Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek jó a boltok vasárnapi...

Kinek jó a boltok vasárnapi zárva tartása?

Figyelt kérdés

Mert pénztárosoktól azt hallottam hogy nekik jól jött eddig a vasárnapi pótlék. Nekünk vásárlóknak is jó a nonstop nyitvatartás. De akkor mi értelme a vasárnapi zárva tartásnak? Nem döntheti el a piac hogy mi jó?

[link]


2014. dec. 2. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Úgy van kitalálva a törvény hogy a kormányközeli emberek üzletei nyitva maradhatnak, így ők piaci előnyre tesznek szert. Vagy szerinted a kormány minden intézkedése a népet szolgálja?
2014. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bob76xd ***** válasza:
100%
Én rossznak tartom a vasárnapi zárva tartást. A többi ellenzéki párt is ellenzi. Én nemet mondok a zárva tartásra.
2014. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyet értek az elsővel. És a kérdésére is válaszolok: A kormány egyetlen halovány intézkedése SEM a népet szolgálja.
2014. dec. 2. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A FIDESZ-nek jó, mivel a CBA üzletek nyitva lesznek, és az FIDESZ kézen van. Látod, látod, nehogy azt hidd már, hogy azért van ez mert "több időt tölthessenek a családukkal", ugyan ;) mikor érdekli már a kormányt a prolik érdeke ;)
2014. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Elhiszem hogy a pótlék jól jön mindenkinek hiszen eleve alulfizetik a dolgozóikat az áruházláncok.De az se állapot hogy egyik dolgozónak sincs egy normális állandó szabadnapja.Tudom vannak más olyan munkák is ahol ez így megy de ez akkor se állapot.Nekem is dolgoznak ismerőseim eszkóban meg sárban ők is megemlítették a fizetésük viszont azt is hogy van végre egy nap amikor kialhatják magukat.
2014. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: akkor erre nem az a megoldás, hogy legyen bezárva vasárnap a boltok, hogy a többi dolgozó embert, aki akkor tudná nyugodtan intézni a bevásárlását megsz...vassák, meg a diákokat, akiknek jól jött a hétvégi munka, hanem munkaügyi ellenőrzéseket kell csinálni és hatalmas bírságokat kiszabni ahol nem tartják be a pihenőidőre, munkaidőre vonatkozó szabályokat. Legyenek a dolgozók korrektül bejelentve és foglalkoztatva.
2014. dec. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andrej Bock válasza:
Szerintem a vasárnapi zárva tartás köcsögség..
2014. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert emiatt az intézkedés miatt politikai mozzanat van! Hmm könyörgöm, igen az van, mint minden egyes bármi ami eddig történt, nem arra ment ki, hogy a kisember azaz ADÓFIZETŐ POLGÁR",tehát akiknek a pénzéből van minden fizetve jól érezze magát. Aki nem dolgozott bolti eladóként, az inkább meg se szólaljon. Bocsánat nő létemre dolgoztam építőiparban, kereskedelemben, vendéglátásban. Kaptam hideget és meleget. Semmivel sem kapnak többet, mert vasárnap is felkel az a szerencsétlen, aki már mosolyogni nem bír, mert tele van az egésszel a t***, hogy látástól vakulásig megy és nem halad egyről a kettőre. Majd bemegy a paraszt VASÁRNAP EGY TEJFÖLÉ MEG SÜTŐPORÉ és ki van akadva, hogy nem mosolyog az eladó. 70.000 FT mosolyoghat is esetleg kínjában. Szombaton előre meg lehet venni a vasárnapi kellékeket! A másik azokkal az emberekkel mi van, akik egész héten mennek? Talán véletlenül egy napja van az is hétvége mondjuk egy szombat és hivatalos ügyet kell intéznie? Mert könnyű a hivatali szervezetnek hétfőtől péntekig 12:00 nyitva lenni és kitenni ünnepek előtt 3 nappal, hogy technikai okok miatt zárva. Akkor a szerencsétlen mikor menjen intézni bármilyen ügyet? Emberek, ha hétvégén boltot akar valaki, akkor a hivatalban is üljenek! Mi vagyunk mi rabszolgák? Hogy majd éhbérért dolgozzuk ki a belünket! A cigány meg megkapja a szociális segélyt és nem tesz érte semmit! A legelső út a dohánybolt habzsi dőzsi. Én meg, ha nem fizetek ki egy számlát, akkor káosz van! Ezen gondolkodjunk már el egy kicsit! Nem lesz semmi, DE SEMMI. Akkor egy nappal korábban veszik meg azt, ami vasárnapra kell.
2014. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!