Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányellenesség az előítéle...

A cigányellenesség az előítélet vagy utóítélet?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 11:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Sok negatív tapasztalat.
2015. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Előítéletes vagyok, mert utólag már tudom én is hogy milyenek. Lehet hogy nem mind olyan, de a 99% igen, ezért persze hogy általánosan utálom őket.
2015. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vagyok előítéletes ha megismerek egy cigány embert, de a cigányságit gyűlölöm, tapaszralat. Ez ugyan olyan számomra mint ahogy sokan utálnak efy egy pártot de csak azért nem fogják a szimpatizánst is utálni.
2015. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%
nincs olyan szó, hogy utóítélet. Amit utóítéletnek értesz, az az előítélet.
2015. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Tapasztalatnak mondanám ;)
2015. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%
Előítélet = A történelem visszatükröződése.
2015. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Tapasztalat.
2015. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Tapasztalatokon alapuló előítélet.
2015. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Előítélet=valakinek a megítélése mielőtt megismernénk.

"Utóítéleted" olyan dolgokról lehet, amik már megtörténtek veled, vagyis konkrét emberekről, helyzetekről, eseményekről. Hacsak nem találkoztál már minden egyes cigánnyal a Földön, a cigányellenesség előítélet. Az, hogy van előzménye nem teszi kevéssé előítéletté. Nem értem, miért olyan nehéz ez. Több százezer emberre rámondod egy minimális minta alapján, hogy ilyen meg olyan, de ha előítéletesnek neveznek már tiltakozol? Ha előítéletes vagy, akkor valld be. Én is előítéletes vagyok. Mindenki az.

2015. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos szempontból az előítélet egy genetikailag kódolt evolúciós erény, ami az emberiség fennmaradását szolgálta.

Megfigyelhető az állatvilágban is.

Ha egy szarvas farkast lát, rögvest eliszkol, nem kéri el személyi igazolványát, hátha vegetáriánus a farkas. Lehet, hogy csak egy kóbor kutya vagy sakál, ami nem jelent veszélyt egy kifejlett példányra, de jobb biztosra menni.


Ha nincs előítélet, egyenest a barlangi medve karjaiba rohantunk volna és már tízezer éve kihalunk.


Ha felszáll a buszra fél tucat cigány suhanc, ösztönösen magamhoz szorítom a táskámat.

Nem azért, mert rasszista lennék, hisz 1 másodperc alatt nincs is időm végiggondolni, ez csak egy ösztönösen védekező mechanizmus.

2015. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!