Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ma tényleg szabad...

Szerintetek ma tényleg szabad országban élünk? Mennyire definiálható a szabadság fogalma?

Figyelt kérdés
Jogosan érzem-e azt, hogy ma sincs szabadság és nem volt rendszerváltás a szó igazi értelmében. Lehet csak az én idiotizmusom.
2015. jan. 8. 19:50
 1/7 anonim válasza:

Sound, Volt, Efott, Sziget, Dudik,...


A genszterváltás óta, nem sok változott.

2015. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Az a baj,hogy itthon nem érdekli az embereket a szabadság.


Kenyér legyen és cirkusz.

Ez bőven kielégíti őket.

2015. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz azalatt, hogy 'szabadság'. Szerintem a szabadsághoz a jogokon kívül (szólás-, sajtó-, gyülekezés-, lelki-, stb. szabadság) hozzátartozik az anyagi függetlenség is. Ha nekem minden nap be kellene járnom dolgozni és elviselni egy adott esetben nálam hülyébb főnököt biztos beleőrülnék.


Nem szabad igazán az az ember, aki anyagilag másoktól függ.

2015. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Az egész rendszer egy rabszolgaság.

8-12 órát kell dolgoznod,megerőszakolnod magad azért,hogy ne halj éhen.


Ez messze van a szabadságtól...

2015. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Abszolút nem mondanám azt, hogy szabad országban élünk. Magát az országot folyamatosan elszámoltatják, hogy lehetne így szabad a nép?? Nekem a szabadság nem ezt jelenti, amiben most élünk.
2015. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljes szabadsagban akkor elhetsz ha van egy külön szigeted es par milliardod.


Egyebkent azt olvasol,nezel,hallgatsz amit aksrsz,azt irsz es mondasz amit akarsz,van valasztek meg kapitalizmus.

Szóval ennel nagyobb szabadsag nehezen megvalosithato gazdasagi es tarsadalmi szinten.

2015. jan. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szabadság deklarálva, papíron, önmagában nem ér többet, mint a papír, amelyre írták. Ahhoz, hogy tényleg érjen valamit, ahhoz az is kell, hogy legyen lehetősége is élni vele az embernek. Ha nem élhet vele, akkor a papírral kitörölheti.
2015. jan. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!