Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 8 óra munka 8 óra pihenés 8...

ZoyaKosmodemyanskaya kérdése:

8 óra munka 8 óra pihenés 8 óra szórakozás?

Figyelt kérdés

Ezen a weboldalon az egyik örökös"slágertéma"a Kádár-rendszer...


Érvek és ellenérvek csapnak össze hogy jó volt-e(ha jó volt miért)rossz volt-e(ha rossz volt miért)és hogy azóta jobb-e vagy rosszabb? Stb...


És a"felek"bár megvannak győződve a saját igazukról(ami természetes hiszen ha valakinek van valamiről véleménye de nem hisz benne az a vég...)egymást meggyőzni sosem tudják(ami valahol megintcsak természetes).


Pedig nagyon egyszerű a kérdés eldöntése(mármint hogy a Kádár-rendszer volt-e a jobb vagy az ami a rendszerváltás óta van).


Logikusan kell a kérdésnek"nekimenni".


Ha"lecsupaszítjuk"a társadalmat és mellőzzük a...


-"grófokat"...


-közéleti szereplőket(színészek...sportolók...műsorvezetők...stb.)...


-"kulákokat"...


-műszaki és egyéb értelmiséget...


-minisztereket...


-bűnözőket...


-stb...stb...tehát minden olyan embert aki valamilyen okból kifolyólag nem olyan mint mi akkor mi marad?


Mi maradunk-mi az"utca embere"!


Mi-akik bérből és fizetésből élünk...mi-akik próbálunk ötről a hatra jutni...tehát mi-a társadalom többsége!


Ez olyan...9 millió ember!


Ezen az oldalon kitünően van"megrajzolva"a mai társadalom:


[link]


Az"elit"200 000 emberétől egészen a"leszakadók"2 milliós táboráig.


Ha összeadom ezeket a csoportokat akkor NAGYJÁBÓL kijön a 9 millió ember és a"maradék"az akiket fent megneveztem(szintén NAGYJÁBÓL).


Velük nem foglalkozom hiszen ők más dimenzióban élnek mint mi-a többség.


Tehát van ez a NAGYJÁBÓL 9 millió ember.


És a kérdés az hogy a Kádár-rendszer volt-e a jobb vagy azóta...-és ilyenkor feszülnek egymásnak az érvek és az ellenérvek.


Mint fentebb írtam a kérdés eldöntése nagyon egyszerű.


Íme:


A Beatrice együttes slágere a titok nyitja.


Természetesen nem a 8-as számon van a hangsúly hiszen értelmes hasznos munkát lehet végezni 4 órás munkaidőben és lehet értelmet haszontalan munkát végezni 12 órás munkaidőben is!


A lényeg az az hogy az adott nap EGYFORMÁN álljon munkából(a munka az első!)pinhenésből és szórakozásból!


Egyformán!


Ma van olyan ember aki reggel elmegy dolgozni este hazaér"beesik"az ágyba és másnap kezdi elölről.


Ez nem élet.


Az az élet ami munkából pihenésből és szórakozásból áll.


És a kérdés meg is van válaszolva.


Aki nem most jött a holdról és már élt a Kádár-rendszerben vagy ha nem is élt de különböző családtagja igen(úgy gondolom mind a 9 milliónyian olyanok vagyunk akik már éltünk a Kádár-rendszerben VAGY ha mi nem is de különböző családtagunk igen)megtudja a kérdést magának válaszolni.


A Kádár-rendszerben állt-e az életem minden egyes napja munkából pihenésből és szórakozásból vagy azóta áll-e?


És csak végig kell gondolni...


És azt is hogy a Horthy-rendszer volt olyan mint a rendszerváltás óta.


Jó volt az a rendszer...persze hogy jó volt!


A"grófoknak"...


Azoknak akik a nappalt átaludták éjjel pedig mentek a kaszinóba lumpolni.


[link]


A szegény meg...nahát neki nem igazán volt jó.


[link]


Hogy is mondta József Attila?


"Aki szegény, az a legszegényebb


Ha az isten iródiák volna

s éjjel-nappal mindegyre csak írna,

úgy se győzné ő se följegyezni,

mennyit kell a szegénynek szenvedni.


Aki szegény, az a legszegényebb,

fázóságát odadja a télnek,

melegét meg odadja a nyárnak,

üres kedvét a puszta határnak.


Köznapokon ott van a dologba,

várt szombatját száz gond nyomorítja,

s ha vasárnap kedvét megfordítja,

akkor máris hétfő szomorítja.


Pedig benne laknak a galambok,

csillagtollú, éneklő galambok,

de így végül griffmadarak lesznek.

Hollónépen igaz törvényt tesznek."


A Kádár-rendszerben megszüntek ezek az ordító különbségek ember és ember között míg a rendszerváltás óta újra megjelentek.


A Horthy-rendszerben ÉS a rendszerváltás óta nem engedheti meg magának mindenki hogy a munkaidőn túli idejéből érdeklődési körének megfelelően kikapcsolódhasson úgy a a pihenés mint a szórakozás terén.


