Hogyan lehetne Magyarországon a szegénységet csökkenteni?
Van egy olyan tervem, ha nagyon nagyon sok pénzem lesz, akkor iskolákat támogatnék, hogy legyen megfelelő egészséges étkeztetés az iskolákban a szegény gyerekeknek és ne legyen probléma a fűtés, valamint a tankönyvek beszerzése.
Talán az oktatás javításával kevesebben élnének szegénységben.
A másik tervem az lett volna, hogy kisebb üzemeket, vagy biogazdaságokat hozhatnánk létre az Alföld szegényebb régióiban. Ez munkát és minőségi élelmiszert is adna viszonylag megfizethető áron.
Ti hogy látjátok mindezt?
Nem tudom, hogy az 5ös válaszoló miért hozta fel a romákat. Nem is volt ilyen a kérdésben.
A kisebbség életfelfogása egy másik probléma.
"Van egy olyan tervem, ha nagyon nagyon sok pénzem lesz, akkor iskolákat támogatnék, hogy legyen megfelelő egészséges étkeztetés az iskolákban a szegény gyerekeknek és ne legyen probléma a fűtés, valamint a tankönyvek beszerzése. "
Az tök jó, mert akkor megnézik mennyivel kevesebbet kell erre költeniük a költségvetésből, és annyival is többet lehet ellopni.
1.:alapjövedelem
2.:offshore-számlák felkutatása, a rajtuk lévő összegek elkobzása, vagy durva megadóztatása
3.:vagyonadó egy bizonyos értékhatár felett
Nem kell vagyonadó, az hülyeség, de vissza kéne állítani a több kulcsos jövedelemadót.
Miért mondom, hogy hülyeség a vagyonadó? Mert lehet valakinek olyan örökölt vagyona ami egyébként sokat ér, de eladhatatlan, amúgy meg alig van pénze megélhetésre is az illetőnek. Az ingatlan vagyonát nem eheti meg.
"Hogyan lehetne Magyarországon a szegénységet csökkenteni?"
Lassan, nagyon lassan mert ez egy nagyon összetett lassú és önmagát erősíteni képes folyamat, amihez nagyon sok mindennek meg kell változni a korábbi évtizedekhez képest, amikor leépítették, kiárusították az ipart és a kereskedelmet, felszámolták a munkahelyek nagy részét és alacsonyabb jövedelemért vállalkozások alá szervezték a korábban élhető fizetést adó munkahelyeket, az akkori "kiszervezési mánia" okán.
.
Már a rezsi csökkentéssel és a dupla (megkétszerezett) segély összegével javítottak valamennyit rajta, de ez még kevés, viszont az idő a segítő lépések mellett áll, nem úgy mint (2002-től) de leginkább 2004 és 2010 közötti időszakban volt.
Azután is még idő kell, amíg beindul a gazdaság és az élhető bérezésű munkaerő foglakoztatás. Ezek a dolgok nem mennek egyik napról/évről/választási ciklusról a másikra. Az elmúlt 4 évhez képest, már bőven javult a helyzet, még ha még mindig maradtak is a korábban szegénységbe üldözött baloldali kormányok áldozataiból.
.
Ha csak azt nézzük, a segély már most is legalább kétszerese a 2010 előttinek, igaz tenni is kell valamit érte de a lényeg akkor is a dupla segély összeg, mert itt még inkább a pénz beszél.
Igaz, még az is kevés a normális élethez, de azelőtt ez csak a fele összeget jelentette és abból kellett kijönni a hónapban (igaz, otthon semmit nem téve, ölbe tett kézzel várva is vitte azt akkor a postás).
Aki abból meg tudott élni, most kétszer annyit költhet és a korábban megszokott rezsi árakból is marad még valamennyi, ami szintén szabadon elkölthető.
Na de nyilván nem közmunkából kell megélni hosszú távon, mert az így is csak a duplájára emelt összegű segélyt adja, még ha a korábbi segélyhez képest kétszeres pénzt is jelent, mert sajnos az is nagyon kevés, de legalább a duplája annak ami korábban volt.
.
Azért kezdtem úgy, hogy ez nagyon lassú folyamat, mert először a munka adó, vállalkozói réteget kell megerősíteni, hogy legyen aki munkát teremt, azután tud munkát adni. A megtermelt dolgokat kell tudni jól értékesíteni és az így szerzett javakat a hazai gazdaságban kell tartani és forgatni. -Ne vigye ki a külhoni multi a hasznot- ez nagyon fontos.
Ez a hazai ipar és gazdaság olyan, mint egy használt kopott motor. Először cserélsz benne dolgokat, azután forgatod és erőlködik, de nem indul be azonnal. állítgatod és dolgozol rajta. Aztán ha lassan és nehezen is de beindul, akkor már egyre inkább bemelegszik, amikor belendül, a végén már megállítani is nehéz lenne.
.
Egyelőre 2010-ben sikerült kihúzni az országot "a pocsolya zavaros mélyéről", kiszabadítani a fojtogató "sok karú polip" a külföldi tőke és a politikai megszorító elvárások fojtogatásából és nagy nehezen le lehetett szedegetni a vérünket szívogató piócákat is, habár mindenhonnan próbálnák még most is visszakapaszkodni és szívogatni a vérünket de már nem hagyjuk, ezért minden emésztetlen mocskot hánynak ránk, akik korábban még a mi "vérünkből" élősködtek.
.
Ha meg tudjuk tartani hosszú távon a függetlenségünket (még ha kisebb kompromisszumok árán is), akkor lassan, nagyon lassan van esély a nyugati színvonal felé növekedni, mint az már (tényleg lassan de biztosan) látszik most is. persze mindent nem lehet megoldani 4 vagy 8 év alatt, ez egy értelmes ember számára logikus és érthető kell legyen.
