Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora megmozdulásra lehet...

Mekkora megmozdulásra lehet számítani novemberben?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt alakult egy november 17-i esemény a facebookon (újabb internetadós tüntetés) és már 21 ezer ember jelölte, hogy ott lesz.


Vidéken is kb 0 szervezéssel pl szegeden voltak 1200-an, de 30 ezer egyetemista tanul szegeden, vagyis komolyabb szervezkedéssel 10-15 ezer ember ott is elérhető.


Emelet a tüntetők többsége követeli, hogy nevezzék át a tüntetést, ne az internetadó ellen legyen, hanem a kormány ellen, de ezt már láthattuk az elmúlt 2 tüntetésen, hogy az Orbán kormány ellen mentek ki az emberek, az internetadó csak egy utolsó csepp volt.

Illetve rengetegen hamarabb akarnak menni, mint nov 17.


És mi lehet ezeknek a vége? Az egyik ilyen tüntetés erőszakba torkollik és a rendőrség szétveri az egészet, akkor másnap szerintem kitörne a forradalom. Esetleg kiírnak előrehozott választásokat! Vagy marad minden úgy, ahogy eddig, de azt meddig lehet folytatni?


[link]



2014. okt. 29. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Forradalom? Előrehozott választások? A múltban élsz pajti. Európában már nem így működnek a dolgok.


'56-ban az emberek hosszú évek óta tartó elkeseredettség után nem láttak más kiutat, most olyan emberek mennek tüntetni, akiknek autójuk meg fűtött házuk van, de nem tetszik neki az internetadó.


Amúgy szerintem november közepére már nem lesz sehol az internetadó.

2014. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem a múltban élek, csak leírtam a lehetőségeket, amúgy tudom, hogy az első kettőre kb 0 az esély.


Amúgy meg ez már nem az internetadóról szól, ez az orbán kormány ellen van. Én kint voltam, beszéltem jó pár emberrel, ők mind azt mondták, hogy nem az internetadó miatt vannak kint, hanem végre van egy összefogás a fidesz ellen. Betelt a pohár. Lesz itt még durvább a helyzet is, csak a kérdés az, hogy a rendőrök melyik oldalra állnak?


Hisz lehet, hogy a családjukból is vannak kint tüntetni + nekik is szar a helyzetük

2014. okt. 29. 21:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nagyobbra.
2014. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze, én is tudom hogy nem csak az internetadóról szól, de az emberek nagy része a sok panaszkodás ellenére normális életet él. Mindenkinek van lehetősége felsőoktatásban tanulni, jogosult vagy egészségügyi ellátásra, szabadon költözhetsz ide-oda stb. Tehát az elégedetlenkedés mellett (ami nem jogtalan persze) nem olyan elkeseredettek az emberek, hogy a munkájukat és családjukat kockáztatva forradalmat indítsanak. Kicsit kimegyünk tüntetni, lesz ami lesz.
2014. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A keddi tüntetésnél is nagyobb lesz a következő. Napok alatt több tízezer embert mozgósított a nép. A tömeg nő.


Azt se kéne elfelejteni, hogy ha 17.-én tartják a tüntetést, akkor az egész esemény felett ott lesz a finalitás érzése - most, vagy soha.

2014. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezeknél is nagyobbra.
2014. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És szerintetek ha eltörlik az internetadót, lesz folytatása ezeknek a tüntetéseknek!


2 dologra gondolok!


1. Hogy elzavarjuk végleg a korrupt politikusokat!

2. Hogy ha valamin megint felháborodunk, újra utcára megyünk egyre gyakrabban

2014. okt. 29. 21:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszer-kétszer össze lehet csődíteni ennyi embert, főleg egy ilyen hírrel mint az internetadó. De szerintem sokan bele fognak unni egy idő után, főleg most hogy jön a hideg szar idő.


Nyilván rengeteg olyan ember van, aki bármikor kimegy és kiáll az igazáért, de a tegnap kinn lévő x tízezer ember nagy része csak "turista".

2014. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ugyan az a sláger.

Valami történik, amin több ember megrökönyödik. Elkezdenek tüntetéseket szervezni. Jön a szöveg, hogy ilyen balhé, meg olyan forradalom, meg kormányváltás stb... és mindig úgy végződik, hogy idővel kifutja magát a dolog, és mindenki hazamegy.

2014. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


A közelmúltban szerintem nem volt ekkora békés, kormányellenes megmozdulás, ami ekkora port kavart volna a médiában. A külpolitikai győzelem már most a tüntetőké, a tömeg fel van spanolva, a probléma sajnos még mindig aktuális, a kormány pedig szítja a tűzet, itt már nincs megállás. A tömeg nem véletlenül skandál kormányellenes, a netadótól független jeligéket. Nem véletlenül kerültek elő Putin-Orbán zászlók, plakátok. Nem véletlenül vonult át több ezer ember a székház elé a szervező csitítgatása ellenére. Nem véletlenül vonult több ezer ember a Parlament elé, a szervező hiánya ellenére.


Turisták ide vagy oda, ennyi embert megmozgatni pár nap alatt tényleg megmutatja az internet erejét, és a nép elégedetlenségének mértékét. Ez már nem "vicc", ez már veszély a kormányra nézve.

2014. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!