Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai szavazáson, ha nem...

A mai szavazáson, ha nem megyek el azt tudni fogják?

Figyelt kérdés

Megígértem a z egyik választási jelöltnek ,hogy rá szavazok,de nem szeretnék elmenni.Az látszik valahol, van nyoma.

Ki jött hozzánk 2 hete és össze írta ,hogy a családba ki megy szavazni.

Tudom,hogy titkos és nem fogják tudni kire szavazok,de el menni sem akarok.



2014. okt. 12. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felírják hogy ki ment el. Elvileg nem publikus, de ki tudja. Menj el, és adj le érvénytelen szavazatot, akkor biztosan nem fogja tudni.
2014. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. mindig a meggyőződésed, szabad akaratod szerint szavazz vagy ne szavazz. Elvileg ez a demokrácia lényege. Ha összetalálkozol a jelölttel, mondd, hogy meggondoltad magad. Ennyi.

2. vagy elmész szavazni, aláírod az ívet és leadsz egy érvénytelen szavazatot, ahogy az első kommentelő írta

2014. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
senkinek semmi köze hozzá,hogy elmész e szavazni vagy sem.
2014. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van nem szavazni,senkinek semmi köze hozzá,nem tartozol elszámolással a jelöltnek,de igérgetned sem kell legközelebb. Felnőtt vagy ,ne hagyd magad befolyásolni,vagy megfélemlíteni (?)
2014. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Mi az, hogy összeírta? Jelentsd fel.
2014. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy füzet amiben minden szavazásra jogosult neve benne van. Ezt szavazás elött alá kell írnod.

Mivel a te nevednél nem lesz aláírás ezért egyértelmű, hogy te nem voltál szavazni.


Ezt a könyvet az összes jogorvoslati idő lejárta után meg kell semmisíteni (mint ahogy az összes szavazólapot is). (De ez Magyarország. Előfordult már nem egy nem kettő esett, hogy sok évvel a választás után előkerültek szavazó lapok, jelenléti ívek valamelyik önkormányzat pincéjéből. Xartak rá a megsemmisítésre.)

2014. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
100% hogy tudják. Igazolnod és aláírnod kell, persze hogy tudják kik nem mentek el. Jajj neked Fidesznyik, a párt meg tudja hogy cserbenhagytad!!!
2014. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz elmenni, ne menj, én sem megyek, bár én nem ígértem senkinek semmit. Ha esetleg kérdezné, mondd azt, hogy nem tudtál lemenni, mert lebetegedtél, és kész.
2014. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Amikor valaki megy szavazni, az aláírja a jelenléti ívet. Így elvileg kiderül, hogy nem voltál. De ehhez semmi köze a jelölteknek. Azt a listát (hivatalosan) nem kapják meg, hogy végülis ki szavazott. Szard le, hogy valakinek azt mondtad, hogy elmész. Még ha esetleg később meg is tudja, akkor is mondhatod neki, hogy semmi köze hozzá, és azért modntad, hogy elmész mert túl sokat b..szogatott.
2014. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!