Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen minőségű volt a kommuni...

Milyen minőségű volt a kommunizmus idején a dohány?

Figyelt kérdés
És akkor kiszolgálták 18 év alatt az embereket? Azt tudom, hogy olcsó volt és akkor jóval megszokottabb volt, ha valaki rágyújt. Valaki aki veterán dohányos az tudna egy széleskörű leírást írni vagy akinek valamelyik idősebb rokona tartott sok élménybeszámolót :)

2014. nov. 8. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy többen dohányoztak és több szituációban. Tv-ben az interjúalany cigizett, ha beléptél egy irodába, cigarettával kínáltak, még az iskolák folyosóin is dohányoztak a tanárok.
2014. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyan reagált volna egy tanár, ha 5-ösért cserébe 1 dobozt adtam volna neki? :)
2014. nov. 8. 17:36
 3/9 Vadkan01 ***** válasza:
Elvette volna tőled, mert mit keres nálad egy doboz cigi, megkapod az egyest és egy intőt is.
2014. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
vagyis, ha akkor lettem volna tinidohányos akkor csempésznem kellett volna és rejtenem amikor suliban vagyok
2014. nov. 8. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, simán lepofozták a tanárok a wc-ben a tanarak a gimiseket vagy a szakmunkás tanulókat. Más tészta, hogy senki nem kérdezte tőlem 10 évestől, hogy nekem vagy a papinak viszem a cigit a közértben. Simán kiszolgáltak piával is.
2014. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem volt olcsó. 16,40 volt egy csomag Szofi vagy Helikon, a fizetésem meg 2900 (diplomás). Persze volt talpas cigi olcsón, de attól kiköphetted a tüdődet.
2014. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 "16,40 volt egy csomag Szofi " - tinédzser! én még 8Ft-ért vettem! :)


"kommunizmus idején" - Magyarországon (sőt még sehol a világon!) nem volt kommunizmus, szocializmus volt (a kommunizmus csak egy elérendő cél volt). Olvass utána a két fogalomnak.


Az emberek nagy része dohányzott, nem volt még dohányzás ellenes propaganda, a cigisdobozon sem volt elrettentő kép, felirat.

Középiskolás koromban kezdtem cigizni (17 évesen), kollégiumban a közös helységekben is lehetett (csak mindig lelejmoltak egy-egy szálra), a suliban nem lehetettt, ezért ott a wc-ben szívtuk (amíg be nem jött a tanár ellenőrizni, bukta esetén intő!).


A kezdő órabérem 18 forint volt, egy doboz 'Munkás' cigi (szűrőtlen, 25 szál/doboz) 4.80 Ft, egy csomag 'Symphonia' (szűrős, 20 szál/doboz) 8 Ft volt.

A nyugati cigi nagyon drága volt, ezt csak a szállodákban dolgozó haveroktól vettem-kaptam nagy ritkán, ők olcsóbban hozzájutottak.


Minőségre nem volt rossz, de lehet, hogy csak azért mert nem ismertünk jobbat.

Több magyar dohánygyár is volt (egri, debreceni, sátoraljaújhelyi, pécsi), a fanatikusok még azt is figyelték, hogy az adott cigimárka hol készült (pl. Symphoniából a debreceni volt a legjobb).


Vásárolni gyerekként is lehetett, volt olyan, hogy apám engem küldött le, és gyerekként én hoztam neki a kocsmából cigit és sört, bort is. Simán kiszolgáltak.

Szinte minden vendéglátóhelyen lehetett dohányozni, és a hivatalokban, irodákban, gyárakban is természetes volt.

2014. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lövésem sincs, mert nem szívok, de porbafingó kölökkoromban mindig lenyűgözött a szembeszomszéd Anti bácsi művészete: a Fecske cigisdobozból ollóval kivágogatta a fecskéket és sorra feltűzte őket a falra gombostűvel :)
2014. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kiszolgálták.

No jó, nem a kocsmában, fröccsel - bár ha kinéztél 18-nak, akkor ott is (a kutya nem nézte az igazolványod), de üveges italt, vagy doboz cigit minden további nélkül adtak a boltban.

Mert hát tudod, akkoriban egyrészt gyerek nem ivott (néhány kivételtől eltekintve, miattuk viszont nem szívattak meg mindenki mást). Másrészt meg az előbbiből következően - nem rettegtek az emberek attól, hogy a tízéves gyerkőc magának veszi az ilyesmit, hanem tisztában voltak vele, hogy az felnőttnek lesz.

2015. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!