Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MTA miért dolgozta, dolgozt...

Az MTA miért dolgozta, dolgoztatta ki a "Honfoglalás" elméletet?

Figyelt kérdés

A Kárpát medence eseményeiről szóló korabeli krónikák sehol sem említik a "Honfoglalást", maximum bejövetelről, "ingressus"-ról beszélnek a népességre vonatkozóan, aminek rengeteg jelenés tartalma van( [link] de sehol sem említenek Foglalást, vagy Honfoglalást.


Ráadásul ilyen "Ingressus" nevű eseményből kettőt is számon tartanak a krónikák a magyarok őseire vonatkozóan, míg "Honfoglalás" nevű eseményt egyet sem említenek sem magyar sem latin nyelven a krónikákban.


Miért kellet ez a "Honfoglás" szó és a belemagyarázott esemény az MTA-nak?



2014. dec. 7. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Mer a kiegyezést követően a labanctul erre kapott parancsot.
2014. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Világosíts fel, mi a különbség az "ingressus" és "honfoglalás" szavak jelentése között? Mindkettő arra utal, hogy egy darabig nem voltak itt magyarok, aztán meg bejöttek.
2014. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ez kedves ecsém, hogy olyan darab nem vót amikor a magyarok nem vótak itt. Ez a magyar ősfőd. A büdös labanc meg azt állíccsa, hogy a magyar csak ezer éve gyött ide be. Érted mán?
2014. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Tehát neked az a magyarok akik bejöttek, nem a honfoglalás szót alkalmazták rá. Hát igen ez egy nagyon komoly probléma, hogy a nyelvünk megújul én megvonnám a pénzt az MTA-tól az tuti.
2014. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Én még ki is végeztetném űköt.
2014. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

A honfoglalás szó 19. századi találmány, német hatásra honosodott meg, a kor szemléletét tükrözi.

Egyébként Árpád-ház sem létezett azelőtt, soha senki nem írt ilyenről, mivel nem Árpádtól indult. Korábban Attila király nemzetsége vagy Turul nemzetség néven emlegették a közbeszédben. Nem beszélve arról, hogy a magyarokat szkítának tartották ellenségei, barátai egyaránt, a magyar királyt a "szkíták királyának" írják le még pápai okiratban is.

Sokat nem kell ezen rágódni, a történelemtudomány a politika, politikai érdekszféra (korábban még az egyház) által a leginkább befolyásolt tudomány. Szóval most így tanítják, később majd máshogy, ez van :)

2014. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Világosíts fel, mi a különbség az "ingressus" és "honfoglalás" szavak jelentése között? Mindkettő arra utal, hogy egy darabig nem voltak itt magyarok, aztán meg bejöttek.


Foglaltak volna a magyarok? Határozottan Nem! Kivel szemben?

Bejöttek? Határozottan Igen!


- Itt voltak e vagy nem azelőtt? Igen is lehet és Nem is.

Egyértelműn egyik állítás sem állapítható meg kizárólagosan.


A krónikák azt erősítik meg a bennük leírt két "Ingressus" alapján, hogy a magyarok ősei már az MTA által megalkotott úgynevezett "Honfoglalás" ideje előtt is voltak a Kárpát medencében, a bejövő Árpád népével meg csak még többen lettek.

Ennyi történt a két lépcsőben érkező népességgel, sem több sem kevesebb. Nem volt itt kérem szépen semmiféle MTA-s fegyveres "Honfoglalás" senki ember fiával szemben.

2014. dec. 7. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

A "honfoglalás" fegyver által való területszerzést ("haza" szerzést) jelent és a szó megalkotása idejében is kifejezetten ennek a fogalomnak a leírására hozták létre.

Az "ingressus" jelentése bejövetel, se több se kevesebb, nem utal arra, hogy ne lett volna már itt magyar Árpádék megérkezésekor. Sőt éppen arról számoltak be, hogy a saját nyelvükön tudtak beszélni az itt élőkkel.

Marginális összecsapásoktól eltekintve pedig nem folyt harc a Kárpát-medence birtokbavételéért, ilyenről a hivatalos történettudomány sem tud.

Még egy érdekes adalék lehet a korai árpád kori földrajzi és tájnevek legalább 80%-ának nyilvánvalóan magyar neve (belőlük rengeteg mind a mai napig megmaradt), ami természetesen olyan rövid idő alatt nem alakulhatott ki. A köznépből származó emberek neveinél ugyan ez a helyzet, úgy, hogy a beérkező magyarok létszámának többszöröse volt a már itt élők száma, tehát ez csak akkor lehetséges, ha már eleve magyar volt az őshonos népesség anyanyelve.

2014. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"A "honfoglalás" fegyver által való területszerzést ("haza" szerzést) jelent és a szó megalkotása idejében is kifejezetten ennek a fogalomnak a leírására hozták létre.

Az "ingressus" jelentése bejövetel, se több se kevesebb, nem utal arra, hogy ne lett volna már itt magyar Árpádék megérkezésekor. Sőt éppen arról számoltak be, hogy a saját nyelvükön tudtak beszélni az itt élőkkel.

Marginális összecsapásoktól eltekintve pedig nem folyt harc a Kárpát-medence birtokbavételéért, ilyenről a hivatalos történettudomány sem tud.

Még egy érdekes adalék lehet a korai árpád kori földrajzi és tájnevek legalább 80%-ának nyilvánvalóan magyar neve (belőlük rengeteg mind a mai napig megmaradt), ami természetesen olyan rövid idő alatt nem alakulhatott ki. A köznépből származó emberek neveinél ugyan ez a helyzet, úgy, hogy a beérkező magyarok létszámának többszöröse volt a már itt élők száma, tehát ez csak akkor lehetséges, ha már eleve magyar volt az őshonos népesség anyanyelve."


Pontosan erről beszélek. Próbálok beszélni. Ha a beköltöző(esetleg visszaköltöző, ez is benne lehet a pakliban, nem szabadna kizárni) Árpád népe nyelvileg is megértette magát anyanyelvi szinten (nem volt szükségük sem tolmácsra, sem egy második nyelvre(pl. latin) a kommunikációhoz) a Kárpátmedence népességével(a jelentős többséggel, a helynevek elnevezéséből következtetve). Akkor miért kellett ehhez az egyetlen eseményhez és dátumhoz, az MTA-s "Honfoglaláshoz", kötni a mai magyar népesség őseinek első megjelenését a Kárpátok nyugati oldalán? Amikor minden jel arra mutat, hogy nem 896-ban jelentek meg az első magyar ajkú családok a Kárpátok hágóin.

Az viszont tény, hogy Árpáddal is jött(esetleg visszajött) magyar ajkú népesség, nem is kevés, és az is nagyon valószínű tény, hogy nem Árpád korában és a vele érkezőkkel telepedtek a Kárpátok nyugati oldalának vidékére az első magyar ajkú őseink.


A kérdés a fentiek és a krónikás hagyomány fényében fennáll: Akkor most mire jó 896 és az MTA-s "Honfoglalás" elmélet?

2014. dec. 7. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

"A kérdés a fentiek és a krónikás hagyomány fényében fennáll: Akkor most mire jó 896 és az MTA-s "Honfoglalás" elmélet?"


Hogy betolakodókként tüntesse fel a magyarokat.


Egy alaposan eltervezett történelemhamisítás része, amivel a Habsburgok végeredményben jogot formálnak a Kárpát medencére.

Ide tartozik a Szent Korona ellopása, a zománcképek kicserélése, az eredeti Budai vár totális eltüntetése meg hasonlók.

2014. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!