Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják Sopronra hogy a...

Miért mondják Sopronra hogy a hűség városa, mikor 1921-es szavazáson szinte csak németek éltek ott és a magyarok elcsalták a szavazást?

Figyelt kérdés
Még Erdélyből is hoztak szavazókat, ugye akkor a szavazás nem volt lakcímhez kötött, ezt használtuk ki. Én soproni vagyok és nagyon fáj hogy emiatt nem Ausztriában élek...
2015. jan. 26. 11:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért az kicsit erős, hogy szerinted Kelet-Magyarország egy másik állam, elvégre "lebevándorlózod" az onnan érkezőket, de hagy tegyek fel egy kérdést, mondjuk osztrák szemszögből, jó?

Te az osztrákok szemében mi vagy? Egy bevándorló, aki kihasználja a jobb anyagi helyzetben lévő hazájukat, miközben a pénzed egy jelentős részét gyanítom Magyarországon költöd el, tehát te nettó "pénzkivevő" vagy az osztrák gazdaságból!

De amúgy meg hajrá, nem lehetetlenség az osztrák állampolgárság megszerzése, ha úgy is sok a "bevándorló" akkor add el a soproni házat/lakást, aztán irány Ausztria, ja, hogy drágák az ingatlanok jó helyeken, szívás de valamit valamiért...

2015. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Mert tele van bevándorlókkal akik Erdélyből és Kelet-MOról jöttek ide Ausztria miatt,"


Érdekes, és megmosolyogtató iromány, holott az osztrákok szemszögéből te sem vagy több egy bevándorlónál. :)

2015. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez megint egy liberális legenda, hogy a magyarok elcsalták a népszavazást. Hemzsegett a város az antant megfigyelőitől és ők mindent rendben találtak, hogyan lehetett volna csalni? Még ha történtek is trükközések, az emberek kétharmada Magyarország mellett döntött, teljesen elképzelhetetlen, hogy ekkorát lehetett volna csalni. Én is soproni vagyok és büszke vagyok, hogy itt születtem a Hűség Városában.
2015. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Persze az öreg babtermesztők ezt regélik mi? Egy öreg sváb ezt a dumát 1x nekem is elő adta.


Valóság az hogy magyarok, svábok, zsidók és horvátok de még szlovákok is lakták. Hogy volt e csalás azt már nem tudjuk meg. De a svábok kisebbségben voltak akkor is.


Trianon egyébként Sopront is odaítélte Ausztriának, de az ágfalvi csatában soproni hazafiak váratlanul tüzet nyitottak a bevonuló osztrák hadseregre és visszaverték őket. Ekkor írták ki a népszavazást.


Na így már más a leányzó fekvése mi?

2015. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14


Azt azért tegyük hozzá hogy mindezt a soproniak azóta keservesen megbánták. És nyilván az osztrákok meg úgy tanítják hogy Ödenburg osztrák város

2015. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Mert tele van bevándorlókkal akik Erdélyből és Kelet-MOról jöttek ide Ausztria miatt"


Látom, törölték ezt a felháborító köpésed. Állj a tükör elé,és hányd le magad. És takarodj a hazánkból.

2015. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16


az ilyen hozzászólásokat az inspirálja, hogy a munkavállalói betelepülések előtt Sopron egy kis oázis volt M.o.on.


Jó volt a közbiztonság, nem volt kisebbségi probléma, az emberek mentalitása civilizáltabb volt mint az átlag magyar városokban, közlekedési kultúra is jó volt.


Néhány éve mindez megváltozott és mindebben átlagos lett a város

2015. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!