Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányellenesség az előítéle...

A cigányellenesség az előítélet vagy utóítélet?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 11:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Utóítélet. Mindenki ismert már pl. egy csomó cigányt, több százat, ezret látott már (és sokat mondó, hogy sokszor már ez is elég), és az alapján lehet kivetíteni a mintát akár millióra is. Tehát nem előítélet, hanem logika, valószínűség. Én azt a 99%-ot inkább 100-ra mondanám. Van egy saját beszédmódjuk, kultúrájuk, preferenciáik, IQ-juk, moráljuk, és kivételt elképzelni is nehéz. Egyébként nem mindegy, hogy 100-ból 99 vagy 100? Azért az egy-kettőért ne általánosítsunk?

Egyszer figyeltem a kisebbségeket, és meglepődtem, hogy csak úgy a harmad-, negyedrészük volt ránézésre is ellenszenves és a sztereotípiának megfelelő (pl. hangosan beszélt). De ez nyilván azért volt, mert nem ismertem őket egyáltalán.

2015. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
25%
Kellene egyszer egy ilyen vizsgálat egy mintán, hogy megnézik, egy kisebbségi tényleg olyan-e, amilyennek gondolják. Szerintem sok kérdésre választ adna, és végleg leszámolna a nácik fajelméleti elméleteivel...
2015. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
70%
Előző! Én ismerek romát, aki teljesen normális, pedig cigánynegyedben lakik, elég normális figura. Igazából minden téren példát vehetnének róla a szomszédai, még azt is megkockáztatom hogy egy magyar is, na meg én is. Ő sem tökéletes, de nincsenek cigányos szokásai. A 99%-ot ezért írtam, hiszen mi sem vagyunk tökéletesek. Na meg itt nem a neten lévő "minkisugyanolyanokvagyunkköcsögparaszt" véglényekre gondolok, akik a valóságban nagyon sokan vannak. Hanem a ritka kivételekre.
2015. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
97%
A cigányok felénk, csak betörnek, lopnak, késelnek, verekednek, gyújtogatnak, rongálnak, ezek után szerinted?
2015. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%
Már többször vertek meg cigányok csak úgy, brahiból (na jó, igazából "csak" háromszor). Én tapasztalatból utálom őket... Rasszista vagyok? Kur vára leszarom. A cigányokat sem zavarta az, hogy le büdös parasztoztak. Általánosítok? Leszarom. Neveljék meg egymást.
2015. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Mexim válasza:
83%
Már minden igazságot leírtak az előttem nyilatkozók, csak annyit írnék hogy volt sok cigány haverom, de pont annyiban csalódtam. Én tapasztalatból útálom a cigányokat, és cseppet sem érzem magamat rasszistának!
2015. jan. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%

Jaja, könnyű úgy magas lóról rasszistázni valakinek, hogy életében nem látott testközelből cigányt.


Számomra ez a rasszistázás még rosszabb, mint a cigányozás. Mert sok ember azért nem szereti a cigányokat, mert a cigányok bántották, azaz rossz a tapasztalata. Ezek után természetes joga utálni őket! Nehogy már más mondja meg, hogy egy ember a tapasztalatai alapján mit érezzen!


Vessenek magukra a cigányok, és változtassanak magukon, hogy ne ezt érezzük irántuk! Nehogy már még mi legyünk a hibásak, hogy megvernek minket, félünk az utcán miattuk, és a táskát magunkhoz szorítjuk ösztönösen, ha felszállnak a buszra!


Úgyhogy, aki ezért engem lerasszistáz, az olyan sértés számomra, mint ahogy ő azt hiszi, hogy a cigányoknak sértés, ha cigányozzák őket.

2015. jan. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Bölcs utóítélet.
2015. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Az előítélet az ősök tapasztalata, az utóítélet a saját tapasztalatod. Ha még nem volt konfliktusod cigányokkal, de cigányellenes vagy, az előítélet, ha már megvertek, megloptak, lehúztak téged, vagy valakidet, és cigányellenes vagy, az utóítélet. Te tudod, hogy nálad melyik eset él. Vagy egyik sem.
2015. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

Óvatosság = előítélet


Ha körülnézek, mielőtt lelépek az úttestre, akkor én autóellenes vagyok?

Még nem ütött el autó, nem feltételezem, hogy minden autó a természetétől fogva csak arra vár, hogy elüssön, én pusztán óvatos vagyok.


A cigányokkal ugyanez a helyzet. Nem kell hiszterizálni a kérdést. Arról van szó, hogy biz. cselekmények elkövetésére a potenciál jóval nagyobb mértékben megvan bennük, mint másokban, ezért tartózkodóbbak velük szemben az emberek.


Nem gyűlöletből, hanem, mert féltik a testi épségüket és az értékeiket.

2015. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!