Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közgáz profnak igaza van az...

A közgáz profnak igaza van az EU-val kapcsolatban vagy nem?

Figyelt kérdés

Első évem egyetemen és van egy közgazdász professzor, aki mindig olyan érdekeseket mond.


Az EU-ról gyakran nyilatkozik negatívan.

A múltkor azt mondta, hogy negatív a ballaszt, mivel ugyan, az EU támogatások valóban nagyot jót tesznek Magyarországnak és épülget sok minden, de a nyugati országok, cégeiken keresztül az EU támogatások többszörösét viszik ki az országból.Emiatt, megéri nekik a szegény kelet-európai országokat segélyezni, meg pénzcsomagokkal megdobni őket néha.



2015. jan. 30. 18:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
20%
A neolibeknek beteges pápa-komplexusuk van, főleg akkor, amikor a gazdaságról lenne szó.
2015. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
2015. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
22%

"A professzorod egy paranoid, konteós

marha, akinek fogalma sincs a gazdaság

működéséről.

És ez elég szomorú annak tekintetében,

hogy ő egy professzor. Gondolom, valami

vén kókler lehet, aki még a

szocializmusban szerezte a végzettségét

a Marx Károly Közgazdasági Egyetemen.

Ha igen, akkor nincs több kérdésem."


Ez aztán az érdemi hozzászólás:)

Egyébként múltkor már levezettem, h 7000 milliárd forintot kapott Magyarország, azaz havonta, ha 10 ezret otthagyunk a Tescoban akkor már vígan pluszban vannak:)

Természetesen, ha elmúlt 10 évet nézzük.

2015. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
52%

Mit magyarázzak el nektek? Úgy is az lesz a válasz, hogy "a cionilluminátik talicskázzák kija a pészt, mer ők gonoszak és tönkre akarják tenni a Turul-tudás Népét!"


Hol bírnátok felfogni például, hogy mit jelent a piacgazdaság, a kereslet-kínálat szabálya és mi az a win-win elmélet?


Azon sem bírtok elgondolkodni, hogy mi értelme van annak, hogy a gonosz multi-EU (már ez is baromság, mert nem egyenlő a kettő) kiviszi innen a pénzt ahelyett, hogy befektetné és profitja lenne belőle.

Minek vinné ki a pénzt? Bedugja a zsidó barlangba, mert ott biztonságban van?

2015. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
39%

Hallgasd meg már a fenti videót, te marha okos. Ez hihetetlenül komplex, amit te pár tényezőben akarsz modellezni, és megmondani a frankót, holott sokkal több mindent kell elemezni.


Ha te egy "szakértői" kormánytól miniszteri tárcát kapsz, szólj, mert akkor kiköltözök Grönlandra.

2015. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
34%

# 14

Azta'! Nincs tériszonyod, hogy ennyire lenézel másokat?


Egyébként azért viszi ki a pénzt, mert minden vállalat célja végső soron a profit. Ha be is fekteti egy részét, azt is csak azért teszi, hogy terjeszkedjen, fejlesszen... vagyis, hogy jövőre még több profitot termeljen. Előbb-utóbb pedig magához veszi a profitot (vagyis kiviszi). Mi más értelme lenne profitot termelni? Egyik vállalat sem jótékonysági intézmény...

2015. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Én nem mondom azt, hogy feltétlenül gonosz az EU, de amit a professzor mondott, az nem hülyeség. Ugyanazt csinálják, mint az usákok a lebombázott országokban. Támogatják őket rengeteg pénzzel, segéllyel, amit aztán befektetnek és azokat a befektetéseket általában amerikai cégek viszik véghez.


Az pedig, hogy elszívják a képzett munkaerőt? Háát, tetszettek volna őket rendesen megfizetni. Szerintem sokan maradnának már akkor is, ha egy szlovén szintet megütne az átlagbér, nem kell egyből svájci. De amíg egy orvos szemét kiszúrják 120.000 forinttal, ne csodálkozzon senki, ha elmegy inkább... aztán marad a sok dilettáns...


Én is most végeztem mérnökként és ahogy elnéztem az állásokat és 150-160k-s nettót láttam. Ausztriában meg nettó 1800 euró kezdőfizetés (+13. 14. havi bér és juttatások).

2015. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
#17 Ezt úgy mondod, mintha Nyugaton az állam határozná meg az összes bért... A közszféra bérét igen, de az összes többit a vállalkozó határozza meg.
2015. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként azért viszi ki a pénzt, mert minden vállalat célja végső soron a profit. Ha be is fekteti egy részét, azt is csak azért teszi, hogy terjeszkedjen, fejlesszen... vagyis, hogy jövőre még több profitot termeljen. Előbb-utóbb pedig magához veszi a profitot (vagyis kiviszi)."


Igen, kiviszi. :D

És miért jó ez neki? Mi lesz akkor, amikor már kint lesz, mert gonosz és alattomos módon kivitte az a szemét cion ahelyett, hogy mondjuk befektette volna? :)

2015. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

#19 Te most jelenleg egy másik állatfajról beszélsz, akinek a pénz nem számít semmit, csak a földre akarja lehozni mindenkinek a mennyországot, Új Földet teremteni a pénze által. :)) Olyan, hogy romlott emberi természet...


Nem is értem, hogy az UK miért ragaszkodik foggal körömmel ahhoz, hogy a koronafüggőségei ne tartozzanak az EU-hoz, miért kell a világ vagyonának óriási hányadát offshore bányákban lappangni...


Ja, már nincs hova befektetni, a világ már elérte a maximumot. :DDD

2015. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!