Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon rasszizmusból...

Magyarországon rasszizmusból szokták támogatni a szegregációt?

Figyelt kérdés
A szegregáció nem a speciális nevelési igényű gyerekek átlagostól eltérő kezelését jelenti. a szegregáció azt jelenti, hogy előítéletek alapján, általában faji, kulturális vagy vagyoni alapon teljesen indokolatlanul elkülönítjük a gyerekeket. mindezt persze lehet olyan mázba önteni, hogy "jobb képességűekre" és "gyengébb képességűekre" osztjuk a diákokat, csak a a baj, hogy ez a gyakorlatban magyar-cigány választóvonalban nyilvánul meg, aki cigány az hülye alapon. köszönjük ebből nem kérünk. egyébként minden kutatás azt bizonyítja, hogy semmilyen hátrányt nem szenvednek az átlagos és jobb képességű gyerekek, ha tanulási nehézségekkel küzdő társaikkal tanulnak együtt, sőt a szociális képességeiknek ez még előnyre is válik, viszont a felzárkóztatásban ennek behozhatatlan előnye van.

2015. jan. 25. 19:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%

"Menj fel a felvire és látni fogod."


És ott mégis hol van ilyen? Én sehol sem látom, hogy valaki pusztán azért, mert roma többletpontot kapna. Linkeld már be légy oly kedves!

2015. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem jár többletpont, ha valaki roma vagy kisebbségi, mert egyébként az utóbbit írták.

Annak jár, aki hátrányos helyzetű, persze az is igaz, h a romák 99%-a hátrányos, szal....

Egyébként hol olvasható ez a felmérés, mert nem hiszem el, h a troger tanulók nincsenek rossz hatással a többiekre???!!

Nálunk 3 hülyegyerek volt, az órából tetemes idő ment el a balhéra, 100%-ig állíthatom, h egy normális közösségben jobban haladtam volna, színtől függetlenül.

Arról pedig senki nem tehet, h általában a cigánygyerekek a balhésak.

2015. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Szoc. helyzetre szerintem a probléma olcsó megoldása többletpontokat adni ahelyett, hogy kezelnénk az alap problémát.
2015. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Mégis hogyan lehetne egy tanárnak normális órát tartania, ha az osztályban vannak cigányok is, akik nagyon le vannak maradva és viselkedésükkel szabotálják az órát? Ez szerinted nem hátráltatja a tanulásban a többit? Ha nem tudnak ezek miatt haladni az anyaggal, akkor a tanulmányok szerint ugyanolyan okosak lesznek? Miféle tanulmányok? Miféle pocajogászok írtak ilyen hablatyot?

A szegregáció támogatandó dolog, sőt, megoldást jelenthet sok problémára.

2015. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem kizárólag rasszizmusból.

Te valószínűleg a Kézdi - Surányi kutatás alapján alakítottad ki a véleményedet. :)

A válaszolók itt olvashatják:

[link]

(Elég hosszú, de tényleg a kérdező által leírt eredményekre jutottak a kutatók, tehát nem szenvednek hátrányt a többiek az integrált oktatásban, ill. a szociális képességeik fejlettebbek is lesznek. DE figyelem: a "magatartásproblémás" és a "tanulási nehézségekkel küzdő" gyerek NEM ugyanaz.)


Viszont vannak szegregációpárti szakemberek is. Személyesen is ismerek egyet, aki abszolút nem rasszista (politikai nézeteit tekintve pedig nagggyon liberális). Szerinte akkor lenne létjogosultsága az integrációnak, ha már az óvodákban működne a felzárkóztatás, méghozzá JÓ pedagógusokkal, és szegregáltan. (Na, én kb. itt adtam fel, hogy megértsem. :D)

Több olyan szegregált iskolára van rálátása évek óta, amelyeket szándékosan felzárkóztatási, esélyteremtési céllal hoztak létre, és kiváló, lelkes, speciálisan képzett pedagógusok dolgoznak az intézményekben. (Tehát nem összekeverendők a "véletlenül" kialakult "gettós iskolákkal", amelyekben "átlagos" pedagógusok próbálnak hagyományos módon és módszerekkel - tehát eleve esélytelenül - tanítani.)

2015. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15%

Én mindenféle szegregációt, elitizmust ellenzek.


Egy osztály csak annyira jó, mint a legrosszabb tagja.

2015. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

" a tanárok hibája,

hogy a cigányok le vannak maradva, mint a borravaló"


Ezt már így konkrétan nem egy libsi szájából hallottam.

Valahogy elfelejtik, h talán a szülőt is elő kellene venni, de ezt valahogy nem hallják meg.

Érdekes mód én egy hagyományos iskolába jártam, hagyományos módszerekkel, eszközökkel tanítottak.

Sőt, mindenkit!

Mégse volt belőle baj, nyilván hazudnék, ha azt mondanám, h mindenki IBM vezérigazgató lett, de sokan átlagon felüli eredményt értek el.

Persze a sikertelen emberekre mi jellemző?

H mást okolnak állandóan.

2015. jan. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyesek nincsenek tudatában annak, hogy mekkora baromságokat hordanak össze. Szegregálódott már úgy is osztály, hogy a magyar szülők kivették a gyerekeiket a túl sok neveletlen cigány miatt, erre elbődültek a liberálisok, hogy szegregáltak direkt...no comment. Az miért nem jut eszébe senkinek, hogy sokan nem a bőrszín miatt nem akarnak cigány tanulókkal egy osztályba járni, hanem azért, mert túlkorosak, neveletlenek, erőszakosak, valamint higiéniai szempontból is problémások. Jaaa, hogy az igazság árt a liberalizmusnak?

Utánanéztem a felvi.hu-n az extra pontoknak, és hátrányos valamint halmozottan hátrányos helyzetűeknek adhatóak. Namármost ha valaki olvas a sorok között, akkor mindjárt rá is jön, hogy ez főleg kiket érint. Link.:

[link]

2015. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%

Igen.


( Persze, lhet ragoizni, hogy izé, de végül az a lényeg )

2015. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!