókat is csökkenteni lehetne vagy el kéne törölni.

2015. febr. 11. 16:02
 6/13 A kérdező kommentje:

"Én támogatnám, de ahhoz ennél azért kidolgozotabb program kellene."


Ez egyáltalán nem program akart lenni, csak felvázoltam nagy vonalakban a csapásirányt. Amúgy szerintem már pusztán a piacgazdasági mivoltom miatt kilógnék a sorból a többi párt közül.


Nem vagyok közgazdász, a program részletesebb kidolgozása pedig mindenképpen egyeztetést igényelne eggyel.

2015. febr. 11. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

#5

Miket vezettek be szerinted feleslegesen?

Az ÁFA bevételek igen magas arányt (30%+) képviselnek a költségvetésen belül nem lehet csak úgy csökkentgetni.


Az adóbevételeket elköltjük(sőt még többet is) állami feladatokra azok csökkentése eléggé hiányozna.


A jelenlegi magyar gazdaságnak nem az adók a legnagyobb gondja.


Amúgy pár 100Mrd ment el stadionra és társaira nem pár ezer ami nagyon nem mindegy.


Az adócsökkentés fedezet nélkül előbb vezetne csődhöz, minthogy elkezdene nőni a gazdaság.

Felesleges adónk nincs adóhiányunk van sajna.

2015. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

pártfüggetlen ellenőrző szerveket kellene elsősorban létrehoznod,hogy a közpénz minden egyes forintáról tudják az emberek és bármikor visszakereshető legyen hogy hova kerül,mire lett fordítva.

ezzel irdatlan mértékben növekedhetne az államháztartás,ha megnehezedne a politikus bűnözés.

2015. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

9#

A ksh-n fent van az, hogy mire költöttünk.

A probléma az hogy nem "jóhiszeműen" költik el, hanem haveri cégek kapják akik valamennyit visszajuttatnak.

Tudjuk mire, tudjuk kinek, tudjuk hogyan, de nem tudjuk megállítani őket.

Az egyetlen megoldás olyanok beszavazása a parlamentbe(már ha léteznek), akik nem korruptak.

2015. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elírtam #9 helyett #8-at akartam.
2015. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!