Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek ilyen visszaépítési törekvések, mint Drezdában?

Figyelt kérdés

[link]


Jó pár magyar várost is súlyos bombatámadás ért.


Budapesten is csak a Budavári Palota projekt ami hasonló a drezdaihoz.


Győrben is, olyan ronda, hogy a szép neobarokk stílusú városházával szemben van az a ronda szocialista épület.

De, ahogy beérünk Győrbe ott is láthatjuk, hogy a szép 19. századi épületekkel szemben panelszerű épületek magasodnak.


[link]

[link]



Ez pedig kép a városházáról:

[link]



2014. nov. 15. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Drezdát szinte teljesen és minden cél nélkül lerombolták. Ott is vannak azonban ronda épületek. A helyreállítás sok pénzbe kerül, és nem mindig van értelme bontani.

Nálunk alapvetően az a baj, hogy általános igénytelenség van, ezért épülhet sok célszerűtlen és ronda épület, vagy ezért nem épül szép és célszerű. Az igénytelenséget (sok más mellett) a rossz gazdasági helyzet, illetve értelmes célok kitűzésének lehetetlensége szüli.

2014. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itthon is olyan példák, amik egész szépen rendbe vannak téve.


Csak ugye senkinek nem érdekel ilyen dolgokra költeni, mert profitot nem fognak termelni, és egy régi bérháznak pl csak a homlokzati felújítása belekerül 20-30 millióba.


Másrészt kérdéses az is, hogy mennyire van értelme csak azért kiköltöztetni egy épületet, ledózerolni, elszállítani, és újra felépíteni, csak azért hogy máshogy nézzen ki.


Alapvetően a meglévő állományt kellene még rendbe szedni, és az elavultak helyére építeni olyan modern épületeket, amik megfelelnek a kornak. Mert építészetileg ez az újraépítem és úgy néz ki mint a 100 éves, de valójában nem is az dolog kicsit olyan mint mikor a kínaiak copy-paste felépítenek európai városrészeket a saját országukban.

2014. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Győrben ez pont az újjáépítési törekvések eredménye. Csak egy 30-40 évvel korábbról. Ott meg értelemszerűen az akkori építészeknek nem engedték nagyon, hogy klasszicizáló épületeket építsenek/újítsanak fel. Sőt, sokszor hozzá nem értő emberek irányították a testületeket, amik eldöntötték, hogy mi marad és mi megy.


Manapság a régi műemlék épületeket egyébként azért nem szeretik felújítani, mert sokba kerülne és sokkal egyszerűbb úgy megoldani a bontást, hogy "véletlenül" összeborul az egész. Egy egyszerű törvényi szabályozással ennek szerintem elejét lehetne venni.


és végül ha már Győr, akkor ezt kihagytad:


[link]


a vasút mellett a laktanyát nagyon szépen felújították, csak itt nem állami forrásból kellett dolgozni, hanem a Leier csinálta.

2014. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!