Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért féltik ennyire a multikat?

Miért féltik ennyire a multikat?

Figyelt kérdés

Imádom mikor megy a sírás, h "csitt, mert a multik kivonulnak"

Most komolyan, egy profitközpontú vállalkozás, bár nem fog neki örülni, ha keresztbe raknak neki, de amíg egy forinttal is többet tud termelni, mintha nem lenne, akkor már működik tovább.

Igazi fillérb.aszók, a saját anyjukat megkefélnék.

Akkor meg h vonulnának ki?



2014. nov. 19. 13:10
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Miért kerülöd a kérdést?

Az indexes hubabuba meg nem érdekel, beszélj tesco raktárossal vagy pénztárossal....

Életemben nem dolgoztam és okoskodó hipszter vagyok újságírók marhasága nem érdekel.

2014. nov. 19. 14:30
 22/30 anonim ***** válasza:

4. sor: "Az MTA egyik közgazdász-kutatója megvizsgálta"

inkább hiszek egy közgazdász professzornak, mint a kormány ostoba propagandáinak, de ha indexen nem találod eléggé hitelesnek, sok egyéb kutatást is találhatsz bárhol a neten, csak nem akarlak fárasztani ennél tudományosabb írásokkal, hiszen még egy index-es hétköznapi embereknek fogalmazott cikket sem vagy képes elolvasni..

2014. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
92%

"beszélj tesco raktárossal vagy pénztárossal.... "

nővérem tesco-s eladó, szóval ez beégett, és most azon aggódik, hogy ezek után el fogja veszíteni a munkahelyét, pedig most végre kezdett stabilnak tűnni..

ezelőtt egy kis zöldségesnél dolgozott eladóként, ami rövid időn belül csődbe ment.

azelőtt meg egy kis családi vegyesboltban dolgozott eladóként, semmi plusz juttatást nem kapott és még ünnep napokon is dolgoztatták napi 12 órát.. miután többször is előfordult hogy nem vállalta ünnepnapon a munkát, azután elküldték, felvettek helyette mást, akinek nincs családja és ott tud lenni.. -.-

2014. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Miért kerülöd a kérdést?"

melyik kérdést kerüli a válaszolók??

gazdasági szempontból is érkezett rá válasz, közvetlenül a pénztárcádra vonatkozóan is érkezett rá válasz, versenyhelyzettel kapcsolatban is, közgazdász véleményét is belinkeltem, ezzel szemben az érved "gazi fillérb.aszók, a saját anyjukat megkefélnék. "

és az hogy "nem olvasok hubabubát.."

én azt hiszem itt be is fejeztem, menthetetlenül ostoba vagy, és nem tudsz/nem akarsz elszakadni a propagandáktól, szó szerint senkinek a véleménye nem érdekel a témával kapcsolatban, akkor mi a fenének tetted fel a kérdést??

vagy talán zavar, hogy az értelmes válaszok nem téged és az ostoba propagandákat igazolják??

2014. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 BlackSword ***** válasza:

Azt mondod a külföldi multik sanargatják a népet, holott ők a munkaadók... És hiába erölködsz, mert a magyar vállalkozó is kizsákmányolja a népet/dolgozót... Még jobban is, mint egy multi...


Ne legyenek tévképzeteid, ha ezek kimennek, akkor majd jön a nemzeti kartel, és az áremelés, a fizetéscsökkentések, és a többi...


Egy versenyben minél több játékos van, annál kedvezőbb a fogyasztók helyzete... Azért akarják őket kiüldözni, mert nem akarnak a nemzeti kartel csapatban játszani... De Te csak tapsolj amikor alattad vágják a fát...

2014. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged mutogatni kellene az átévén, olyan buta vagy.

Minden egyes kettőbekúrt adót, különadót, 'nyáccseggit a FOGYASZTÓ fizet meg.

A csuti pol pot próbálhatja szopathatni a multikat meg a bankokat, azok fogják magukat, és tövig rakják a kisember szájába a nagy nemzeti bránert. A végén mélytorkozik mindenki.

