Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan veszik az emberek,...

Honnan veszik az emberek, hogy 10 órás munkanap bevezetésére sor kerül majd?

Figyelt kérdés

Tegnap több ilyen kérdés volt, itt egy http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__6.. Az a helyzet, hogy a miniszterelnöki hivatal sajátos, egyedileg bevezetett munkaidejéből nem következik, az hogy ez általánosanbevezetésre kerülne magyarországon. A kérdésem az, hogy ez máshól is elhangzott, amiről én nem tzdok vagy csak ebből írták egyesek?


Egyáltalán ezt be lehetne vezetni ? Nagy társadalmi ellenállás lenne a fizetéseket sem lennének képesek megemelni a dólgozóknak a cégek, így elbocsájtások lennének. Ez lenne a magyar álom : kevesek halálra melózzák magukat más munkaképesnek sosem jut állás?


Ismere a szomszédba fizikai munkásokat, akik a napi 8 órából alig élve szinte, fáradtan esnek haza az ágyba, ők hogyan bírnák a 10-12 órát naponta? Én irodai dólgozó vagyok, max több aktát tologatok naponta, de ezt hogyan viselné el a társadalom? Mekkora a realitása hogy bevezetik?


2014. nov. 26. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legtöbb ember már bármit kinéz az Orbán-kormányból, azért kapták fel. A felvetésed jogos, de egy apró észrevétel:

Nem megsérteni szeretnélek, de te hogy a tökömbe kaptál irodai munkát, ha még magyarul sem tudsz rendesen? A lakatos haverjaim helyesebben írnak magyarul. :O

2014. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez hülyeség, egy nap 24 órából áll.
2014. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan dolgoznak most is 10 órákat.
2014. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez hülyeség, egy nap 24 órából áll."


A 41 az az IQ szinted? Ja nem, bocs félre néztem, annyira válaszolsz hasznosan.. :\

2014. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

# 2:

Jogos! És hozzátenném, hogy egy hét is 7 napból áll, nem csak 5-ből!

2014. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
A 10 órás munkanap a Miniszterelnökséget és néhány minisztériumot érint. Ma volt a tévében, szó nincs arról, hogy minden dolgozóra vonatkozik.
2014. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!