Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiüldözi Orbán a nagy üzletlán...

Kiüldözi Orbán a nagy üzletláncokat. Drasztikus áremelkedések jöhetnek. Vélemény?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 19. 07:13
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Ez az ember annyit hazudott idáig hogy azt már követni sem könnyű.


https://www.youtube.com/watch?v=bGjX-ihnA4E

2014. nov. 19. 08:28
 22/38 A kérdező kommentje:

Orbán Viktor bekattant.

Szembefordúlt egykori önmagával, és olyan téveszmék kerítették hatalmukba amik ellen az egész civilizált világ harcol.


Mivé lett ez az egykor szebb napokat megélt egyetemista?

2014. nov. 19. 08:32
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

Hat meg majd beengedi az orosz elelmiszerlancokat, meg kinai szarok azt annyi.

Ami azert is vicces es ironikus, mert anno orban sikoltozta, h ruszkik haza. Bar most orban az uj kadar.

Nevek direkt kisbetuvel.

2014. nov. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
95%
Akkor majd ehetünk kutyát meg macskát is:D
2014. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek veled, epp ezen gondolkodtam. Anno megboldogult lanykoromban nagyon hittem benne, h Magyarorszag is lehet Norvegia es ha valaki, o meg tudja csinalni.

De en is ugy latom, h agyara ment a hatalom. Mostanra hanyni tudnek tole, az onelegult, minden rendben mosoly az arcan, a 80 evre titkositott szaraik. Mar csak azt kivanom, h meg eleteben bunhodjon meg.

2014. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%

Ti nem értitek az Orbán logikát.


Neki és a híveinek nem az a kommunista, ami államosít és államilag szabályoz, hanem az, amit a balliberálisok csinálnak.

Amikor a Fidesz államosít és szabályoz, azt a nemzet érdekében teszi és nemzeti színekben, a nemzeti oldalon, szóval ezért az nem lehet kommunista.


Ezek az emberek még mindig a rendszerváltás idején élnek, le vannak ott ragadva. A kommunizmust pedig nem gazdasági oldalról nézik, hanem úgy, hogy az vallásellenes és nemzetellenes. Ha ők szembehelyezkednek vele, akkor a saját kis világukban ők lesznek a keresztyén magyar nemzet.


De a gazdasági része nem érdekli őket, csak az ideológia.

2014. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
2%

A multik a rendszerváltás óta folyamatosan úgy kényszerítik térdre a magyar feldolgozóipart és mezőgazdaságot, hogy lenyomják az árakat, ami nekik is veszteséges, de ők az erős tőkéjükkel túlélik, a magyar cégek viszont nem. Ez köztudott.


És ezt nem azért lehetett megcsinálni, mert nem voltak ilyen törvények, hanem mert a magyar olyan hülye, hogy 10-100 forint különbségért már képes megvenni a lengyel-német-spanyol tejet, hagymát, kukoricakonzervet a magyar helyett.


Erre válasz most ez a törvény, hogy ne lehessen egy alapvető élelmiszereket hozó üzletlánc veszteséges, tehát ne lehessen a valódi ár alá nyomni az árakat. Ha ezt már a rendszerváltáskor meghozták volna, azt hiszem, ma sokkal jobban élnénk, megmaradtak volna a munkahelyek, magyar cégek hasznát gyarapítanák az élelmiszeripari üzemek.


Sajnos ez a törvény most már eső után köpönyeg. Már alig maradt valami, és az is nagyrészt külföldi kézben van. De azt a pár talpon maradt céget talán meg tudja menteni, úgyhogy mindig jobb későn, mint soha.


A másik oldalról az is igaz viszont, hogy a magyar piac védelme egy ilyen átlátszó árlenyomós trükkel szemben nem elsősorban a kormány, hanem az emberek feladata. Az emberek húsz éve mindig megveszik az alulárazott külföldi élelmiszereket a szupermarketekben, ezzel egyértelműen kifejezik azt a szándékukat, hogy ők nem kérnek a magyar mezőgazdaságból, inkább a külföldi importot és a munkanélküliséget választják. Márpedig egy demokráciában a nép akaratát tiszteletben kell tartani.


