Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Acél Endre...

Mit gondoltok Acél Endre alábbi kijelentéséről? Igazat adtok neki?

Figyelt kérdés
"Valaki noha magyar állampolgár is, nem Magyarországon adózik, soha nem is adózott, viszont igényt tart mindazon szolgáltatásokra, az egészségügytől a nyugdíjig, amelyek a magyar állampolgárokat alanyi jogon megilletik. Más szóval: az én adómból jár jól. Lehet, hogy ennyi áldozatkészség elvárható tőlem, de meg fogom gondolni, finanszírozzam-e a Kárpát-medence összes, szükséget szenvedő magyarjának a jólétét. Például: tartozom-e én azzal az erdélyi magyarság öregjeinek, hogy ha frissen született magyar állampolgárként ide áttelepülne, ne román, hanem magyar színvonalú nyugdíjat kapjanak (az én pénzemből?"
2014. nov. 14. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Átlag vélemény.Az ilyet általában fröcsögve adja elő az átlagember.Szerzett magának plusz néhány nézőt.
2014. nov. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen.
2014. nov. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én senkinek nem szeretném fizetni sem a jólétét, sem a nyugdíját, semmijét. Mindenki gondoskodjon magáról. Felnőttek vagyunk.
2014. nov. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Most mi a baj azzal, ha valaki jogosan zsebremenö kérdéseket tesz fel a kettös állampolgársággal kapcsolatban? Te engeded a testvérednek (ha van????), hogy a te zsebedben, pénztárcádban turkáljon?
2014. nov. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek vele. A magyar kultúrát lehet ápolni, az ottani iskolákat magyar könyvekkel, esetleg oktatókkal támogatni, különböző kulturális csereprogramban részt venni.

Na de én se szívesen újítanám fel a szomszéd lakását ha az enyém is romos..

2014. nov. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na akkor ez is kiveri nálad a biztosítékot :


[link]

2014. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs igaza.


Elvi szempont: Nem azért jár a nyugdíj, mert valaki adózótt érte. A nyugdíj lényege, hogy idős korodban is legyen jövedelmed, amikor már nem vagy munkaképes. Ez egy szociális vívmány.


Gyakorlati szempont: Érdemes lenne utána olvasni, mi alapján állapítják meg a nyugdíjt, mert rohadtul nem azon múlik a nagyobb része, hogy milyen állampolgár vagy.


[link]

2014. nov. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyet értek vele.


Nem helyes az itteni adófizetők pénzéből határon túl élők ellátásait finanszírozni. Főleg, hogy mi sem dúskálunk a javakban idehaza.


Mindenkinek járjon ott az ellátás ahol az adót fizeti.


A nálunk élő krobótokat talán pénzeli a Horvát állam?

2014. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!