Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csőd szélén Magyarország?

Csőd szélén Magyarország?

Figyelt kérdés

Nektek mi a véleményetek?

Leginkább az érdekelne,ha egy ország becsődöl,akkor mi van a "gázon"kívül. Mit tesz az aktuális kormány?


innen vettem:

[link]


2010. jan. 27. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egy ország becsődöl az már tényleg nagyon nagy baj. Képzeld el, hogy nem tudják fizetni az összes közalkalmazottat, köztisztviselőt, nyugdíjakat stb. Vagyis rendőr, katona, tanár, orvos, tűzoltó, stb. fizetés nélkül marad. A forintunk egyik napról a másikra teljesen elértéktelenedik, összeomlik minden, csak drága külföldi élelmiszer marad, totális munkanélküliség stb. KÁOSZ!!! :(
2010. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél nagyobb és kisebb is a baj egyszerre. Annyiban kisebb, hogy én nem számítok valami látványos összeomlásra, egy adott pillanathoz köthető apokalipszisre. Viszont van egy permanens lopakodó csőd, ami megbénítja az országot, állandósítja a megszorításspirált, az elnyomorodást. Egyre rosszabb lesz itt élni, egyre inkább épül le minden, azok a civilizációs vívmányok, amiket évtizedek alatt értünk el, és csak évtizedek alatt lehet őket újrafelépíteni, a szemünk láttára porladnak szét: Menekülnek az országból az orvosok, az egészségügyi ellátás színvonala évek alatt évtizednyit esik vissza, egyre többen éheznek, nem tudnak fűteni, nem tudnak közlekedni, romlanak le az iskolák stb. Egy szürke nyomorfelhő telepszik ránk, és nincs kiút. Minél többet megszorítunk, elveszünk magunktól, annál többet kell még adósságba visszafizetni. Az ország elvesztette az önállóságát, külföldi befektetők és az IMF tartják életben addig, és olyan feltételekkel, amíg és amilyenekkel akarják. Kell ennél nagyobb csőd?
2010. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Majd jön I. Szent Viktor király, és minden rendbe jön.
2010. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Baj van, az biztos! Mert az államnak is szüksége van pénzre meg a lakosságnak is.


Olyan nincs h nincs megoldás!


A lakosság kettészakadt gazdagokra, szegényekre. Most a gazdagokon a sor.


Én is utálom a világvége vizionálását, de 1.7 millio ember felől elárverezhetik a házát (a média persz 700ezer emberről beszél) nagyon közel állunk egy polgárháborúhoz! Uj erős vezetés kell.


Engem nem érdekel ha kimennek innen az összes nagytőke, ha ki kell lépni az eu-ból, ha elmenekülnek a liberálisok, de saját erőnkből újra kell építeni az országot! És az pedig önző emberekkel nem fog menni. Úgyhogy akinek kényelmetlen itt az huzzon el!


Tiszta országot szeretnék, olyan emberekkel, akiknek a közös dolgok fontosak(közellátás)

2010. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

22:07

Hahaha!

Baloldali vagyok, de bárcsak Neked lenne igazad.

Szóval szerintetek a mostani állatotot nevezhetjük "RÁK"-nak is?

Jók amit eddig írtatok, várom még a véleményt(politika mentesen)!!!!THX

2010. jan. 27. 22:23
 6/8 A kérdező kommentje:

22:22

Hidd el én is tisztességes országot szeretnék,mint akárki más.

DE!

Szeretek itt élni!Teljesen megvagyok elégedve a munkámmal!Talán még a fizetésem egy részével is(mert mellékállásban is dolgozom),

1. Félek az itteni jövőtől(nyugdíj,egészségügyi ellátás stb)

2. Nem vagyok rasszista, de lassan már mi vagyunk a kissebség. Ha így alakul, szerintem vagy elvágják mindenkinek a torkát,vagy lehet kussolni,mert hívom a Tesókat. (Remélem Érted.)

3.Elegem van,hogy itt ,mindenki,mindenkit utál. És ha nem neki van igaza,akkor elverik. :(

2010. jan. 27. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
45 ota folyamatosan
2010. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs rá esély a jelenlegi Magyarországon. Mondjuk ha a miniszterelnököt még mindig Gyurcsány Ferencnek hívnák, akkor nem zárnám ki, mert ő képes lenne a választás előtt nyugdíjakat emelni és adókat csökkenteni jó sok hitelfelvétellel. A jelenlegi makropályán azonban az ország nem halad államcsőd felé, az eladósodottság szintje idén már nem fog nőni, jövőre már várhatóan csökken. Az országnak sok devizatartaléka van, úgyhogy rövidtávú nemzetközi fizetési problémái sincsenek.


Államcsőd azokban az országokban lehetséges, ahol a kormány nem reagál a költségvetésnek a gazdasági visszaesés miatti fejreállására és nem hajlandó érdemi lépéseket tenni a csőd elhárítására. Ilyenek lehetnek pl. Lettország és Litvánia, ahol már eddig is óriási megszorítások voltak és nem biztos, hogy újabbakra is képesek, vagy Görögország, ahol a politikai helyzet miatt a kormányok nem mernek szembenézni a megoldandó feladatokkal. Magyarországon a csőd veszélye gyakorlatilag nullára csökkent, mióta Bajnai van kormányon.

2010. jan. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!