Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közgáz profnak igaza van az...

A közgáz profnak igaza van az EU-val kapcsolatban vagy nem?

Figyelt kérdés

Első évem egyetemen és van egy közgazdász professzor, aki mindig olyan érdekeseket mond.


Az EU-ról gyakran nyilatkozik negatívan.

A múltkor azt mondta, hogy negatív a ballaszt, mivel ugyan, az EU támogatások valóban nagyot jót tesznek Magyarországnak és épülget sok minden, de a nyugati országok, cégeiken keresztül az EU támogatások többszörösét viszik ki az országból.Emiatt, megéri nekik a szegény kelet-európai országokat segélyezni, meg pénzcsomagokkal megdobni őket néha.



2015. jan. 30. 18:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Konkretan baromsag amit allit. Olyan szamokat ad ossze amiket nem lehetne osszeadni. Mintha te osszeadnad a magassagom meg a sulyom es abbol allapitanad meg milyen messze lakom.
2015. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
26: Olvasd el még egyszer kérlek, amit írtam. Egy szóval nem mondtam, hogy holnap reggel én 300.000 forintos minimálbért akarok...
2015. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Gondolom, te mosogatni sem szoktál otthon, mert minek, ha úgy is megint összekoszoljuk a tányért, amikor legközelebb eszünk róla?"


Igen, és a befektetés-profitmaximalizálás kombó csak azért kell, mert ez a létezésünk kizárólagos, első, mindent megelőző teremtő, fundamentuma, a civilizáció szívcsakrája, pont úgy mint az evés (ami a tányér elmosogatásnak az oka). Szó bennakad, hang fennakad, lehellet megszegik. Itt az igazi lényeg.


Egyébként igen, a neokonok és neolibek minden létező dologra azt mondják, hogy hiába erkölcstelen/pusztító ez meg az, ez egy természetes mechanikus folyamat, meg ha nem lenne, vagy beavatkoznál, te kis komcsi/bolsi senki, akkor még az se lenne, ami most van... meg pont ugyanazt akarják, mint te kis, moralizáló senki, de a piac mechanizmusai még nem engedik, meg úgyis fejlesztünk, meg megváltjuk a világot, ha arra kerül sor.


De a vak is látja, hogy itt már túlléptük a közgazdaságtan határait.

2015. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ki a közgáz proffod?


Ugyanis ezt általában Bogár László (aki egyébként nem prof) szokta mondogatni, (ha tőle hallod, akkor gondolom károlis vagy) és az a helyzet, hogy eléggé kisebbségben áll ezzel a véleménnyel.


Egyébként teljesen mindegy. Szerintem még közgazdásznak sem kell lenni ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen, hogy ami pénz befolyik az euból, annak nemhogy a többszöröse, de még vele egyenlő összeg sem folyik ki, mert szimplán nem termelődik meg.

2015. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!