Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit keres egy tanár?

Mennyit keres egy tanár?

Figyelt kérdés
Nemrég volt fizetésemelésük, ofő pótlék stb. + a magán órák!? Egyik ismerősöm azt mondta, nagyon jól, de nem mondta mennyit.

2014. dec. 28. 19:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Mert az önkormányzati 8 általánosos aktatologatás tényleg felér 5-8 év egyetemmel...


A diplomás rendőrök pedig többet keresnek mint a tanárok, úgyhogy ez megint hazugság.

2014. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

"Persze lehet előbbihez is, csak akkor a tanerő minősége is ahhoz fog hasonlítani."


Azt ne mond, hogy a tanárok esetleges gyenge teljesítménye a gyenge fizetés számlájára írható. Ha valaki nem tud tanítani, akkor havi 500 ezerért sem fogja tudni normálisan leadni az anyagot, míg vannak nagyon jó tanárok, akik ezzel a jelenlegi fizetéssel is képesek jól és igényesen tanítani. Elég sajnálatos, hogy egyes tanárok a fizetésükhöz mérik, hogy tanítanak. Igenis, ha valaki elmegy tanárnak, és bevállalja, hogy tanítani, nevelni fogja a jövő generációját, akkor a trehány, nem odaadó viselkedését ne fogja már rá a fizetésre! ŐK VÁLLALTÁK BE, tehát akkor most csinálják is végig!!


"Jelenleg megalázóan keveset kapnak a tanárok."


Nagyon sajnálom, tényleg. De azért abba gondoljatok bele, hogy egy általános vagy középiskolai tanár:


- órája 45 percig tart

- tele van 10-15 perces szünetekkel

- csak annyi a dolga, hogy elmondja azt, amit tud, a sok deviáns hülyét úgy sem tudja megnevelni, így hát nem is erőlködik

- egy nap össz-vissz ha 8 órát van a suliban, akkor is 8*45 perc, azaz 360 percig tanít, ami 6 órának felel meg.


Tehát az a tanár, aki reggel az első órától a 8. óráig bent van a suliban, az is csak 6 órát dolgozik valójában. Most számoljátok bele azt is, hogy a legtöbbnek nincs 8 órája egyhuzamban, így a legtöbb tanár valódi munkaideje, ha nem számítjuk bele a szüneteket, nincs több mint 5 óra. Ismétlem, tisztelem őket, tisztelem, hogy tanítani akarják a sok neveletlen bunkót, de a fizetésük a belefektetett munkájukba teljesen reális. SŐT! Irreálisan sok, mert van, aki iszonyat rosszul tanít, és semmi értelme, hogy ő szépen megkapja a havi 160 ezret, és közben senki nem tanul semmit.


Egy tanár ülőmunkát végez, és az, hogy heti 25 órában mesél a tanulóknak Petőfi verseiről, nem ér meg havi 160.000-nél többet, ezt te is beláthatod. Márpedig a legtöbb oktató ezt a pénzt megkapja, még azok is, akik nem érdemelnének többet 5 forintnál, mert annyira botrányosan tanítanak, vagy inkább annyira botrányosan nem tanítanak.

2014. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

# 12/12 Időpont ma 20:30


Nem azért tanítanak rosszul, mert kevés a fizetés, hanem a kevés fizetés miatt nem mennek a jók tanárnak. Tudod hivatástudatért nem adnak kenyeret a boltban.


Emelett szerinted nem kell az órára készülni, dolgozatokat összeállítani és javítani, és a többi...


De úgyis elvakultál a tanárok ellen, mondhatnék én neked bármit.

2014. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
61%
Keveset kedveském, nagyon keveset.
2014. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

"De úgyis elvakultál a tanárok ellen, mondhatnék én neked bármit."


Nem vakultam el a tanárok ellen, hanem eddig nekem mind általánosban, mind középiskolába olyan tanárok és osztálytársak jutottak, hogy nem lehetett mellettük tanulni. A tanárok 15 percet késtek óra előtt, de 10 perccel előbb elengedték az osztályt, a rossz, trehány, semmirekellő gyerekektől meg megszabadulni (kirúgni) nem akartak azzal az indokkal, hogy úgyis visszajönnének (hogy hogy, azt nem tudom). Most egyetemista vagyok, de amit elértem azt egyedül én magam értem el nagy erőfeszítések árán, vagy magántanároktól kértem segítséget. Mondom, tisztelem a tanárokat, és szeretem is őket, ha jól tanítanak. Most egyetemen más a helyzet mint eddig, itt ezerszer jobb a színvonal, és bírom az összes tanárt.