Úgy gondolom hogy ez a lényeg-ez dönti el hogy melyik rendszer a jó és melyik a rossz.


2014. okt. 31. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Munkaalapú társadalom:


Húsz óra munka, négy óra pihenés, nem kő a szórakozás!!!

2014. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Hehe, 8 óra munka...hol van már az...

Fél ország munkanélküli, a másik fele meg 12 órában nyomja, mert a saját családján kívül a sok nemdolgozót is az ő fizetéséből kell eltartani.

2014. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha az alja proli szemszögéből nézed, akinek csak arra van igénye, hogy kenyérrel betömjék a száját, akkor tényleg, a 70-es évek gulyáskommunizmusánál sosem volt jobb rendszer. De vannak, akik többet akarnak elérni az életben és hajlandók megdolgozni érte. Annak a gulyáskommunizmusnak az építéséhez ilyen emberek vérét keverték a malterba, ettől volt olyan szép vörös.
2014. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

El sem tudom képzelni, hogy napi 8 órát dolgozzak, mindig többet dolgoztam. Szerintem ezt nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, munka az életünk, ezzel telik el az egész aktív létünk, éveink. Érdekes ez: a kommunisták szajkózták mindig: így a dolgozó, úgy a melós, a munkásosztály, aztán kitermelték a leglustább, legigénytelenebb embereket - tisztelet a kivételnek.


Ami a Kádár - rendszert illeti: igénytelen, szürke világ volt, bár én csak kamasz voltam akkor. Ma sokkal jobb, ezer gond van persze, ez sem ideális világ, közel sem. De ha én Kádár alatt lettem volna felnőtt, én elhagytam volna Magyarországot. Továbbá rámutatnék arra, hogy bár a nyugatiak akik - velünk ellentétben - szabadon utazhattak, ide, a kánaánba, egy sem jött letelepedni, amíg tőlünk azért sokan disszidáltak oda.


Nem szeretem a szegény - gazdag szembeállítást sem. Aki amúgy egészséges ember, de szegény, az az esetek többségében tehet is róla, hogy olyan a helyzete, amilyen. A gazdag - többnyire - attól az, hogy többet tett, dolgozott, hajtott, nélkülözött azért, hogy elérjen valamit.

2014. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Kádár-rendszer összeomlott, mert nem működött, akkor mégis milyen érvek szólhatnak mellette?
2014. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kádár korszakkal is az a baj hogy az csak akkor volt fenntartható ha pumpálták bele a pénzt!

Akik éltek abba a rendszerben mondták hogy volt mindenkinek munkája de úgy hogy 1 ember munkáját 3-4 ember csinálta ami ugye veszteséges, meg volt ugye a felesleges termelés (csak hogy legyen munka) ami ugye szintén egy veszteséges dolog!

Ezért kellet a kádár rendszerbe pénzt pumpálni (az oroszok által) meg hitelt felvenni hogy a veszteséget betömjék és fent tudják tartani a rendszert!


Ez oké hogy működött 30-35 évig de gazdaságilag ez összeroppant volna teljesen mert egyszer a pénz is elfogyott volna!


Rendszerváltáskor jó hogy megszüntették ezeket veszteséges üzemeket mert ki fogja fizetni mégis a veszteséget???

Az volt itt a baj hogy túlzásba vitték a dolgokat és amiből nyereséget termelhetett volna az ország azokat is szépen adták el!


De ha megnézzük ahol kommunizmus volt abba az országban visszamaradottság van gazdaságilag a többi európai országhoz képest:

ugye Magyarország,Lengyelország,Bulgária,Románia stb...

De még Kelet Németország is el van maradva Nyugat Németországhoz képest!


Szóval a rossz kommunista gazdasági rendszer IS tehet a volt komcsi országok mai helyzetéről!

2014. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Horty rendszerbe meg él dédnagyapám és ő véleménye szerint még jobb volt az életszínvonal mint A kádár rendszerbe!És ő nem kaszinózni járt éjszaka hanem rendes kétkezű munkás volt!
2014. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként volt egy vicc arról, melyik volt jobb, a Horthy - rendszer vagy a szocializmus.


'50 - es évek, agitátorok érkeznek a faluba. Ott ül a padon az öreg Józsi bácsi, megszólítják:


- Jóska bátyám, maga már idős ember, élt Horthy alatt is, vajon akkor volt - e jobb vagy pedig most?

- Kérem szépen, nem tudom, nem politizálok, nem tudnám megmondani.

- Jó, segítünk egy kicsit emlékezni, mondja csak, hány nadrágja volt magának Horthy alatt?

- Kettő.

- No és, hány nadrágja van most?

- Egy.

- Na jó - jó, de miből volt az a két nadrág régen?

- Vászonból.

- No és miből van a mostani?

- Abból a kettőből.

2014. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi ez a wir, herr? Miből gondolod, hogy én pl. nem vagyok gróf, kulák, értelmiségi, közéleti szereplő, stb.? Ó, és mi a kérdés? Én itt csak kijelentéseket olvasok.
2014. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!