Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha látná, mit szólna Nimród...

Ha látná, mit szólna Nimród ősapánk a mai világhoz/politikához?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki?
2015. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hunor és Magor apja.
2015. jan. 2. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nagyra értékelné, de szerintem nem kell visszamenni Nimródig. Még szerintem Horthy is forog a sírjában.


1:


[link]


Tessék, művelődj.

2015. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Hogy nekem ősapám-e azt nem tudtom. Mindenesetre miivel a Biblia szerint Noé unokája, így gondolom héberül beszélt. Ezek alapján valami ilyesmit szólna:

אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם. ג וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יְהִי אוֹר וַיְהִי-אוֹר. ד וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר כִּי-טוֹב

2015. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtam hogy a Papp Magornak van tesója, ezt meg pláne hogy Nimród az apukájuk.
2015. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy te egy kicsit túlművelt?
2015. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

14:46

Köszönöm a linket! Nimródot, vagy akár Attilát (eredeti nevén: Atilla) nagyobbra tartom, mint Horthy-t. Nem áll közel hozzám lelkiekben a 20. század, ezért is ilyen "ősi példát" említettem.


14:48

Nem a bibliai Nimródra gondolok. Valószínűleg asszírul, vagy sumérul beszélt, nem héberül.


15:06

Nem. Mindig van mit tanulni, sokat nem tudok.

2015. jan. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!