Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj Magyarországon a...

Mi a baj Magyarországon a liberálisokkal?

Figyelt kérdés

Főként fideszes agyhalottakól hallom (tisztelet a kivételnek) nem fideszes fórumokon, hogy ballibsik tünés, de miért is?

- A Fidesz eredetileg nem liberálisnak vallotta magát? (még az 1. Orbán kormány után is)

- A konzervatívok (oldaltól függetlenül) tényleg úgy gondolják, hogy a már sok éve alkalmazott, de tapasztaltan be nem vállt elképzeléseik majd egyszer tényleg eredményesek lesznek?

- A tőlünk nyugatabbra levő országok nagyobbik részében nem éppen a liberális csoportok ötletei adtak megoldást nagyon sok problémára?

- Mirefel gondolja a magyarok többsége, hogy jogában állhat másokat korlátozni, csak azért, mert nem ért egyet másokkal, vagy nem érti mások nézőpontját?



2015. jan. 18. 13:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A leírásban azokra a fideszesekre céloztam, amelyeknek kétbites agya van. Remélem te nem ezek közé tartozol... "


Nem. Ha már skatulyázni akarsz akkor inkább vagyok liberális. Pont azért gondolom, hogy kérdésed nem korrekt.


Mert a kérdésed az, hogy mi a baj a liberálisokkal (pedig szerinted nincs), nem az, hogy miért gondolják egyesek, hogy baj van velük alapjáraton. Ezért provokáció (mert nem a valódi kérdést teszed fel, hanem felteszel egy álkérdést hogy aztán cáfolhasd a saját logikád szerint - magyarul csak vitatkozni akarsz, az érvek nem is igazából érdekelnek egy nem valódi kérdésre).


- Egyébként de igen, a fidesz eredetileg liberális volt (megnyilvánulásuk alapján komolyabban gondolták azt, mint most a konzervativizmust, de a hatalom és gazdagság iránti vágyuk fontosabb volt, mint a liberalizmusuk).


- A konzervatívok jó eséllyel úgy gondolják, hogy igen is eredményre vezetnek az elképzeléseik (nem gondolják úgy, hogy ezek sok éve, tapasztaltan be nem vált nézetek - ezt te látod így).


- De igen, lehet, hogy tőlünk nyugatabbra sok dologra a liberálisok kínáltak megoldást. Ennek ellenére az még lehet tévút.


- Azért, mert meg kell állapodni egy alapban, hogy mi a fontos.

Ha az egyén, akkor senkinek nincs joga a másikat korlátozni. Ez viszont nem lehetséges. Ha én úgy szeretnék létezni, hogy más (vagy másvalakinek a tulajdonsága) ne létezzen, az a másik érdekeit sérti. Valamelyikünk nem kaphatja meg amit akar. (mert ha nem létezik, vagy a tulajdonsága tiltva lehet, akkor ő nem kapja meg, ha nincs tiltás akkor én).

Ha a társadalom, akkor viszont szükség van normákra. Nem engedhetjük a liberalizmus jegyében másoknak, hogy ránk pl veszélyt jelentsen. Ezért zárjuk be a bűnelkövetőket börtönbe. Abban viszont nincs egyetértés, hogy mi a veszélyes. A nagy többség úgy gondolja, hogy tömeggyilkosok ne mászkálhassanak szabadon. Egyesek szerint veszélyes, ha a melegek házasodhatnak, míg mások szerint nem. A társadalom nagy többségének a véleménye mérvadó, és ha a nagy többség korlátozni akar valakit, akkor szerintem jogában áll megtenni.

2015. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Mert a kérdésed az, hogy mi a baj a liberálisokkal (pedig szerinted nincs), nem az, hogy miért gondolják egyesek, hogy baj van velük alapjáraton."


Tény, hogy fogalmazhattam volna precízebben is, de szerintem ezt a kérdés rajtad kívül mindenki más értette. De ha tetszik, köss bele nyugodtan, hisz valahol pont ez lenne a kérdés (és liberalizmus) lényege.



"Valamelyikünk nem kaphatja meg amit akar. (mert ha nem létezik, vagy a tulajdonsága tiltva lehet, akkor ő nem kapja meg, ha nincs tiltás akkor én)."


Már megbocsáss, de szerintem te kevered a liberalizmust az anarchiával. A liberalizmus sokkal közelebb van az "élni és élni hagyni" elvhez, mint bármelyik alternatíva.

2015. jan. 18. 18:11
 13/13 anonim ***** válasza:

A hatalom sohasem liberális. Tökmindegy milyen területről vonul ki az állam, még a direkt demokráciában is vannak vesztesei: akik nem tartoznak a többséghez.


Tökéletes liberalizmus állam nélkül lehetséges, állammal fából vaskarika.


Igazából a libertarianizmus állna a liberalizmushoz közelebb.

2015. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!