Milyen hatásai lennének, ha Magyarország hivatalos nyelvét magyarról angolra változtatnák?
De tegyük fel, hogy az átmenet zökkenőmentes lenne, és a végcélt tekintve érdekelnének a hatásai. Egyébként tudtok olyan országról, ahol áttértek az angol nyelvre és annak ismertek a hatásai?
Az egész mögött az megfigyelésem áll, hogy elképesztő sok új szempont világosodik ki az ember előtt, ha angolul olvas dolgokat, akár ugyanazt, amit magyarul olvasott előtte, és feltűnően ki tudja dobni a logikai hibákat, amikor a másik nyelvre átültetett szöveget olvassa az ember, ugyanis a szóvicc szintű/formájú hülyeségek elhalnak az átültetéskor, és sokszor meglepő új összefüggésekre, korábbi hibákra hívja fel a figyelmet, amelyek olyan mélyen tudnak lenni egy nyelvben, hogy azt nagyon nehéz észrevenni egy másik nyelv ismerete nélkül. E mellé bejön a kereskedelem javulása is, ami nem csak a fizikai dolgok kereskedelmét könnyítené meg, hanem az új ötletek terjedési sebességét, ami elengedhetetlen a mai világban, mert már nincs idő arra, hogy a világ másik felén kitaláltak egy módszert, amivel megfeleződik egy termék előállítási költsége, és ezt csak évtizedek múlva veszik át távoli helyeken, mert lassan terjed az információ.
"Nyelvében él a nemzet"- aki elvenni akarja, megölni akarja. A művészet, a költészet fontos. Nekem a legnagyobb kincsem a világon az anyanyelvem.
Pont letojom a kereskedelmet, és az egyéb praktikus indokokat, amiért a kincsünket el szeretnék venni.
Nem adjuk.
Az jó, ha magas szinte tud az ember nyelveket, és más nyelven is elolvass dolgokat, de ehhez nem kell az ÉDES anyanyelvünket piszkálni. Jó fordítani is, a fordítás mindig állásfoglalás is, más fordítását úgy olvasd.
# 13/15 Időpont ma 13:41
Ez így máris jobban hangzik. Nézd meg a hollandokat, vagy a skandinávokat. 2-3-4 nyelvű az oktatás, vígan megvannak, a többnyelvűség nem akadály, és nem szorult háttérbe semelyik "anyanyelv" a többihez képest. Egyedül az informatikában/elektronikában vannak jelentős nyelvhátrányban a nem-angol nyelvűek (nem mintha ez nem lenne elég...), de ezt viszont megakadályozni nem tudjuk. A világ fő informatikai fejlesztőközpontja angol nyelvterületen van, és volt 40 éve is. Gyakorlatilag 40 évnyi lemaradásban van minden nyelv ide, a legtöbben vagy az angol kifejezést/rövidítést magát használja (mp3, ABS, GamePad, Joystick), vagy annak valamely "anyanyelvesített"/lefordított verzióját (processzor).
Szóval egy többnyelvű oktatás nem csak kifejezetten hasznos, de szükséges is lenne. Furcsa módon pont azért, hogy a magyar (mint nép és mint nyelv) megmaradjon :-)
Eléggé megosztott ez a nemzet így is nincs szükség arra hogy még a nyelvében is megosztott legyen. Az anyanyelv egy összetartó erő, ha nem vagy szín Magyar de beszéled a Magyar nyelvet és a szívedben Magyarnak érzed magad akkor közénk tartozol, ha nem akkor joggal mondhatják hogy idegen vagy mert a nyelvet sem beszéled és a rokonaid sem Magyarok.
Ezért én aztmondom hogy ha még meg is lehetne valósítani ezt az Angol nyelvhasználatot akkor sincs semmi értelme.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!