Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vasárnapi zárva tartás...

A vasárnapi zárva tartás miatt többet fogtok járni termelői piacra?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Külföldre fogok többet járni.

2015. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A piac (ami a környéken van) nincs nyitva vasárnap, minek járnék oda többet?
2015. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Piac nincs vasárnap.


Általában valamelyik hétköznap szokott lenni.

2015. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

"Piac nincs vasárnap."


Hát pont ezért.

2015. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
és templomba sem...
2015. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. Eddig is olyan volt a munkám, hogy sokszor kellett dolgoznom vasárnap, most is olyan. Amit a termelői piacon akartam megvenni, meg tudtam venni és ez után is meg fogom oldani. Ezen nem változtat az, hogy vasárnap mehetek-e a hiper-szupermarketbe. Sőt, mivel van konyhakertem, vannak dolgok, amit magamnak termelek meg.

Egyébként meg mifelénk a "termelői piac" címszó már régóta a kézműves, házi és egyéb divatjelzőkkel illetett, méregdrága, sokszor giccses portékák adásvételét jelenti, ahol a sznob városiak a valós ár ötszöröséért veszik a piacossal teljesen megegyező málnalekvárt és juhsajtot csak azért, mert díszes címke van rajta és népviseletbe öltözött nénike árulja.

2015. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk van piac vasárnap, néha ki szoktam menni. Önmagában az érintett nagy üzletek vasárnapi zárva tartása miatt nem hinném, hogy jelentősen többet fogok piacra járni. Bár zöldséget és gyümölcsöt szoktam a közeli CBA-ban is venni, szóval ha az sem lesz nyitva vasárnap (nem tudom, hány négyzetméter, de szerintem 200 felett, szóval esélyes), és hétköznap pont nem tudom/akarom elintézni a bevásárlást, akkor mégiscsak marad a piac.

(Megjegyzem, a kormány átgondolatlan döntésének ez lesz az egyik következménye sok embert érintve; márpedig a piacokon olyan ritka a blokk/számla, mint a fehér holló... Tehát az államnak ez iszonyatos mértékű ÁFA-kiesés lesz. Mert "azok a büdös multik" legalább kérés nélkül is adják a blokkot...)

2015. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!