Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki elmagyarázná nekem?

Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
Kommunizmus, nacionalizmus, szocializmus, kapitalizmus fasizmus,(ha valamit kihagytam akkor azt is), rendszerváltás ezeknek az alap fogalma érdekelne, továbbá az hogy kommunizmus szó alatt diktatúrát hogy lehet csinálni és mely országokban van ez? Történelemből nem tanultuk 8.ban és majd csak 12.ben fogom tanulni de van egy olyan érzésem hogy hazugságok hazugságra fog épülni és amúgy is nagyon érdekel

2015. jan. 1. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket mind megtalálod a wikipédián, nyugodtan olvasd el.
2015. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb. most történelemből eddig a szabadkőművességbe mentünk bele hogy az mind szép és jó.
2015. jan. 1. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Senki nem fog itt neked elmagyarázni, több lexikonnyi tudást!

Olvass és gondolkozz!

2015. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%

A tanárod egy fitymanélküli zsidó Illuminátus báb!

Ki az és hol tanít?

2015. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

A kommunizmust még senkinek sem sikerült megcsinálni!


Egyébként meg a Google a barátod

2015. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Szia! természetesen én sem fogom elmondani az egészet csak egy brutálisan egyszerű jellemzést: Kommunizmus: A lényege az, hogy mindenki adja be a vagyonát a közösbe és mindenki egyenlő adagokban kapjon a közösből, mindenki ugyanabban a cipőben járjon ugyanazzal az autóval...stb Ez alapjáraton jó ötlet de ott bukott meg, hogy sajnos soha nem lesznek egyenlőek az emberek (nem vagyok rasszista félre ne értsetek) pl. egy kukás ne keressen annyit mint egy rendőrtiszt.

nacionalizmus: A saját néped szeretetéről szól ebből alakul ki a nácizmus (NEM ugyanaz) ami azt hirdeti, hogy az adott nép más népek felett áll.

szocializmus: a kommunizmus korai stádiuma.

fasizmus: Náci gondolkozásmód Mussolini fejéből pattant ki az ötlet.

rendszerváltás: rendszerváltozás, pl Magyarországon 1990-ig kommunizmus volt de 1990-ben rendszerváltás történt ami egy új államforma létrejöttét segítette elő a kommunizmus elbukott lett helyette szabad verseny a mai pártok között. Sajnálom ha esetleg valamit rosszul látok kérlek bocsássatok meg emiatt. Ez egy leegyszerűsített változat amelyet az én elgondolásaimmal egészítettem ki. Boldog Újévet! 14/F

2015. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D
2015. jan. 2. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A 14 éves kisgyerek extra marhaságokat írkált össze, mondom kérdező, bátran olvasd el a szócikkeket.
2015. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért írtam volna hülyeségeket? Ha nem teljesen a törikönyvből másoltam ki akkor is ez a lényeg, am kiírt egy kérdést és te kommentben ahelyett, hogy kijavítanál inkább fikázol... ahelyett, hogy mások leszólására használod a szabadidődet meg is válaszolhatnád neki a fogalmakat ha már egy "kis hülye tizennégy éves" nem tudja. (zárójelben megjegyezném, hogy mi viszont most tanuljuk/tanultuk ezeket a fogalmakat és szín ötös vagyok belőle)
2015. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!