Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez magyarországon miért van így?

Ez magyarországon miért van így?

Figyelt kérdés

www.portfolio.hu/img/upload/2013/07/65jov-20130710.png


Az átlagos ~bérekhez viszonyított átlagos ~nyugdíj annak 100%-a. Ezzel elsők vagyunk az euban. Hogyhogy pont mi? miért nem pont német o. vagy anglia?


2015. jan. 23. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban az aktívkorú munkavállalók nagy része nem 4 órás minimálbérre bejelentve zsebbe kapja a fizetése nagy részét, ami a jövedelmek mediánját felfelé húzza.


Magyarországon pedig a nyugdíjat nem lehet eltitkolni, míg a zsebbe kapott fizetést igen.

2015. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Körmendi Mátyás ***** válasza:
48%
Azért, mert kell a nyugger szavazat.
2015. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg. Egyetemi végzettséggel, két nyelvvizsgával annyi a nettóm, mint Apám nyugdíja (szintén mérnökként dolgozott).
2015. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mostani nyugdíjasok az aktív éveik zömét a szocializmusban dolgozták le, amikor

1. mindenkinek volt munkahelye

2. mindenki be volt jelentve

3. az emberek már 18-20 évesen elkezdtek dolgozni, szemben a ma jellemző 23-28 éves korral.

4. a maihoz képest sokkal alacsonyabb volt a fogyasztás (nem nagyon volt mit), viszont magas volt az állami szolgáltatások színvonala ("szocializmus", ugyebár...), tehát viszonylag sok pénzt tettek az emberek megtakarításokba, a nyugdíjpénztárba.


Azóta elszabadult a munkanélküliség, a fizetések egy része átment a feketegazdaságba, a felsőoktatásban pedig fiatalok tömegei töltenek el 5-10 évet jövedelem nélkül. Úgyhogy a mostani dolgozónak, aki a 45 aktív évéből 5 évig egyetemista, 3 évig munkanélküli, 10 évig pedig feketemunkás, már messze nem lesz ilyen jó nyugdíja.


Még azt hozzátenném, hogy a mostani nyugdíjasok azok, akik a rendszerváltás környékén 40-60 éves, tapasztalt, vezető beosztású emberek voltak, akiknek lehetőségük volt a rendszerváltás körüli vagyon-újraelosztások és privatizációk zűrzavarában meggazdagodni. Nem tudom, az idézett statisztikában mennyire jelenik ez meg, de nagyon sok nyugdíjasnak van vállalkozása, földje, ingatlana, államkötvénye, amit többségében a rendszerváltáskor szereztek.

2015. jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!