Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmus idején mikortól...

A szocializmus idején mikortól vált általánosabbá, hogy a magyarok viszonylag sűrűn átjártak Bécsbe?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
1988-tól, amikor bevezették a teljesen szabad utazást lehetővé tevő világútlevelet. Azelőtt egyénileg mehettél ki 3 évente, ha pedig valaki Nyugatról meghívott, évente 1-szer, persze csak akkor engedtek ki, ha semmi zűr nem volt körülötted. Ha elpiszmogtál a munkahelyen szürke egérként és birkaként rábólintottál mindenre amit a Kádár mond, max röhögtél 1-2-t Hofi poénjain, akkor minden nehézség nélkül kimehettél legalább 3 évente, úgy a 70-es évek elejétől kezdve.
2014. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah...én 89-ben voltam 1 magnóért,meg banánnal jóllakni.Nem érte meg,azóta 1x voltam külföldön, Kassán, azt se érte meg, nem kaptam Skoda alkatrészt,csak kekszet.
2014. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A '80 - as évek második felében, de lényegesen '88 körül ugrott meg. Nekem is volt még szerencsém kamaszként a szüleimmel. Akkor váltak széles körbe elérhetőek modern műszaki cikkek, de minden egyéb xart is megvettek az emberek, csak mert nyugati. Tragikomikus helyzetek adódtak. Valahogy úgy volt, hogy volt egy személyi valutakeret ami erejéig lehetett vásárolni, ez koponyánként "járt". Ezért megérte a teljes családnak kimenni. Ilyenformán sokan vitték a nehezen mozgó nagymamát, nagypapát, de ismertem olyat is aki nyolcszemélyes Barkassal a kocsmatöltelékeket is kivitte, mert úgy többet tudott vásárolni. Billegett a tetőcsomagtartókon a Gorenje hűtőláda.


Még nem volt autópálya, az osztrák oldalon lépten - nyomon felirat: beszélünk magyarul. Sok bécsi boltban másféle kiírás: magyar ne lopj. Valószínűsíthető, hogy egyes sötétebb/fehérebb honfitársunk, ezzel - azzal a cikkel elkerülte a kasszát.


Néztük a tehetős osztrákokat, zabáltunk a McDonald's - ban, naivul bámultunk: nemsokára mi is így fogunk élni...

2014. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már úgy élünk. Nézzük a tehetős magyarokat (akik persze nem mi vagyunk) és zabálhatunk hozzá a Mekiben...
2014. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Mekibe" tehetős jár.A banánt meg újságban nézzük.
2014. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!