Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért menekül...

A magyar emberek miért menekülnek folyton ellenségképek mögé?

Figyelt kérdés

A politikusok, az EU, az USA, a zsidók, a cigányok, a Gyurcsány, az Orbán, a Kádár, a Rákosi, a Horthy, az oroszok, a németek, a Habsburgok, a törökök. Mindig mindenért más a felelős ebben az országban, sosem merül fel a saját egyén felelőssége, holott az egyéni sorsáért döntően mindenki saját maga a felelős.


És ez van megint, az emberek többsége magát egyáltalán nem tartja felelősnek abban, hogy ide jutott ez az ország. Most éppen a "politikai elit" a bűnös. De hát kérem szépen, az elmúlt 25 évben 7-szer kérdezték meg a népet, mit akar. A túlnyomó többség olcsó vágyálmokra, hangzatos mondatokra szavazott, a részletekre meg magasról tojt.


2015. jan. 4. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Én vagyok a hibás, hogy még nem költöztem külföldre.


Így jobb?

2015. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem csak a magyaroknál van így, hanem minden népnél. Ez így jó. Mondhatni evolúciós probléma.
2015. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Valamennyire mindenhol így van de a magyarok nagyon túlzásba viszik.
2015. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenütt így van, kérdező.


Nézd meg Amerikát.

Ott is mindig egy ellenség kell nekik.


Régen voltak a nácik, aztán utána a szovjetek/kommunisták aztán most a muszlimok az ellenségek.

2015. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az egész világ erről szól valahol, mindenkinek kell 1-1 ellenségkép. Manapság a muszlimok, a muszlimoknak a keresztények, Iránnak az Usa és fordítva.


Na meg, sok "ellenségkép" nem is alaptalan. Ha látnád mennyire befolyásosak a zsidók akár Pesten, akár bárhol a világban, te is az ellenséget látnád bennük. A cigányokról meg nem is beszélve.


Kb úgy lehetne nézni hogy vagy te mint egyén egy pont...és benne vagy egy kisebb halmazban, pl család, ismerősök, kisváros, aztán egyre nagyobb halmazok jönnek, ami ugye minél nagyobb, annál kevésbé van befolyásod a dolgokra, és így az egyéni sorsod is visszavethetik.


Például ilyen az, hogy a gazdagok képzésévé tesszük a felsőoktatást, nem mehetsz külföldre mert röghöz kötnek, stb...már korlátozzák az egyéni életed. Vagy felső szinten 1-2 tollvonással képesek elintézni hogy nagy cégek kihúzzanak az országból, és máris ott vagy hogy egyik napról másikra cseszheted a munkahelyed.


Meg akárhogy nézzük, azért az egyéni életem szem előtt tartva, valahol jogosan bírálom, és tartom ellenségnek azokat, akik közvetve-közvetlenül keresztbe tesznek nekem.


Persze, nálunk már átesett a ló túloldalára a dolog, hogy az emberek többsége mindig a másikkal, vagy az "ellenséggel" törődik, ahelyett hogy a saját dolgával törődne, és magát juttatná előrébb.


A választás viszont egy külön téma, ami azért nem olyan egyszerű dolog hogy "ezt akarta a nép" vagy "nem ezt akarta".


"az emberek többsége magát egyáltalán nem tartja felelősnek abban, hogy ide jutott ez az ország"

Mert nem is ő tehet róla. Itt nem az egyén számít, hanem egy kollektív döntés. Másrészt, az emberek azért választanak vezetőket, hogy irányítsanak, és jó útra tereljék a dolgokat. A "politikai elit" dolga ez lenne, hogy az emberek érdekét képviselve, és az ország érdekeit figyelembe véve hozzanak döntéseket. És onnantól k..rvára az ő felelősségük az hogy mikor mit döntenek, mert nem a nép dönt, hanem ők maguk. (Legtöbb esetben a "nép nevében" a nép teljes kizárásával).


"De hát kérem szépen, az elmúlt 25 évben 7-szer kérdezték meg a népet, mit akar."

