Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vasárnapok igy ünnepnapok...

A vasárnapok igy ünnepnapok lesznek?

Figyelt kérdés
Ha nem kell majd vasárnaponként dolgozni,azt miért kellene ledolgozni ? Egy honapban eddig 2 vasárnapot mentünk. Igy azokkal mi lesz ?

2015. jan. 11. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem ünnepnapok, csak munkaszüneti napok lesznek a vasárnapok. De csak azoknak, akik a kereskedelemben dolgoznak. Az orvosok, ápolónők, mentősök stb. továbbra is dolgozhatnak vasárnap is.
2015. jan. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
85%

Én nem is értem, miért tesznek ilyen különbséget?


Szerintem a Semlyén orvosának is jár a szabad vasárnap, nem lehet őt sem arra kényszeríteni, hogy vasárnap is gyógyítsa a miniszterelnök helyettes urat.


Az elmeorvosa viszont hétköznap sem dolgozik, ez teljesen tisztán látható.

2015. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:-D :-D
2015. jan. 11. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem lesz ünnepnap. Ha úgy jön ki a műszakbeosztás, megyek vasárnap is dolgozni 8 vagy 12 órában. Oszt' ugyanúgy nem vagyok a családdal, mint eddig. Ezen pedig nem változtat az, hogy a Nemzethy CBA-n kívül más boltok is nyitva lehetnek.
2015. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz ünnepnap, kivéve ha ünnepnap esik vasárnapra.


Szinte minden nyitva lehet, ami nem multi és pláza.


Azokban az országokban ahol vasárnap, meg éjjel kötelező a zárvatartás, nagy és növekvő piaca van az autómatáknak, még ipadot is lehet a liter tej mellett venni az automatából.... Láttam már olyat, ami akkora mint egy kisbolt, minden oldalról belátni, körbejárhatod, és futószalag rendszeren megy az áru a kiadóablakhoz. Az érintőképernyőn kiválasztod a liter tejet meg a két kiflit és rákenheted a vajat a frissen vásárolt telefonodra.


A piacot nem lehet szabályozni, max eltéríteni lehet a megszokott úttól, annyi kiskaput találnak majd, hogy ugyanúgy fog menni vasárnap dolgozni a munkás, csak max nem árufeltöltónek hívják majd, hanem pl. automata szervizesnek..... Aki persze áruval tölti a gépet....

2015. jan. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De fizetett szabadnap lesz nem? Ugyértem nem kell ledolgozni?! Szoval ha én 176 orát dolgozok most. Márciustol mivel nem megyek vasárnap 158 at.de a két vasárnapot 8 orában számolják.?!és igy kijön kb 174 orára.értitek? Mert én már kezdem elvesziteni a fonalat
2015. jan. 19. 23:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat...munkaszüneti napot akartam irni,nem szabadnapot
2015. jan. 19. 23:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!