Aki pedig azért sír, hogy most drágább lesz minden, annak megnyugtatásul elmondom, hogy most fog annyiba kerülni, amibe VALÓJÁBAN kerül. Az eddigi árakon megspórolt néhány tíz, száz forintot pedig ezerszeresen visszafizettük már munkanélküli segély, profit- és adókiesés formájában. A multik nem jótékonysági szervezetek - ha valamit olcsóbban adnak, akkor annak máshol szedik be az árát. Mégpedig kamatostul.

2014. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
96%

"Erre válasz most ez a törvény, hogy ne lehessen egy alapvető élelmiszereket hozó üzletlánc veszteséges, tehát ne lehessen a valódi ár alá nyomni az árakat."


Ez a "valódi ár" most a legújabb fityeszes kifejezés az "extraprofit" után?

Nézd öreg, nincs olyan, hogy valódi ár. Kapitalista piacgazdaságban élünk, ahol verseny van. Tudod, hogy ez mit jelent? A cégek megpróbálnak minél jobb minőségű és minél olcsóbb terméket piacra dobni, hogy jobban vegyék, mint a másikét, ami vagy drágább vagy rosszabb minőségű, mint az övék. Erről szól a verseny.

Olyan nincs, hogy megmondom egy cégnek, hogy legalább 250 forintért kell adnod egy kilo kenyeret, mert nem adhatod olcsóbban, mivel én azt mondom és kész, nincs vita, mert ez már szocializmus, baxa meg a ló, ami ellen Orbánkád is harcolt még 25 évvel ezelőtt.

2014. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

#27. a Magyar feldolgozó ipar legyen versenyképes ezekkel az árakkal és akkor venni fogják az emberek az olcsó jó minőségű Magyar termékeket is, és akkor tudunk külföldön is értékesíteni ennyi.


Ha egy cég nincs rákényszerítve a piaci versenyre nemfog javítani a terméke minőségén sem és az árát sem lefelé viszi hanem ahogy csak tudja emelni fogja.


A KGST idején már megtanultuk a saját kárunkon hogy ha nincs piaci verseny kényszer lemaradunk és nem vesznek tőlünk semmit mert gyenge a minőség és magas az ár. Amíg megvett minden szemetet a Szovjet UNIO addig jóvolt de ahogy végelett a KGST-nek utána összeomlott az ide szállító ipar.


Ha kiüldözi Orbán a nagy üzletláncokat figyeld meg hogy heteken belül elkezdenek emelkedni az árak.

2014. nov. 19. 11:46
 30/38 anonim ***** válasza:
10%

#28-29: „Valódi ár” az, ami mellett az adott piaci környezetben, rezsi, bérek, stb. mellett egy elfogadott mértékű profit realizálható. Sajnos a magyar élelmiszerpiacon jellemző, hogy a piaci ár ennél sokkal alacsonyabb, tehát a cégek veszteségre vannak kényszerítve. Ezzel nem lehet versenyképesnek lenni, mert még az árat kialakító multik sem versenyképesek a saját áraikkal – egyszerűen befektetésnek tekintik a veszteséget, mert tudják, hogy először a kis cégek fognak kiéhezni.

És amikor ez megtörténik, akkor jön az, ami a cukorgyárakkal történt. Hányszorosára emelkedtek a cukorárak az utolsó magyar cukorgyár eladása/bezárása óta?


Akik ezt a „szakállas” spekulációt beveszik, azok utána nem fognak tudni máshol vásárolni, mint a multiktól, és nem is fognak tudni másnak dolgozni, mint a multinak.

Ez az igazi rabszolgatartás: átveszi a termelőtől a Spar a tejet 100 forintért, hogy aztán nagy kegyesen eladhassa 200-ért, a pénztárosnak meg adjon 70-80 ezres fizetést.

Én sokkal inkább egy olyan gazdaságot szeretnék, ahol keresek pénztárosként 200 ezret, a Spar megveszi a magyar termelőtől a tejet 200 forintért, és eladja 400-ért. Mindenki sokkal jobban járna: a termelő is és én is. Ja, hogy közben kétszer annyi lett a tej ára? Hát aki tényleg csak eddig lát, abból nem csoda, hogy hülyét lehet csinálni.

2014. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!