Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a körülöttü...

Miért van az, hogy a körülöttünk lévő országokban jobb az állami valuta, mint nálunk?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy évtizedekre visszamenőleg megfigyelhető,hogy egykét kivételtől eltekintve a magyar forint mindig rosszabb volt és most is rosszabb ,mint bármely más valuta?Csak az olasz lírára,meg a görög drakmára emlékszem,hogy kevesebb,volt .Miért van az,hogy gazdaságtól függetlenül minden valutáért sok-sok forintot kell adnunk ? Ki határozza meg,hogy melyik ,mennyibe kerüljön ?
2015. jan. 16. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármikor levághatnánk néhány nullát a valuttáról. Akkor a miénk érne többet, csak 100000 régi Ft 1000 új Ft-ot érne.
2015. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás előtt a forint erős volt.
2015. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ki határozza meg,hogy melyik ,mennyibe kerüljön ?"


A piac.

2015. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert NEM független a gazdaságtól.
2015. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert Magyarország jobban teljesít! Ezért többet tudunk fizetni egy dollárért / euróért / fontért... stb. mint mások! :DDD Légy buszke! :DDDDDD


Volt egy civil kezdeményezés a deviza-alapú hitelesek segítésére a FB-on. Ők készítettek egy tanulmányt, amiben - sok okosság mellett - volt egy szekció, amely a rendszerváltás utáni árfolyammozgásokat vizsgálta a gazdasági trendek illetve a környező gazdaságok és fizetőeszközök viszonylatában. A publikálást követő 2. napon már nem volt elérhető az állomány... szóval; ki alakítja? Ki tudja? A piac, vagy egy "láthatatlan kéz" :D...

2015. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igazából mi is csinálhatnánk olyat, mint a románok, hogy levágunk 1-2 nullát a pénz végéből. És akkor 1 euró nem 300, hanem mondjuk 3 forint lenne, és 1 lej nem 70 forint lenne, hanem 0,7, tehát a te nézőpontod szerint erősebb lenne a forint. Csakhogy ettől a valóságban nem lenne olcsóbb a kenyér és nem élnél hangyafingnyival sem jobban. Ha most az eurónál bevezetnék azt, hogy két nullával jobbratolják, tehát azért lenne 3 forint az euró, attól szerinted már gyenge lenne az euró?
2015. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem,hogy a forint miért volt mindig, 1990-előtt is ,mindig gyengébb a többi ,külföldi fizetőeszköztől.Szlovák korona 2-3 ft.körül volt,osztrák shilling 4 ft. ? körül volt ?

Az árfolyam valamennyire tükrözi az adott gazdaság állapotát ,akkor a magyar gazdaság állapota mindig rosszabb volt ,mint mondjuk a jugoszláv,szlovák,stb. ?Van rnnrk valamilyen történelmi hagyománya ?

Egyébként előző hozzászóló ötlete elgondolkodtatott,gondolkodjunk együtt azon,hogy mi lenne,ha az euró 3 ft.-ba kerülne ?Ezzel kapcsolatban csak egy kérdésem lenne: akkor én kb.60.000,- Eurót keresnék !!Ez hova vezetne ? Elég összetett a kérdés,de ,ha pl.csak annyit játszanánk a gondolattal,hogy 100 ft. lenne egy euró,akkor is kb.1800 eurót keresnék,ez már reálisabb értéknek tűnik,de ez hova vezetne ?

2015. jan. 19. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!