Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik tényleg egyszerűsíten...

A Jobbik tényleg egyszerűsíteni a lőfegyverhez jutást?

Figyelt kérdés

[link]


Kicsit régi cikk.Vajon aktuális még?


Egy louisianai ismerősöm szokta mindig mondani, hogy az a kormány, mely engedi és hagyja, hogy puskád legyen, az azt jelenti, hogy az a kormány nem fél az emberektől.


A múltkor itt gyk-n is valaki írta, hogy a Jobbikos elnök kedvenc sorozata a Walking Dead:)


Szerintem a magántulajdon védelme alapvető jog, még akkor is , hogyha lelőjük a rablót, támadót.



A Fidesz meg az MSZP azért nem egyszerűsítik a fegyvertartást, mert félnek.Ez egyfajta régi berögződés lehet náluk.

Mivel olyan rosszul végzik a dolgukat, félnek, hogy egyszer a nép felkel a politikai elit ellen, ő ellenük és lepuffantsák őket.


Bár, őszintén mondom, hogy az amerikai fegyvertartás meg túlzottan szabados, nincs rendesen szabályozva.



2014. nov. 19. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Hát én nem nagyon akarok olyna országban élni, ahol a tárgyak értékesebbek, mint az emberek élete. Aki meg politikusokra akar lövöldözni, azt nem nagyon érdekli a fegyvertartási törvény.
2014. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kulcsos7 ***** válasza:
86%
Szerintem mindent le is írtál!!!
2014. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 intrepid ***** válasza:
0%
Gondolj bele, ha lelőnél valakit az udvarodban éjszaka, egy népes, nagyon ráérő pereputty tagját, szerinted utána kötne veled életbiztosítást nagyobb összegre egy biztosító is? Tehát az, hogy nem lehet a kezed ügyében fegyver, valahol téged is véd.
2014. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

hát nem hiszem, hogy azért nem lehet fegyvert tartani, mert a politikusok félnek :D

szerintem leginkább azért, mert itthon nincs meg ennek a "kultúrája"

olvass utána, amerikában milyen értékrendek vannak a fegyvertartás mögött, náluk ez azért elég sok időre visszanyúlik..

2014. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

#2-es

Én meg olyan országban nem szeretek élni ahol abszolút átlagpolgárként (átlagpolgár=a törvényeket betartó és a többség által elfogadott társadalmi normák szerint élő állampolgár) kevesebb a jogom mint a kisebbségnek.


A "kevesebb a jogom" az én olvasatomban azt jelenti, ha az állampolgár kötelességeit és jogait rátesszük egy kétkarú mérlegre, akkor a mérleg nyelve egyensúlyban van. Ez ma a drága kis országunkban nem így működik. És ezt nem csak a fegyvertörvényre értem, ide tartozik a tandíjtól kezdve a felvételi rendszerig a lukacsos szociális hálón át minden.


#3-as

Szerintem ezek az értékrendek itthon is villámgyorsan kialakulnánk (és be is rögzülnének), ha egy kicsit is "liberálisabb" (direkt ezt a szót használtam) lenne a fegyvertörvény.


Picit más, de ide is kapcsolódik, Kóla, puska, sültkrumpli c. filmben (tudom a másik oldalát is nem kell majd lehurrogni) a nevezzük polgárőrnek azt mondta, ha egy állampolgár nem képes megvédeni a családját akkor az az ember nem megbízható. (nem szó szerint idéztem) Ez szerintem mindent elmond az ottani értékrendről.

2014. nov. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 1-esre és 4-esregondoltam.
2014. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!