Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg fizetős lesz az M0...

Tényleg fizetős lesz az M0 januártól?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Meg a M1, az M3, az M5, a M6 és az MM7 fővárosi bevezető szakaszai is.

2014. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, képesek voltak ezt megszavazni. Mikor mindenhol az a trend, hogy a nagyvárosokról eltereljék a forgalmat, és az M0 egy iszonyatosan jó koncepció, mivel nem Budapesten belül épültek új autópályák, hanem azt mondták, legyen egy elkerülő gyorsforgalmi út. A '80-as években (vagy mikor kezdték építeni) még azért gyakori volt a példa, hogy városokba vezettek autópályákat, és ott voltak a csomópontok, szóval le a kalappal, hogy itt inkább az elkerülést választották, és nem a várost füstölik tele az autók. A rendszerváltás után is még évtizedeket dolgoztak vele, hogy megépüljön az egész, és érezhetően csökkent a fővárosi utak zsúfoltsága, terheltsége, és a környező települések is fellélegezhettek... Erre meg most simán fizetősség teszik? Ne haragudjatok, de ez egy vicc. Ilyen SEHOL sincs az egész világon, pont az a lényege, hogy inkább menjenek arra, mert ingyenes, és gyors! Milyen hatástanulmány előzte ezt meg? Bár gondolom semmilyen... Ez már tényleg baromkodás, és az agyatlan adóbeszedésről szól, amit a lehető leghülyébb módon oldottak meg. A fővárosi bevezetőutakról meg annyit, hogy ezek sem véletlenül ingyenesek... És csomó áruház, infrastruktúra melléjük települt, amiket az emberek igénybe vesznek, mert gyorsan el lehet jutni oda (lásd: budaörsi vagy soroksári bevásárlóközpont). És ezt teszik fizetőssé. Cserébe viszont vehetsz évi 5 rugóért egy (mennyei) megyei matricát. Hát gratulálok ehhez a baromsághoz.
2014. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Igazából már nem tudom eldönteni, mikor "vicccelnek" és mikor beszélnek teljesen komolyan egetverő baromságokat az úgynevezett kormány tagjai. Nekem is az volt az első ami beugrott, hogy sehol a világon nem fizetős az elkerülő utak használata, sőt inkább az ingyenes és a városi behajtás fizetős (pl dugódíj). Sőt, eddig az autópályákon is a nagyobb városok elkerülői ingyenesek voltak (Győr, Kecskemét, Székesfehérvár, stb). Erre csak azért, mert valami idióta elszámolta magát (bár inkább a b*szott számolni bármit is kifejezés közelebb állhat az igazsághoz - mondván az nem az ő dolga), azért most ötletelni kell, és egy ilyen baromságot találnak ki...


Nem mondom, nekem a jelenlegi formában a jelenlegi közlekedési szokásaim szerint ez "csak" 5000Ft éves pluszkiadást jelent, amire lehetne akár azt is mondani, hogy semmiség. De ez már nem az első, gyanítom nem is az utolsó ilyen kis "semmiség", amit kifizetek erre-arra. És még van képük jópofizni, meg jólétről beszélni... Legalább kussban lennének, de nem. Szerintük nekem ez jó. Szerintem meg a pofonfa megrázása lenne igazán jó. Mert lassan oda jutunk. Hogy nem csak tüntetgetések lesznek, hanem elcsattan ez-az. Nem tudom, hogy akkor eszmélnének-e...

2014. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi a slusszpoén? Hogy hamarosan jön a dugódíj, azaz ha elkerülöd a várost, fizetsz, ha bemész a városba, fizetsz. Mesteri logika.
2014. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"És mi a slusszpoén? Hogy hamarosan jön a dugódíj, azaz ha elkerülöd a várost, fizetsz, ha bemész a városba, fizetsz. Mesteri logika."


Én szívesen elkerülném butapestet, de mint a közelben élő, sajnos nem tudom, vannak olyan dolgok, amiket csak ott tudok elintézni...


A közrádióban amúgy valahogy úgy adják elő, mintha (a megyei matrica miatt) ez az embereknek jó lenne, hogy majd kevesebbet kell fizetni. Én nem mondom, biztos van, akinek jobb, hogy 1-2 megyeit kell vennie a drága éves matrica helyett, de "Kedves" Viktor! Hogy lenne már az embereknek jobb, ha a kormánynak valamitől több a bevétele?

2014. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csak az M0, hanem minden, autópálya fővárosba vezető szakasza
2014. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak a Zsidesz
2014. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És akkor mindenki sáros rendszámmal fog járkálni? Vagy mi van ha senki nem vezs matricát és nem fizeti be a büntetéseket? A börtönök már így is tele vannak.
2014. dec. 12. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Na kibújt a szög a zsákból: most mondták a tévében, hogy nem csak a pesti utak lesznek fizetősek, hanem az egész országban minden nagyvárosi bevezető és elkerülő utakat fizetőssé tesznek...
2014. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!