Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy töröljük el...

Támogatnád, hogy töröljük el a jelenlegi nyugdíjrendszert, és helyette tőkefelhalmozásszerűen működjön?

Figyelt kérdés

Az ember aktív éveiben befizet x összeget (a pénzügyi dilettánsoknak egy minimumot megszabva), az állam pedig befekteti 8-10% körüli kamatra. Kamatos kamatokkal a jelenlegi korhatárt elérve aki ma kezd befizetni kb a fizetése 5%-áért havi szinten kaphatna annyi nyugdíjat, mintha még mindig dolgozna, miközben csak az összegyűjtött vagyon által termelt éppen aktuális hozamot költi csak el, így nem kis örökséget hagyva maga után.

40 millió pl inflációt figyelembe véve (tehát viszonyított mintha most érne ennyit) majdnem 200 ezer ft-os nyugdíjat jelentene.

És a kamatos kamat miatt ehhez egyáltalán nem szükséges 40 millát összekalapozni.


2014. nov. 8. 12:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

gondolod most probléma a nyugdíjasok eltartása?

mi lesz akkor ha majd 3 nyugdíjast tart el egy ember, és az emberek kisebb-nagyobb része... hát a tanulást szabadabban vevő kisebbségi réteg

2014. nov. 8. 12:48
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Ezt mindenki tudja. De a kormány nem tesz semmit. Amit tudott volna tenni (manyup), azt is inkább szétverte. Mindenki magára van utalva. Én egyetem után kimegyek külföldre, és igyekszem annyit keresni, hogy a szüleim ne haljanak éhen itthoni nyugdíjasként. Kb ennyit lehet tenni.
2014. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök jó, meg minden. Már csak az államot kellene kihagyni az egészből. Minél kevesebb köze van az államnak az emberek zsebéhez, annál nagyobb biztonságban van a pénzük.


Volt egy magánnyugdíjpénztári rendszerünk, amiben a nyugdíjjárulék egyik része ment az állami pénztárba, a másikról pedig dönthettünk, hogy az államiba, vagy egy magánpénztárba ment. A jól megválasztott magánpénztár esetén a pénz biztonságban volt, a megtakarítás örökölhető, minden, mi szem szájnak ingere. Aztán a választási lehetőséget leredukálták arra, hogy az állami részt mindenképp beszedik, de ha a választható részt magánba viszed, a kötelező állami rész után nem keletkezik nyugdíjfizetési kötelezettség. Az pedig, hogy örökölhető legyen a befizetés, csak álom.


Vagyis jelenleg ott tartunk, ha valaki biztosan nyugdíjat akar, akkor a mindenképp kötelezően levont nyugdíjjárulék mellett jobban teszi, ha önkéntes pénztárba is fizet. Ha bírja anyagilag. Máskülönben ugyanis nincs garancia az öregkori anyagi biztonságra.

2014. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

a sokmillió manyup elég vegyes volt

valaki 10 évre kapott 5000 ft reálhozamot

2014. nov. 8. 12:55
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen az öngondoskodás a megoldás már 20 éves kortól érdemes legalább havi 10 ezret önkéntes magánynyugdíjszámlára utalni évtizedeken keresztül,így elkerülhető a nyugdíjaskori szegénység.A most munkába állók az akkori jövedelmüknek kb. a 30-40%-éka lesz csak az Állami nyugdíj,szóval a többit öngondoskodással pótolni kell.Persze csak akkor ha van miből.
2014. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az a 30-40% egy nagyon optimista becslés. De egyébként leírta a lényeget.
2014. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Elnézve a lakosság egészségügyi statisztikáját nem kell aggódni a jövőben túl sok nyugdíjas kort megélt ember miatt.
2014. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nincs nagy baj magával a rendszerrel. A baj ott van, hogy aki dolgozik, annál sem tuti, hogy a valós kereste alapján fizet járulékot. Utalok ezzel a 4 órás minimálra bejelentett dolgozóra, aki zsebbe kapja a valódi fizetését.Nagyon kevés ma az a munkahely, ahol a valós fizetés jelenik meg láthatóan. Szinte csak az állami szféra az , ahol nincs sumákolás.

Az emberek elmennek dolgozni feketén is, meg nem a valós bejelentett munkára, mert a munkáltatóknál ma ez a divat.

2014. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

több az eltartott mint az eltartó

ez nem elég gáz?

2014. nov. 8. 13:29
 20/23 A kérdező kommentje:

""Ha az állam okosan fekteti be"


Na itt a baromi nagy probléma. Az állam a legrosszabb gazda mind közül. Ezért bíztuk a pénzünket inkább bankokra. Aztán az állam elvette, és elverte a nagy semmire. Úgyhogy most nincs semmi. Jeee....."



Tételezzük fel, hogy egy valóban hozzáértő profitorientált emberek vezetnék a hivatalokat, és nem a populáris újraelosszás meg szolidarítás lenne a rendszer irányítója.

2014. nov. 8. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!