Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok cégnél, főleg multinál...

Sok cégnél, főleg multinál miért titok a fizetés? Még a szerződésbe is alá kell írni. Pl epam.

Figyelt kérdés
Tehát szerződésben rögzítve van, hogy nem beszélhetnek senkinek a fizetésükről elméletben. És ezt még egymással se oszthassák meg. Pl az epam esetében lehet tudni, hogy egy pályakezdő fejlesztő 180-200 nettó között kap(plusz cafetéria), 1-1,5 év után 300 nettó, de elmondani senki se akarja, csak úgy nagyjából. Mi értelme van ennek a titkolózásnak?
2015. febr. 9. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem oszthassák meg?

Pedig én azt hittem, hogy ilyesmit azért meg lehet oszthajni. :(

2015. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az esetleges vetélytársak elől titkolják az infót, nehogy valaki "főléjük" ígérjen, és elszipkázza a már betanított a vállalat üzletit titkait, fortélyait is ismerős dolgozókat.
2015. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
mert az csak az adott dolgozóra és a munkáltatóra tartozik
2015. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
A normális minden munkahelyen az lenne, hogy mindenki csak a maga bérével foglalkozna.
2015. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Arra megy ki az egész, hogy letolják a béreket, amennyire csak lehet.

Szépen puhatolóznak, hogy ki mennyiért jönne el, aztán annyit is adnak, pontosabban amennyit muszáj.

Persze lesz olyan, aki eljön kevesebbért, van aki többért

Nincs ezzel baj, de ha a kevesebbet kérő megtudja, hogy a munkatársa mennyivel többet keres, akkor kérni fogja ő is a nagyobb összeget.

Ismerősöm egy ilyen helyen rendszergazda, rálát, hogy miújság, van aki 80 ezerrel többet kap.

Ha mindenki annyit kapna, több millióval több lenne a kiadása a cégnek.

2015. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Igazából a bérfeszültség oldására lett ez kitalálva. Magyarul van két azonos beosztásban dolgozó ember, de valószínű, hogy az egyik jóval többet keres a másiknál és ha ezt a másik megtudná, egyből fizetésemelést kérne, vagy felmondana. Ezt akarják kikerülni ezzel. Így nem hivatkozhatsz a Józsira, aki másfélszer annyit keres, mint te...
2015. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Én is multinál dolgozok, nekem is benne van a szerződésemben de tudom hogy azért mert pályakezdőként többet kaptam mint más aki 10 éve dolgozott ugyanabban a munkakörben. Ebből azért lettek volna konfliktusok ha ott frenkizek azzal hogy mennyit keresek.
2015. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

A bértitok pont a bérfeszültség elkerülését szolgálja - más kérés, hogy nem nagyon tartják be.


"pályakezdőként többet kaptam mint más aki 10 éve dolgozott ugyanabban a munkakörben"


2-3-4 évenként munkahelyet kell váltani. Ha valahová felvesznek 100 krajcárért, jó eséllyel max. 120-150 krajcár lesz a fizetésed 5-10 év múlva. Aztán jön egy új kolléga, aki bekér 180 krajcárt, meg is kapja, te meg nézel mint a moziban.

2015. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi! Ez a beetetett naiv változat.

A bérekről akkor lehet beszélni, ha egyfelől igazságosak, másfelől a bért kapó emberek képesek reálisan felmérni fizetéseiket, és képesek az összehasonlításra. Ebben az esetben a többség megérti, hogy miért kap többet, vagy kevesebbet, mint a másik, és ezt el is fogadja. Ekkor ez lesz a közszemlélet, és a zsörtölődő kisebbség nem tud bajt előidézni, sőt, a munka hatékonyabb.

Csakhogy a bérezés nem igazságos, az emberek többsége nem tudja, mi a munkája valódi értéke, fontossága, nem tudja elhelyezni a többi közé. Ezért - ha tudnák a többiek bérét - az felháborodást keltene, ami rontja a munka hatékonyságát. Az igazságtalan bérezés fő oka végső soron a hiány. Vagy kevés és rossz a megtermelt termék, és kevesebbet adnak érte, mint amennyibe került, vagy túl sokat vonnak el a termék bevételéből. Mindegy, hogy adó, vagy lenyúlás formájában,az egy másik problémakör.

Nekem volt szerencsém minkét fajtát megélni. Éveken át nem volt jobb közösség, a béremeléseket értekezleteken ismertették, a jutalmakat is. Voltak ellenvetések, de nem a vezető érvelt, hanem a közösség. És sokat kerestünk, mert mindenkinek ez volt az érdeke. Ahol titkolóztak, ott mindenki a munkaideje egy részét a "titkok" felderítésére fordította, állandó volt a gyanakvás, emiatt senki nem segített senkinek. Olyan is volt az eredmény.

2015. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Andizsuzsit sose az eszéért szerettük.
2015. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!