Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem undorító,...

Szerintetek nem undorító, hogy örömködnek egyesek valaki halálán?

Figyelt kérdés

[link]


A kommentelőkre gondolok nyilván.

Gyakorlatilag ők állítják be magukat a toleranciabajnokainak, meg hogy ők "különbek" a jobbikosoknál - már persze az ő értelmezésükben -, miközben függetlenül attól, hogy ki milyen politikai családhoz tartozik, mégiscsak ember. Vagy itt erről mit gondolnak? Itt is menne az örömködés?



2015. jan. 8. 22:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"egy másikban azt hogy milyen korrupciós ügyekben merült fel a neve.

ez az amire emlékeztetnek a kedves kommentelők"


Így már érthető. Ha a 444 odaírta volna, hogy "korrupt", akkor már természetesen lehet örömködni.

2015. jan. 9. 08:01
 12/12 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem olvastam el a kommenteket, csak a cikkeket, rövid tárgyilagos tudósítás. Semmi véleménynyilvánítás, örömködés, vagy szájbarágás, hogy mit kell erről az emberről gondolni, érezni, nincsen benne. Egy ilyen cikknek ilyennek kell lenni.

Ha meghal valamilyen közszereplő, lehet írni nekrológot, de az egy más műfaj, és lehet írni egy életrajzi cikket, ami mérlegre teszi pozitív és negatív tetteit. Lásd Sztálinról, Kádárról sem csak jót mondanál, ha neked kéne írni róluk valamit.


Visszatérve minden politikai oldalon vannak bunkók, szóval kiemelni egyet, és azt ráhúzni egy egész politikai ernyőre (baloldaliak, liberálisok, stb) erős csúsztatás, ami felér egy hazugsággal is.

Ha a kérdést általánosítva tetted volna fel, nem konkrét személlyel kapcsolatosan, vagy hoztál volna fel minden oldalról példákat, akkor nem vádolnálak elfogultsággal de így igen.


Itt ha jól olvastam valakitől egy ember volt illetlen, esetleg trollkodott (az is lehet, hogy provokátor volt) de a többiek helyretették. A hozzászólásokban magánszemélyek nem hivatalos véleményei hangzanak el.


Vajon akkor is kiírtál egy hasonló kérdést, amikor Wittner Mária fideszes országgyűlési képviselő(!) a parlamenti felszólalásában(!) tehát képviselői minősítésében(!) azt mondta, hogy "[Horn Gyula] már három éve ott hever és ott vergődik a Honvéd Kórházban, mert képtelen meghalni."?

És írtál arról is megjegyzést, hogy ezt a hangnemet a házelnök nem tartotta parlamenthez méltatlannak, vagy miért nem utasította rendre a képviselőnőt? És feltűnt neked, hogy a Fideszesek megtapsolták?! Én mélyen elsüllyednék szégyenemben, ha egy párttársam ilyent mondana, nemhogy még meg is tapsolnám! De itt fideszes képviselők megtapsolják. (A Fidesz azt mondja, hogy ők egy keresztény értékrendet valló párt. A Biblia azt mondja, hogy gyümölcséről ismerszik meg a fa, és nézd meg a linket, ott a fa gyümölcse! Na tessék értékrendi ellentmondásokat én is tudok felmutatni bőven!)

https://www.youtube.com/watch?v=G2DXDAOgBfE

Kíváncsi vagyok, ha eddig nem értesültél volna erről, most mi a véleményed! Kérlek írd meg, milyenek a "fideszesek"! (Arról, hogy egy alkotmánymódosítási vitában ahol valószínűleg egy érdemi kérdés hangzott el, Wittner milyen retorikát használt, az megint egy másik kérdés.


Egy másik megközelítésből viszont, ha a a magánszemélyt nem tekintjük, csak a mandátumot, akkor bevallom én is örülök. Félreértés ne essék, nem annak örülök, hogy meghalt egy kormánypárti, éppúgy örülnék, ha ereje teljében csak úgy lemondana, egy kormánypárt egyéni mandátumos képviselő, mert ezáltal megint nő az esélye annak, hogy csökken a Fidesz kétharmados rezsimje. Így megértem hogyha sok ellenzéki örül. Bevallom, ezt az embert nem ismerem, nem néztem utána a múltjának, nem lestem meg, hogy mennyire volt korrupt, vagy nem, viszont tény, hogy a Fidesznél szinte mindig kötelező az összeszavazás, és így sok ésszerűtlen kétharmados törvény született, és nem szeretnék több ilyent.


Szóval van különbség aközött, ha egy "akárki" - pártállástól függetlenül egy elhunyt személy viselt dolgairól beszél egy weboldal posztjában.

Az is más, ha ugyanott újong

Az is más, ha egy politikus egy egészséges emberre azt mondja magánemberként, hogy dögöljön meg

Az is más, ha hivatalos minősítésben mondja (pl újságnyilatkozatban, vagy parlamentben, bár fontos a kontextus, mert ha csak azt kívánja, hogy legyen olyan sorsa, mint amilyenbe sokakat hozott, és arra mutat, hogy az illető döntése miatt hullanak az emberek mint a legyek)

Az is más, ha a parlamentben egy felszólalásban egy három éve fekvőbetegségben szenvedő, emberre azt mondja egy politikus, hogy "képtelen meghalni".

(és a társai tapsolnak rá).


Szóval én a helyedben nem ítélkeznék ilyen egyoldalúan, sőt!

A fenti kérdéseimen kívül kérlek arra is válaszolj, hogy a hozzászólásomból ha levontál valami tanulságot, hogyan fogalmaznád meg ezt a kérdést.


A kegyeletsértés általános rosszallására vagy-e kíváncsi, netán ezzel kapcsolatosan a saját rosszallásodat szeretnéd kifejezni, vagy az ellenzékieket akartad becsmérelni?

Mi volt és mi lenne a célod?

Őszinte válaszaidat előre is köszönöm!

2015. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!