Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűrik az emberek Kelet-E...

Miért tűrik az emberek Kelet-Európában, hogy multik összeszerelőüzemeiben dolgoztassák őket, amik a profitot külföldre viszik, kvázi rabszolgának használva őket?

Figyelt kérdés

Miért nem veszik vissza akár harccal az üzemeket és államosítják azokat erőszakosan, hogy a magyar népet szolgálják?


Annó volt egy gyerekdal:


"Van még sok ország, hol csak szolgamódra túr,

és tűr a dolgos ember változatlanul,

ahol a rengeteg gép ott áll, s nem a népnek szolgál,

Mert a pénz, a pénz csupán az úr."


Nem veszik észre a munkások, hogy most a Nyugat ezt csinálja velük?


Miért nem alakulnak forradalmi munkástanácsok, amik elűzik a kizsákmányoló multikat és a hátrahagyott gyáraikat néptulajdonú üzemekké alakítják, amik a magyar népet szolgálják?



2014. dec. 27. 13:38
 1/9 belapus ***** válasza:
86%
Szerintem a "nyugati multik" még a tisztességesebbjei közé tartoznak.Ellentétben a magyar tulajdonú cégekkel, ahol különösen divat a munkavállalók megrövidítése.
2014. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Mit értesz az alatt, hogy a profitot külföldre viszik? Plusz, mit zavarja az a magyar munkavállalót az?
2014. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Elég nagy baromságot beszélsz. A Multik munkalehetőséget hoznak ide,inkább örüljünk hogy ide fektetnek be pénzt.
2014. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy 100 évvel később születtél ahhoz képest, mint amikor az általad kívánt irányzat a világ politikai rendszerének egyik legnagyobb modernizációs kísérleteként útjára indult, bebizonyosodott, hogy nem igazán életképes és túlléptünk rajta.
2014. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hátrahagyott gyáraikat néptulajdonú üzemekké

A mi környékünkön, több tucat elhagyott üzem van. Oszt akkor mi van? elűzik a kizsákmányoló multikat,nehogy azt hidd a helybeliek jobbak!!sőt.Neveket nem mondok,de az egyik multi cég részlegénél 2 család kezében a hatalom.Azok rokonainak,retyerutyájának minden elvan nézve.Míg mi szó szerint orrvérzésig.

2014. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Kénytelenek, mert az általuk megválasztott és támogatott kormány semmit nem tesz a hazai tulajdonlás érdekében, sőt eleve felszámolták a nem multikat.
2014. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem így működik, kedves kérdező.


Valóban szükség lenne a nettó bérek emelésére, ezt el kell ismerni. Ilyen kevés fizetésből, amit a magyarok nagy része kap, valóban nem lehet megélni és valóban nem lehet vele piacgazdaságot fenntartani, mivel az a fogyasztásra épül és ha nincs pénze a lakosságnak, akkor nem fogyasztanak, ergó nincs hova termelni.


Először is, le kell állítani az állami pénzek herdálását, komoly felelősségre vonás kell, amivel ezermilliárdokat spórolhatunk meg, amiknek a segítségével adót lehet csökkenteni, így nem kell majd az alkalmazottak után annyit adóznia a vállalkozóknak.

Emellett komoly szakszervezeti rendszer kiépítése szükséges, ami érvényesíti a munkásjogokat és kiáll a béremelés mellett. A kettőnek párhuzamosan kell működnie egymás mellett, de nem szabad a piacgazdaságot felszámolnunk, ugyanis az felsőbbrendű az állami tervgazdálkodásnál.


A tervgazdaságban nincsen teljesítményre ösztönzés, így senki nem akar keményebben dolgozni, de mindenki lop, mert minden közös. Nem mellesleg az állam vezetői döntik el, hogy ki milyen megrendeléseket kapjon, elég megnézni a Közgép magyarországi történetét.


De ha elkoboznád a gyárakat, az már magától gazdasági összeomláshoz vezetne, mivel kivonulna Magyarországról a tőke és elvesztenénk a hitelességünket.

2014. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért nem alakulnak forradalmi munkástanácsok"


Mondjuk azert, mert a mai magyar kultura mellett egyreszt nem alakitana senki sem ilyet, masreszt ha alakitana, akkor rogton elbocsajtanak a cegtol. Ezt pedig a ceg barmikor megteheti, hiszen gyakorlatilag korlatlan szamban lesz jelentkezo, aki hasonloan alacsony berert vallalja ezt a munkat. Vagy akar meg rosszabb feltetelek mellett is, hiszen az oktatasi rendszerunknek koszonhetoen inkabb konyorog terden allva valaki egy allasert, mint hogy tanuljon valami konnyebben ertekesitheto tudast.


Amikor a forradalmi munkastanacsok alakultak, akkor azert tobb emberi munkaerore volt szukseg. Nem ugy mukodott, mint ma, hogy a vallalat valogathat a kizsakmanyolando munkanelkuliekbol.


Regen megtanultak az emberek, hogy a munka az ertek, nem pedig a termek. Es ezt azota keptelenek is elfelejteni a fene nagy (onzo, gyermeki) igazsagerzetuk miatt. Ez a rendszer anomaliaja: kevesebb munkara van szukseg az orszag ellatasara, megis egyre tobb szegeny ember van.


Ennek forditva kellene tortennie, es tortenne is, ha nem elne meg a mai napig az emberekben az a buta gondolat, hogy az ember annyit er, amennyit dolgozik. Ez egy rabszolga erteket irja le, nem pedig egy szabad emberet. Ha igazsagos lenne a tarsadalom, akkor egyreszt:

1) nem lenne ennyi kepzetlen ember

2) a kepzetlen emberek nem dolgoznanak napi 10 orakat, mikozben mas munkanelkuli

3) az embert nem az alapjan tekintenenk ertekesnek, hogy dolgozik-e, es hogy mennyit keres, a megelhetese, es foleg a gyermekei megelhetese nem ettol fuggne


21/F

2014. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Az már igaz, hogy amennyit ma Magyarországon fizetnek, abból futja a rezsire, meg egy kis kajára, és szevasz tavasz. Innentől kezdve nekem dumálhat bárki, hogy ez nem rabszolgatartás.
2014. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!