Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most már biztos a vasárnapi...

Most már biztos a vasárnapi zárva tartás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nem volt alkalmam naprakésznek lenni a hírekből.. Még régebben volt valami kezdeményezés népszavazásra, de ott lemaradtam.
2015. jan. 31. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt már több kezdeményezés is népszavazásra, de eddig még mindet visszadobták, szóval nagyon esélyes, hogy be lesz vezetve a zárvatartás.
2015. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

A törvény az időkorlát után veszi kezdetét.

Utána biztos lesz.

Addig még bármi lehet, hiszen egy törvényt vissza is lehet vonatni, vagy Alkotmány bíróságon felülvizsgálatot kérni, bár így a jobboldali érdekek sérülnének, ilyen úgy sem lesz.

marad az eredeti felállás, vasárnap a családé.

2015. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Amennyire én tudom március 8. lesz az utolsó vasárnap amikor nyitva lehetnek a boltok. Kivételt képez a 200 négyzetméternél kisebb területű bolt, ott ahol az eladó tulajdonos is egyben.

A népszavazási kezdeményezéseket eddig visszadobták, de ez jobbára annak köszönhető, hogy a Szepessy Zsolt-féle mikropárt (Összefogás Párt), a VOSZ és a DK is adott be különböző szövegezésű kezdeményezéseket, de ha az egyiket visszadobják, addig nem dönthetnek egy másikról, amíg le nem telik a fellebbezési idő.

De még ha át is menne, akkor is kétszázezer aláírást kell összegyűjteni, ami szintén nem egy-két nap, azokat utána hitelesíteni, és még aztán kiírni a népszavazást, tehát ha lesz id belőle valami, az leghamarabb késő tavasszal, nyár elején, addigra meg a kezdeti felháborodás után sokan bele fognak törődni a dologba, és a végén érvénytelen lesz a referendum, ha meg is tartják.

2015. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Remélem igen.
2015. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

4. válaszoló, Te dolgozó vagy?

2015. jan. 31. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

"4. válaszoló, Te dolgozó vagy?"


Nem, Ő Mészáros Lőrinc, aki föl akarja vásárolni a becsődöltetett multikat.

2015. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én hallott egy olyat,hogy a vasárnap zárva lévő piacok viszont márciustól ki fognak nyitni méghozzá kötelező jelleggel,mert oda akarják átterelni az embereket.

mondjuk nem tudom a shoppingolós rétegnek mi köze van a hús,zöldség nagybevásárláshoz,de mivel érdekelt vagyok a dologban én örülök ennek,mert plusz pénz szaga lóg a levegőben.

2015. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!