2014. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, miért utáljuk jobban a „multikat”, mint mondjuk a gennyedten sokat kereső embereket – pl. a politikusokat. Mindegyik profitmaximalizálásra törekszik, és igen sok esetben lop-csal-hazudik, és ahogy te is említetted, a saját anyját is… :)

Miért nem kell jobban megadóztatnunk egy olyan magánszemélyt, aki tízszer annyit keres, mint a másik? Hiszen az előbbinek is maradna „épp elég” pénze, ha kétszer annyit vonnánk el tőle.

A fő kérdés az, ki dönti el, hogy mi az az értelmes határ, ami felett már annak a cégnek/személynek „nincs szüksége” több pénzre, így jogos a különadó.


Egyébként nem csak az a rossz abban, ha a multik kivonulnak, hogy többezer ember kerül utcára (és válik közmunkássá), hanem az is, hogy a végén minden „kisember”, egyrészt azok a beszállítók fogják megszívni, akik a multiknak szállítanak. Hiszen nyilván keresni fognak olcsóbb szállítókat, akik nagy valószínűséggel gyatrább cuccokból fogják előállítani az adott terméket – tehát a fogyasztó szarabb minőséget kap.

2014. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 kérdezőférfi válasza:
100%
Én multinál dolgozok , ennél jobban nem kerestem előtte még ilyen jó munkakörülmények között. Magyar vállalkozótól sose kaptam +juttatást a béremen kívül. Ismerőseim pedig még úgy is jártak magyarnál, hogy csúsztatták a bérkifizetést. Fodrász barátom képtelen volt felmondani majdnem 3 hónap ki nem fizetett bér után úgy, hogy a felmondása pillanatáig remélte hogy megkapja a megdolgozott bérét. Kérdező, látszik hogy elvakultan hiszel a tévhitnézetekben anélkül hogy tisztában lennél milyen is Mo-on jelen pillanat dolgozni. A CBA épphogy megáll a helyén, gyakorlatilag az országot a multi élelmiszerláncokon keresztül veszi meg a kaját. Ha tegyük fel a multik dühükben nem várják meg hogy valamiféle vállalkozás pótolhassa az ország lakosságának az élelmiszerellátását hanem azonnal kivonulnának akkor tudod hogy mekkora káosz és éhezés alakulna ki? a kormányt ezt kockáztatva próbál még pénzt kicsikarni korrupció mellet ahelyett hogy az ellen dolgozna és növelné a gazdaságot. De erról szó sincs, senki nem fog sehova menni kapitalizmusban ameddig úgy látja hogy számára nyerességes az üzlet csak éppen embereket fognak elküldeni, mert a kornáy normális munkahelyek megteremtése helyett leépítenek és közmunkára kényszerítik a szerencsétleneket akik már nem tudnak hova menni dolgozni végső elkeseredésükben.
2014. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Szerinted az állam miért nem a szegényeket és a rászorulókat segíti inkább? Most komolyan beveszed ezt a sz.r propagandát, hogy a te érdeked a "multik kiűzése az országból"??"


Hidd el, beveszi.

2014. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok FIDESZ-es, de ezzel az intézkedésükkel most kivételesen egyetértek.

A legtöbb országban próbálják a politikán keresztül megakadályozni azt, hogy a nagy kereskedelmi áruházláncok "aljas" húzásokkal (persze az üzleti világ szótárában nincs ilyen fogalom:) tönkretegyék a hazai kis- és közepes vállalkozókat.

Nem egy olyan települést ismerek (pl. ahol lakom), ahol pl. egy Tesco szuper/hipermarket beköltözése miatt a könyéken nagyon sok kisboltnak be kellett zárnia 2-3 év alatt.

Persze a vásárlónak a legegyszerűbb az, ha elmegy egy ilyen bevásárlóközpontba, ahol mindent megkap egy helyen, és még olcsóbban is, mint a környező üzletekben. Ezt megértem (hiszen én is fogyasztó vagyok), de ettől függetlenül nagyon nincs így rendben, ahogy most van.

Ha nem lenne ilyen pofátlanul magas az ÁFA, és alacsonyak a fizetések, akkor feleennyi embernek sem piszkálná a csőrét ez a törvényjavaslat.

2014. nov. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!