Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Léteznek még tiszta magyarok?

Léteznek még tiszta magyarok?

Figyelt kérdés
Tehát aki a gyökeréig magyar. Az anyja és apja is egyaránt magyar egészen az őseiig.
2010. jan. 30. 17:04
1 2 3 4
 1/36 bumbi02 ***** válasza:
44%
nagyon kevés, megmerném kockáztatni h kb h ha 1000 élhet aki szintisztán magyar....
2010. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%
Nincsenek, ugyanúgy, ahogy nincsenek tiszta angolok, németek, hollandok, oroszok, franciák stb. sem. Valahanyadik fokú őse bármelyik angolnak, németnek, hollandnak stb. nem lesz angol, német, holland stb., pl. azért, mert a múltban eljutunk egy olyan időpontba, amikor nem léteztek ezek a népek.
2010. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%
Az attól függ melyik őséig kell visszamenni?Kb 100 évre visszamenőleg is jóval több 1000 főnél.Szerintem néhány 100ezer fő majdnem biztos.Ezért annyira nem nagy ritkaság.Én is teljesen magyar vagyok,szüleim,nagyszüleim,és azok szülei is azok voltak,és nincs semmilyen keveredési ág a családomban.
2010. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem olyan már a Honfoglalás idején sem élt.
2010. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%

Kizárt. Egyrészt már az sem bizonyos, hogy mi is számít magyarnak. Finnugor ősök, vagy hun leszármazottak? (Esetleg a Szíriuszról jött angyalok? :) )

Utána mire ideértünk a mi kis medencénkbe, addigra annyi néppel volt kapcsolatunk, és annyian olvasdak be (kabarok, besenyők egy része, stb.), hogy megintcsak felvetődik a kérdés, hogy ki is magyar az ide érkezettek közül. Majd az utóbbi ezer évben is rengeteget hígult a vér (besenyők, úzok, kunok, jászok, franciák, németek, zsidók, szlávok, stb.). Ideérkezésünkkor "nomád kinézetű" emberek voltunk, kissé kreol bőrrel, némileg vágott mongoloid szemmel. Ilyen magyart meg már Petőfi sem látott, mert az ilyen emberről ő is azt írta már, hogy "kunszemű".

Szóval "tiszta magyar" nem létezik.



"Mindenfelé keressük a magyar nemzetet; kinn Ázsiában, fenn a Jeges-tengernél, hátul az őshistóriában, magasan a fényes rangúaknál, csak ott nem keressük, ahol van: körülöttünk és a mai napon."

Jókai Mór

2010. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Gondolom ez így van minden népcsoporttal és bármelyik mai nemzettel. Akár németek franciák szlávok stb.
2010. jan. 30. 17:31
 7/36 anonim ***** válasza:
47%
A legtávolabbi őseid nem is voltak emberek. Egyik nemzet sem "fajtiszta".
2010. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Végülis csak arra szerettem volna kilyukadni hogy maradt-e valami az ősi magyar népcsoport genetikájából valamilyen tulajdonság amely egyedivé tesz aminek okából mondhatjuk hogy magyar. Lehet hogy rosszul fogalmaztam inkább arra gondolok hogy valami vérszerinti össze tartozás lehet-e a nemzeten belül. (Lehet hogy nem érthető a kérdés)
2010. jan. 30. 17:41
 9/36 anonim ***** válasza:
34%
100 évvel ezelőttig max. 36 ősöd volt, nem 1000...
2010. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik.
2010. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!