Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a fejekből kimenjen a szocializmus?

Figyelt kérdés

Hányadik generáció jut majd el arra a szintre, ahol már nem ez a beteges kádárista magatartás jellemzi az embert ?



Szocializmus jelen van nálunk a fejekben, mert


- nálunk ciki nacionalistának, nemzetben gondolkodónak, nemzetre büszkének és nemzetért tenni akarónak lenni, lassan öngyűlölőek leszünk


- sokak szerint aki sikeres, megengedhet magának 10+ milliós motorkerékpárt, az maga az antikrisztus


- a kommunista tömeggyilkosokra jó szívvel emlékeznek. Nem csak a 60+-osok szenvednek ilyesmiben, nem egy 30-40 évest láttam, ki dicshimnuszt zengett Kun Béláékról és társaikról, és fájt neki, hogy a Horthy korszakban üldözték az ilyen felforgatókat. Ez meglátszott a mostani tüntetéseken, sokan vonultak Kun Bélás, CCCP-s, Che Guevara-s transzparensekkel, lobogókkal.


2015. jan. 17. 19:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
"De érthetetlen a szabadkőműves Ady Endre, vagy a kommunista József Attila kultusza is, mégis állami szinten vannak ezek is." Talán mert zseniális költők. Ez mindent felülír. Én jobboldali vagyok, de rühellem Wass Albertet, mert dilettáns író. József Attila világnézetével lehet vitatkozni, de a világ legnagyobb költői között a helye, és magyarként büszke vagyok erre.
2015. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ebben azt mondom, lehet, hogy igazad van. De konkrétan én arról beszéltem, hogy pl. nézz meg egy irodalomórát. Ott nem az van, hogy milyen jó volt ez vagy az a versük, hanem szinte szentté vannak avatva, életrajzukat be kell magolni, méltatni kell a "csodás, haladó" személyiségüket (ez pl. az Ady-kultuszra jellemző).....engem ez undorít csak.........rendben, ismerjék el költőnek, akármilyen is volt emberileg, de a amgyar közoktatásban ezek emberileg vannak piedesztálra emelve, és pl. Ady magánéletét ismerve ez azért elég gáz....
2015. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!