A korábbi szocialista, Gyurcsány-Bajnai Demszki, Hagyó..,
a volt MSZP vezér Simon Gábor féle korrupt MSZP,
nokiás-wiszkisdobozos-bankókkal tömött neylonszatyros,
eltitkolt vagyonokból álló csúszópénzes baloldali politika után
ránk maradt szegényeket nem lehet 4 év alatt (de 8 alatt sem) teljes egészében rendbe tenni, mert ennek a rendezése is az összetett, lehetőségeiből adódóan lassan és biztosan alakuló építő folyamat része.
Persze lehetne pénzzel tömni a ránk maradt szegényeket magasabb segélyekkel igaz, akár felemésztheti az egész állam háztartást, ami ott eltűnik mint egy feneketlen kútban és semmi nem marad utána, csak az előző kormányok által kiépített nyomor.
Megoldás mindenképpen kell és van is rá folyamatban, de nem egyik választási cikusról a másikra működik ez.
Pillanatnyilag a gyors segély is segítségnek tűnik de valójában hosszú távon azt úgy nem lehetne fenntartani, mert a világ pénze nem lenne elég a támogatásnak arra a formájára.
Az csak felemésztené az országos lehetőségeket a valódi ország építéstől és a hosszú távú önfinanszírozó lehetőség teremtéstől, a lassú de biztos fejlődéstől. Az a további lehetőségektől és a végleges megoldástól venné el az erőforrást, és a hosszú távú megoldást nehezítené.
Azelőtt a szocialista kormányok a mostanihoz képest fele összegű segélyt a közelmúltban realizálódott törlesztésű kölcsönökből fedezték. Ez is erőforrásokat vesz el a jelenlegi fejlődéstől, mert a szocialista kormányok kölcsöneit is most a jelenlegi vezetésnek kellett kigazdálkodni és törleszteni az ország építése és a szegénység felszámolása mellett.
.
Az lehet a megoldás, ami már folyamatban van.
Az emberek tömegeinek és az ország építésének kedvező intézkedések sokasága.
Elég sok helyen elismerik már, hogy sikeresek vagyunk és jó irányban fejlődünk.
Egyébként nem csak az európai országokban de még Amerikában is rólunk veszik a példát. Obama elnök olyan intézkedést hoz az USA-ban, amit itt egy kisebb tömeg nyomására a demokratikus jobb oldali vezetés eltörölt.
Most Amerikában 'ki tudja honnan vett' ötlet alapján bevezetni tervezi ezt pontosan ugyanígy az amerikai elnök. Érdekes a világ!
.
A hazai gazdaságot, az ipart kell megerősíteni ahhoz, hogy beinduljon a pénzügyi helyzet hosszú távú jó működése. Ezek nagyon szigorúan összefüggő dolgok. Egyelőre ez a kormány elkezdte a változást a sok év és évtized értelmetlen baloldali fosztogatásai után.
Még van épp elég gyermekbetegsége a törekvésünkből veszteséget szenvedő hazai és külhoni ellenzék miatt ennek a törekvésnek.
.
Hogyan lehet megszüntetni a szegénységet, amit a szocialista kormányok felépítettek 2004-től 2010-ig?
Így, ahogy most itt folyik.
Lassan ugyan, de biztosan.
Na meg persze nem 4 év alatt!
.
Nem a külhoni milliárdosoknak kell elvinni a hasznunkat, mert onnan nem kapunk semmit vissza munkalehetőség és országos gazdaság élénkülés formájában, a nyugati tőke támogatásával és a nekik nyújtott, korábban államilag garantált nyereség minimummal a nyugati országokat erősítjük.
Most azokat a munka adókat kell építeni, akik itthon teremtik meg a lehetőségeket. Ezt ők is csak pénzből tehetik.
Nem attól kell félni, hogy a hazai multik gazdagodnak, mert egy fenntartható folyamatot csak így lehet működtetni fenntartani, hogy a hazai vállalkozó forgatja itthon a pénzt és így önfenntartóvá válik a gazdasági folyamat, ami nekünk dolgozik a szegénység felszámolásában, a jobban fizető munkahely teremtésben. Ehhez pedig pénz kell az itthoni vállalkozóknál, méghozzá az itthoni gazdaságban, amit nem visznek ki a külföldi milliárdosok, mert abból semmi gazdasági hasznunk nincs.
Nem szabad rövidlátóknak lennünk és egyből irigykedve kiátkozni, ha valakinek van egy jobb drágább karórája vagy két-három lakása.
Tudomásul kell venni, ők teremtik meg a lehetőséget arra, hogy mi dolgozhassunk és pénzt keressünk.
Egy 4 éves ciklus után meg nem szabad csodát várni, ahhoz több idő kell.
Nem a szegények szintjén kell elkezdeni kezelni a szocialista kormányok által korábban létrehozott szegénység jelenleg lassan javuló problémáját. Igaz, hogy a segély már nem 22 és nem 27 ezer Forint, hanem 50ezer, de még az is kevés. Lassan ugyan de azért alakult már valami eddig is.
Legfeljebb az ellenzék próbálja úgy bemutatni, mint ha nem javult volna cseppet sem a helyzetünk az elmúlt csekély 4 év alatt. Nekik ezt a hamis képet kedvező sulykolni mert más, valódi indokot nem tudnak mondani. Amit ők korábban kitermeltek szegényeket, azok helyzete mára sokat javult, ha bár ennyi idő alatt nem lehet mindent rendbe tenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!