És rátérve a dolgozatokra:

Egy dolgozat megszerkesztése jó ha 20 perc. Míg kitalálja a feladatokat az 15, míg lefénymásolja 30 példányban, az még 5 perc. A javítás pedig 1 óránál nem kerül többe, hiszen ő tudja mi a helyes válasz, így csak leellenőrizni kell őket, és kipipálni, meg összeszámolni a pontokat.

2014. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
29%
És akkor arról még nem is írtunk, hogy ott vannak a tanároknak a fizetett szünetek (nyáron 2,5 hónap!) Mégis panaszkodnak!
2014. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%
Egy kétszakos általános iskolai tanár 145e.
2014. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

# 15/16 Időpont ma 20:52


Az elvakultság nem feltétlen magadtól jön. Egyszer beszélgess el egy normálisabb tanárral, hamar kiderülne, hogy rengeteg az őket körülölelő mítosz. A helyzetük az általad felvázoltnál némileg nehezebb.



# 16/16 Időpont ma 20:56


Cserébe tanév közben gyakorlatilag nem mehetnek szabadságra. És az a 2,5 hónap se 2,5 hónap, max. 1, de neked kétlem, hogy lenne értelme magyarázni :-)

2014. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%

"Mert az önkormányzati 8 általánosos

aktatologatás tényleg felér 5-8 év

egyetemmel..."


Városüzemeltetés 2 diplomával 110ezerért?


Álomvilágban élsz ha azt hiszed 8 általánossal vannak ott. 1 diplomával minimálbérért van mindenki.


Akkor is álomvilágban élsz, ha azt hiszed a tanárok a legképzettebbek. Diplomások ezrei dolgoznak minimálbérért.


Egy gyámhivatali vezető jogi diplomával alig keres 200 ezret, akkor egy egyszerű tanár hol van ehhez a beosztáshoz??

2014. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%

12: Borzasztó, hogy ilyen egysíkú, fanatikus gondolkodással te egyáltalán eljutottál az egyetemre, és valószínűleg el is fogod végezni. És tömegével vagytok!


A tanárok nem a kevés fizetéstől tanítanak majd rosszul. Ez a helyzet több mint 30 éve fennáll, a pár elvakult "bolondot" leszámítva csak az megy azóta tanárnak, akit máshova nem vesznek fel. A régiek meg már kiöregedtek.


Szerinted ma hova megy szívesen egy elhivatott, magas teherbírású, ambiciózus ember, informatikatanárnak vagy programozónak egy multihoz? Még akkor is, ha szívesen tanítana. Személyesen ismerek olyat, akinek főiskolai tanári végzettsége van, minden adottsága megvan, hogy kiváló tanár lehetne. De mégsem dolgozott egy percig sem, ma 15 év multis tapasztalata után (nettó!) 1,8 millió forintot keres egy multinál vezető informatikusként. Na, ezt vesd össze a belinkelt táblázattal, ahol bruttó béreket találsz.


"- csak annyi a dolga, hogy elmondja azt, amit tud, a sok deviáns hülyét úgy sem tudja megnevelni, így hát nem is erőlködik"


Azért nem tudja megnevelni, mert ilyen fizetésekért csak ilyen tudású munkaerőt találsz. Van 1-2 kivétel, ők pár év múlva eltűnnek a rendszerből.


"- egy nap össz-vissz ha 8 órát van a suliban, akkor is 8*45 perc, azaz 360 percig tanít, ami 6 órának felel meg."


Persze, a dolgozatok meg önmagukat javítják ki, az órákra nulla percet kell készülni, az elkövetkező 40 év módszertani fejlődése meg majd magától beépül az eszköztárába.


"Egy tanár ülőmunkát végez, és az, hogy heti 25 órában mesél a tanulóknak Petőfi verseiről, nem ér meg havi 160.000-nél többet, ezt te is beláthatod."


Igen, ez nem. Ellenben a tanári munka erről jóval többről szól. Illetve kellene szóljon, de 160-ért valóban nehéz olyan hülyét találni, aki ezt bevállalja és lemond arról, hogy ennek a többszörösét vigye haza egy multitól, ahol még talán meg is becsülik.

2014. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!