Na igen, csak ez a "demokráciánk" szépsége, hogy gyakorlatilag 25 éve ezek a bűnözők vannak az ország élén. Lásd Orbán sem ma kezdte a pályát, sem a többi nagy nevű ember. Gyakorlatilag itt is a rendszerváltás azt jelentette hogy ugyanazok a bűnözők irányítanak, csak a külső máz változott. Ráadásul, hagy pontosítsak...Azt a büdös életben nem kérdezték meg, hogy a nép mit akar. Ígértek fűt, fát, kezdetben, aztán az elmúlt években már ígéretek sem voltak, mert úgysem tartják be őket. Tesznek ezek magasról arra, hogy a nép mit akar.


De abban igazad van, hogy az emberek többsége mindig is megvezethető volt és most is az. Akárhogy nézzük, a világban a többség mindig is csak "buta többség" marad, és mindig is hangzatos szavakkal meg ideológiákkal lehet majd irányítani őket, ez nem magyar sajátosság, ez az egész emberiségre igaz.

2015. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, amiért a zsidó emberek:)
2015. jan. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Talán mert 500 éve gyarmat vagyunk, és azóta mások élvezik a magyar nép munkájának gyümölcseit.


Egyébként sajnos bennünket is ellenségnek tekintenek már sok évszázada...


Akit érdekel :


Mi a baj a magyarokkal ?


[link]

2015. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kognitív disszonancia, ami egy kis sovinizmussal megfűszerezve.


Egy embernek eleve rossz érzés beismerni, ha tévedett. Ez egy nemzet esetében — vagyis tömegben, ahol az egyén egyébként is jobban manipulálható —, amelyik azt hiszi, nélküle megállna a világ, az ő tudósai találtak fel mindent, az ő sportolói a legjobbak, az ő katonái a legvitézebbek, ez különösen igaz. Ha pedig ő nem hibázhatott, akkor valami rajta kívül álló erőnek kellett közreműködnie.

2015. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Más is írta, így van, más országban is ez van. A környező országokban mi megy? Az arab országokban USA és úgy egyébként a keresztény világ gyalázása. Angliában? Keleteurópázás. Minden 2. nap 1-1 ország elő van véve. Túl sok a lengyel vízveztékszerelő, elveszik a munkát a litván asztalosok, túl szakképzettek a magyar mérnökök, minden baj nekik.

Egyégként meg tény, hogy Mo. kb a tatárjárás óta mindenhonnan vesztesként, de durván vesztesként került ki. Kihalt a fél ország 1-2-szer, totális török uralom, stb. Elég nehéz lehetett innen felállni minden alkalommal az őseinknek, ill. hagyj hibáztassanak volt már ők is tatárokat, törököket, osztrákokat, oroszokat, akiknek k.-ra semmi keresnivalójuk nem volt erre, aztán még is...Az angolok sem rajonganak a németekért, pedig nem szállták meg őket 40 évre, nem írották őket, nem hordtak el több százezer angolt gulákokba, nem lopták szét II.Erzsébet összes kastélyát, az épületeket meg használták volna silónak meg ólnak.

A politikusok pedig igen is bűnösök. Mind a közpénzek szétlopásában, mind a törvények, erkölcsök (nem) alakításában.

2015. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Silurus ***** válasza:
Szerintem igen rosszul látja. Ha valaki kifoszt, mert nem tudom önerőből kivédeni. Vagy törvénnyel kötelez hogy átadjam vagyonom egy részét, mert sokkal nagyobb hatalma van nálam. Akkor én vagyok a hibás? Ha a kifosztómat okolom akkor pedig EU ellenes, kormány ellenes meg raszistafasitaneonácifajgyűlölő leszek? Nem vitás, mindenkinek megvan az egyéni felelősége. De úgy beállítani mintha az ön által is felsoroltak többsége vagy egésze nem lenne felelős, ugyanolyan sületlenség mint teljes egészében az egyéneket okolni. Úgy gondolja hogy az embereknek volt bármikor is választása? Mármint hogy az x máshová húzása lényegesen változtatott volna? Mert én nem így látom. Persze normális ember, ha választania kell egy kanál, egy tál és egy vödör sz@r megevése között akkor inkább nem szavaz. De elhitették velünk hogy az finom eperfagyi. Ön tán nem szavazott néhányszor? Én bevallom az utolsót kivéve szavaztam.
2015. jan. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!