Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bevezetné az ingatlanadót a...

Bevezetné az ingatlanadót a Fidesz? Ehhez mit szól a közvélemény?

Figyelt kérdés

[link]


A Fidesz a 30 milliónál nagyobb értékű ingatlanokra kivetett vagyonadót bevezetése óta élesen támadta, mert azt igazságtalannak tartotta. A párt politikusai azóta folyamatosan azt hangoztatták [1], hogy kormányra kerülésük esetén azonnal eltörölnék ezt az adófajtát.


Az adót január 26-án az Alkotmánybíróság törölte el.


Az ingatlanadót rövid távon el kell felejteni, de kellő előkészítés és a társadalommal folytatott egyeztetés után bevezethető - mondta Mádi László, a Fidesz lakáspolitikusa csütörtökön a Magyar Ingatlanközvetítők és Értékbecslők Szakmai Szervezete rendezvényén Budapesten.


Az én gondom az, hogy a Fidesz eddig nem arról beszélt, hogy kellő előkészítés, meg stb, hanem hogy nem lehet ingatlanadó. El fogják törölni, nem egyszer kijelentették vezető politikusaik. Akkor ez most mi?


2010. jan. 29. 10:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Engem meglepett ez a Mádi-féle nyilatkozat, vagy mondhatnám beismerésnek is? Csodálom, hogy az MSZP nem mozdult rá semennyire. Legalábbis ahhoz képest, ahogy a Varga-féle nyugdíj-elszólásra rámozdultak. Jó lenne, ha a FIDESZ hivatalosan is nyilatkozna erről. Mert ha már most elkezdik, hogy a legalapvetőbb ígéretüket is visszavonják, akkor tényleg nincs miről beszélni.
2010. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, és válaszolok is magamnak. Most olvastam, hogy a FIDESZ nem indítja Mádi Lászlót a választáson a nyilatkozata miatt:


[link]

2010. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"A kellő előkészítésen pedig azt gondolják,hogy aki milliomos,az hoyan bújhat ki alóla,ha beveztik."

-Ez tetszett :)


11:41:

1. Meg van határozva az ingatlan értéke, ott van a kalkulátor az apeh honlapján (vagy ott volt.) Más kérdés, hogy pl a mi ingatlanunkat mikor 4 éve vettük akkor kevesebbért, mint amennyi a szerint most lenne az ára.

2.De bennevan az ingatlan korának a vizsgálata, tehát ilyen formán figyelembe van véve hogy 40 éves. Az hogy nyugdíjas lakja nem számít itt, mert nyilván egy palotát amúgy sem tudna fenntartani, tehát olyanban lakik már eleve amit ki tud fizetni.

3. én úgy tudom, hogy az ingatlanadó nem a magas jövedelműeket sújtja csak és kizárólag, és nem is ez volt vele a cél. Akkor nyilván nem 30.000.000 értékhatár lett volna, hanem 50.000.000, vagy 100 millió. Az már a luxusadó kategóriája lenne. Ennek az a célja hogy csökkentsék a fogyasztás alapú adózás mértékét de cserébe vagyon alapút vezessenek be.


17:09: És ez mit jelent? hogy a Fidesz nem akar ingatlanadót, vagy hogy azt akarja sugallni, hogy nem akar? Komolyan kérdezem.

2010. jan. 29. 18:20
 14/14 anonim ***** válasza:
17.09 a kérdezőnek: Látod, ez jó kérdés, nem tudom mit jelent. Végül is semmit se tudunk arról, hogy mit akar a FIDESZ.
2010. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!