Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is érez így?

Más is érez így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen azt gondolom, hogy az Osztrák-Magyar Monarchiában sokkal jobb lehetett élni a századfordulóig. Magyarország egy európai nagyhatalom része volt. Én az első világháború után azt síratom, hogy a Monarchia bomlott fel. Egyszerűen úgy érzem szükség lenne egy olyan szimbólumra ma is, mint régen Ferenc Jóska volt. A demokrácia nem működik. Ezt bebizonyította a történelem. Én egy uralkodóra akarok akarok felnézni nem Orbánra, vagy Gyurcsányra...
2014. dec. 10. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is jobb lett volna, hogyha egyben marad a Monarchia.


Európa egyik legnagyobb országa lenne ma.Az EU-ra sem lenne szükség.

2014. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tegyük Orbánt királlyá és ismét lesz uralkodónk ! :-lol
2014. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Az lett volna jó ha az ország marad egyben.A Monarchiáért nem kár.
2014. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

A Monarchia alatt nem azért volt jó, mert királyság volt az államformája, hanem azért, mert osztrákok irányítottak, akik lényegében németek.

A németek pedig természetüknél fogva olyanok, hogy szeretik, ha jól és olajozottan mennek a dolgok, ezért odafigyelnek a környezetükre és az országra, amiben élnek.


Ennyi a sztori.

2014. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Minden rendszer jó, ha a hatalom összetétele tanult, intelligens, racionális emberekből áll, akik a népért cselekednek.
2014. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"A demokrácia nem működik. Ezt bebizonyította a történelem."

A francebbe a történelembe, ez is Magyarországot támadja? Máshol működik az a francos demokrácia, csak nálunk nem.


"Én egy uralkodóra akarok akarok felnézni nem Orbánra, vagy Gyurcsányra..."

Ha neked arra van szükséged, hogy valaki megszabja, mit csinálj, akkor tényleg neked találták ki. Vegyél egy Ferenc Jóska képet, akaszd fel jó magasra, és nézz fel rá.

Én viszont egy császár vagy király nélkül is el tudom dönteni, hogy mit szeretnék. Nem kell, hogy irányítsanak.

2014. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A demokrácia nem működik. Ezt bebizonyította a történelem."


Szerintem meg pont az ellenkezojet bizonyitotta be a tortenelem.

2014. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A Monarchia alatt nem azért volt jó, mert királyság volt az államformája, hanem azért, mert osztrákok irányítottak, akik lényegében németek. "

--> A kiegyezés után csak néhány dolog volt Magyarországon, amit Bécsből irányítottak. Magyarország -- a Monarchián belül -- pedig gyorsabban fejlődött mint a Monarchia többi része.

2014. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Mert államférfik voltak és a népükért éltek, dolgoztak. Persze akkor is volt korrupció, de érdemei alapján érvényesültek nem a seggnyalás alapján.
2014. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó lenne, mivel az őseim nemesek voltak...


De a szociális háló kicsit máshogy nézett ki 1900-ban! Szóval kedves kérdező csak akkor érezzél így, ha polgári vagy nemesi (nem dzsentri!) családból származol...

2014. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!